Sahibinden üzerinden dolandırıldım mı?

Ne pis olaya denk geldin tekrar geçmiş olsun ne diyeyim. Burada ilk mesajımdan beri söylemiştim mevzunun nereye geleceğini. Bunlar Letgo, sahibinden organize çalışıyor telefon sahte, hesap numarası sahte. Aslında sahte değil hepsi olayın parçası geliri paylaşıyorlar ama iş mahkemelik olduğunda olay iyice karmaşık hale gelsin diye her şeyi farklı tutuyorlar. Moralini bozmak için söylemiyorum ama bu olay çok uzar bir süre sonra kimse ilgilenmiyor mu bu olayla diyebilirsin çünkü çok fazla böyle şikayet var tüm birimler birbirinden haber bekliyor.

Hocam sonuçta elimizde banka hesabı var ve bankaya gerekli bilgi verildi, bu hesaptan hangi ATM'den veya şubeden para çekildiğine kadar bilgi alınacak, daha sonra tarih ve saatten kamera kayıtları incelenip gerekli işlemler yapılacak. Benzer olay yaşayan birkaç kişiye denk geldim internette, onların davası da 1 yıl kadar sürmüş COVID dönemine denk geldiği için. Açıkçası öyle aşırı uzun süreceğini sanmıyorum ama ülkemizde bürokrasi maalesef çok keyfi işliyor.

Geçmiş olsun dostum da gereksiz imada bulunmuşsun. Sanki ben dolandırıcıdan tarafım yaptığı yanına kalsın istemişim gibi saymış sayıştırmışsın. Ben sana konuyu açtığın zaman hemen bankaya ters ibraz yap diyen adamım beni dinlemedin şimdi gelmiş iddialı konuşan biriydi falan filan arkamdan laf ediyorsun. Paranı almanı ben de isterim lakin konuşmaları mahkemeye delil olarak sunduğunda delil kabul edilirse dolandırıcının iyi bir avukatı varsa delili geçersiz kılabilir. Çünkü ister kabullen ister kabullenme karşı tarafın rızası alınmadan alınan sohbet/görüşme/ses/görüntü kayıtları yasal delil teşkil etmez.
İyi bir avukat olunca kanun mu değişiyor? Polis delil olduğunu söylemiş. Ayrıca adam arkandan konuşmuyor.

Hocam sonuçta elimizde banka hesabı var ve bankaya gerekli bilgi verildi, bu hesaptan hangi ATM'den veya şubeden para çekildiğine kadar bilgi alınacak, daha sonra tarih ve saatten kamera kayıtları incelenip gerekli işlemler yapılacak. Benzer olay yaşayan birkaç kişiye denk geldim internette, onların davası da 1 yıl kadar sürmüş COVID dönemine denk geldiği için. Açıkçası öyle aşırı uzun süreceğini sanmıyorum ama ülkemizde bürokrasi maalesef çok keyfi işliyor.
Sahibinden sitesi gerekli bilgileri verirse iş kolaylaşır bence.

İyi bir avukat olunca kanun mu değişiyor? Polis delil olduğunu söylemiş. Ayrıca adam arkandan konuşmuyor.
Kanun değişmiyor. Ama delil olarak geçersiz tutabilir. Bu yönde itiraz etme hakkı var çünkü. (dolandırıcılık istisnai bir durum olabilir bilgim yok istisnai durumlar hakkında ama bir tarafın rızası olmadan kayıt etmek suç ve delil teşkil etmiyor.) Bu arada benden arkadaşın biri diyerek arkamdan öylesine saydırıyor ki ben dolandırıcının avukatıymışım gibi hissettim şahsen... Düzgünce @ ile beni etiketleyip durumunu açıklayabilirdi.

Kanun değişmiyor. Ama delil olarak geçersiz tutabilir. Bu yönde itiraz etme hakkı var çünkü. (dolandırıcılık istisnai bir durum olabilir bilgim yok istisnai durumlar hakkında ama bir tarafın rızası olmadan kayıt etmek suç ve delil teşkil etmiyor.) Bu arada benden arkadaşın biri diyerek arkamdan öylesine saydırıyor ki ben dolandırıcının avukatıymışım gibi hissettim şahsen... Düzgünce @ ile beni etiketleyip durumunu açıklayabilirdi.
Onu diyenin siz olduğunu bilmiyordum, kötü bir niyetim yok tonla mesaj atıldı konuya bu nedenle arkadaşın biri dedim sadece.

Geri
Yukarı