Sahibinden'de dolandırıldım

@Kendomen Ben mağdur olan satıcı neredeyse hiç görmedim. Ancak forumda 1000 tane dolandırılan alıcı bulabilirsin. Sonuçta ödemesini yapıyorsun, eksik iade gönderirsen eninde sonunda senden o parayı alırlar, mesafeli satış sözleşmelerini inceleyebilirsiniz. Ancak sözleşme altına alınmayan, direkt havale yoluyla gerçekleşen işlemler sonucunda tüketiciyi koruyacak bir sistem yok. Bu yüzden GET'li olmak zorunda. Almazsa, bu arkadaş gibi soğuk su içer. İspatlayamaz. 900 liralık ürüne 2900 lira dava masrafı açılır.
Kimseye malını internet üzerinden GET ile satsın demiyorum, elektronik ortamda satıyorsan GET sistemi tek yol diyorum. GET ile satmayacaksa aracıyla bulunup ya da görüşülerek satılır.

Merhabalar ben 2. el Logitech G29 direksiyon seti almak için sahibinden de geziniyordum ve buldum. Sahibinden'de adı serhat taş olan konumu gümüşhane'de olan bir şahısla 900 TL'ye anlaştık. Bana banka hesabına parayı yollamamı açıklamaya ise kargoya ürünün verileceğini yazmamı söyledi. Yolladım parayı açıklama kısmına ise "ödeme yapıldı ürün kargolanacak" yazdım. Fakat adam kargoya vermedi. Elimde kanıtlar var ben savcılığa suç duyurusunda bulunsam bunun peşinden koşsam bu adama hak ettiğini yaptırabilir miyim?
Öncelikle geçmiş olsun. Aynı tarihlerde aynı şekilde dolandırıldım. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Sanıyorum aynı kişiden bahsediyoruz. Forumda yazışmayı bilmiyorum. Eğer bana ulaşmak istiyorsan bir numara yaz görüşelim.
Merhabalar ben 2. el Logitech G29 direksiyon seti almak için sahibinden de geziniyordum ve buldum. Sahibinden'de adı serhat taş olan konumu gümüşhane'de olan bir şahısla 900 TL'ye anlaştık. Bana banka hesabına parayı yollamamı açıklamaya ise kargoya ürünün verileceğini yazmamı söyledi. Yolladım parayı açıklama kısmına ise "ödeme yapıldı ürün kargolanacak" yazdım. Fakat adam kargoya vermedi. Elimde kanıtlar var ben savcılığa suç duyurusunda bulunsam bunun peşinden koşsam bu adama hak ettiğini yaptırabilir miyim?
8FF4218C-6B4F-462E-9AB2-789D7EF5B377.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı