Sahibinden Param Güvende ile gönderilen üründe PTT ücret istedi

EmreLds

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba, bilgisayarımı satışa koymuştum normalde Sahibinden'in ücretsiz kargosu ile gönderecektim ama kasa büyük olduğu için para ödemem gerektiğini söyledi PTT. Ben parayı ödedikten sonra Sahibinden'in müşteri hizmetlerini aradım ve aldığım cevap şuydu "ücretsiz kargo ile göndermediğiniz için Param Güvende iptal oldu ve gönderdiğiniz kargo sıradan bir kargo olarak sayılıyor.) Ben hayatımda böyle bir şey görmedim yani şimdi kargo bu adama yol aldı bu adam paramı vermese ne yapacağım ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarımı satışa koymuştum normalde Sahibinden'in ücretsiz kargosu ile gönderecektim ama kasa büyük olduğu için para ödemem gerektiğini söyledi PTT. Ben parayı ödedikten sonra Sahibinden'in müşteri hizmetlerini aradım ve aldığım cevap şuydu "ücretsiz kargo ile göndermediğiniz için Param Güvende iptal oldu ve gönderdiğiniz kargo sıradan bir kargo olarak sayılıyor.) Ben hayatımda böyle bir şey görmedim yani şimdi kargo bu adama yol aldı bu adam paramı vermese ne yapacağım ben?

10 desiye kadar sahibinden karşılıyor. Alıcıyla iletişime geçin.

Param Güvende ile 10 kg/desiye kadar olan gönderilerinizi anlaşmalı olduğumuz PTT ya da Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz, 10 kg/desiyi aşan gönderiler için ise S - Param Güvende hizmeti kullanılamamaktadır.
Diye belirtmiş sahibinden sitesi.

Müşteri hizmetleriyle görüşmeden göndermemeliydin.
Sahibinden Param Güvende açıklamalarında
"Eğer kargo firması bir sebepten sizden ücret talep ederse müşteri hizmetlerimizle görüşün" ya da benzer kelimelerle bir uyarı bulunuyor. Kargo firmasıyla görüşün ürünün teslim edilmesini istemiyorum deyin.

Tabii satıcıyla bir şekilde anlaşabilirsen o ayrı.

Arkadaşlar olay o değil şimdi Sahibinden diyor ki bana biz bu olaya karışamayız artık bu adam paramı göndermese ne yapacağım ben?

Arkadaşlar olay o değil şimdi Sahibinden diyor ki bana biz bu olaya karışamayız artık bu adam paramı göndermese ne yapacağım ben?

Ne demek olay o değil. Sahibindenin karşılamadığı bir işlemi yapmışsın. Adamlar niye sorumlu olsun tabii ki karışamazlar. Hata sende. Adam paranı göndermezse şikayetçi olacaksın.

@Amanita Ya ne demek hata bende param güvende ile işlem yapıcaktık kargo yüzünden iptal oldu bu adam parayı göndermiyecek bende aylarca davalarla uğraşacağım.

@Amanita Ya ne demek hata bende Param Güvende ile işlem yapacaktık kargo yüzünden iptal oldu bu adam parayı göndermiyecek bende aylarca davalarla uğraşacağım.

Babacım sen yazılan mesajları okumuyor musun? Sana diyoruz ki kargo şirketiyle görüş iptal et gönderiyi. Varış şubesinde teslim edilmesini istemiyorum. Kargoyu bana geri getirin de. Sahibindene dava açtığında görürsün kim haklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı