Sahibinden'de eski bir şey için dolandırılır mıyım?

HadiKöyüne

Picopat
Sahibinden de sattığım eski bir Dell laptop, bozuk. İçinde 2 GB RAM 80GB HDD var. 250'ye bıraktım ama alıcı bana mesaj atmadan Param Güvende ile direkt aldı. Adı dışında hiçbir bilgisine sahip değilim. Ürünü kargoya verirsem parçaları söküp bana geri yollar mı? Hizmet bedeli olarak da 50 lira ödemiş olacak ve onu geri alamayacak.

Yapabilir. Yapanı da gördüm. Ama 250 TL'lik bir şey için değer mi bilemiyorum. Alan kişiyle iletişime geçip cevap gelirse gönderirdim ben.

Sahibinden de sattığım eski bir Dell laptop, bozuk. İçinde 2 GB RAM 80GB HDD var. 250'ye bıraktım ama alıcı bana mesaj atmadan Param Güvende ile direkt aldı. Adı dışında hiçbir bilgisine sahip değilim. Ürünü kargoya verirsem parçaları söküp bana geri yollar mı? Hizmet bedeli olarak da 50 lira ödemiş olacak ve onu geri alamayacak.
80 GB HDD muhtemelen SATA değildir. SATA olmayan bir disk için uğraşmaz. RAM de DDR1 DDR2 falandır. Yani dolandırma çabasına girmesi saçma olur.

Ürünü kargoya verirsem parçaları söküp bana geri yollar mı?
Ürün geri yollanirsa kargo elemanı ile birlikte video alarak ve zabıt tutturarak ürünü alınız.Kargo elemanı bunu yapmak zorunda yapamam derse şubeden yapmak kaydıyla teslim alabilirim deyin o na da hayır derler ve kargoda hasar,ezik,yıpranma,kırık sesi vs var ise almayınız.Ve kargo şirketinden tanzim talebi oluşturunuz.

Yani içinde 50 TL den daha değerli olan ya da kendi eski cihazı için aradığı ama bulamadığı bir parçayı söküp size yollayabilir tabi, alıcıyla yazışın cihaz bozuk sormak istediğiniz varsa sorun ona göre işlemi yapalım gel git olsun istemiyorum vs deyin..

80 GB HDD muhtemelen SATA değildir. SATA olmayan bir disk için uğraşmaz. RAM de DDR1 DDR2 falandır. Yani dolandırma çabasına girmesi saçma olur.

Ben de aynı düşüncedeyim. Birazdan HDD SATA mı bakıp yazarım ama bence de değildir. Sadece bir ihtimal ama anakartı ve ekranı bir şey yapar mı ona karar veremedim.

Yani içinde 50 TL'den daha değerli olan ya da kendi eski cihazı için aradığı ama bulamadığı bir parçayı söküp size yollayabilir tabii, alıcıyla yazışın cihaz bozuk sormak istediğiniz varsa sorun ona göre işlemi yapalım gel git olsun istemiyorum vs deyin.

Alıcı bana yazmadan ona yazmanın bir yolu var mı?

Geri
Yukarı