Sahibinden Param Güvende satıcı e-mail ister mi?

Mando9098

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Bugün bir arkadaş yazdı Wp'den mesajlaştık adam 2 ilanımı da alacagını söyledi şarj aleti satıyorum. Alırken bana şu SS'i attı ve emailinize ihtiyacım var dedi ama hiç güvenmiyorum Sahibinden'in bunu istemeyeceğini düşünüyorum. Hele bir de alıcıdan. Ne alaka? Üstelik SS 360p kalitede resmen asdasfsd internetten aldıgı belli gibi. Dolandırıcı mı bu? Muhtemelen emailimi alıp oraya ilanlarımın satıldıgına dair sahte bir mail atacak ve kart bilgilerimi isteyecek. Tahminim bu yönde siz ne diyorsunuz? Sahibinden böyle bir şey ister mi?

IMG_2833.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolandırıcı hocam, yalandan aldım diyecek sizin mailinize sahte satın alım mesajı gelecek. Sonra da sizden ürünü yollamanızı falan isteyecek. Satın alım kısmında hiçbir şekilde satıcının bilgisi istenmez, alacak kişi kendi bilgilerini girer.

Param Güvende ile satış yaptığınızda alıcı sadece kredi kartı ve adres bilgilerini girerek ürününüzü satın alır. Siz sadece anlaşmalı kargo firmasına gidip sahibinden üzerinden verilen bilgileri vererek kargo işlemini tamamlarsınız. Görsele dikkatle bakarsanız her şey baştan savma yapılmış. En basit örneği aydınlatma metnini okuyunuz ibaresi yarım yamalak yapılmış. Sizin e-posta adresiniz, telefonunuz üyelik bilgilerinde girdiğiniz bilgiler olarak tekrardan sorulmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı