Sahibinden'de kargolamadan önce parayı atmak mantıklı mı?

Efsane2512

Picopat
Daha fazla  
i7 2600 alacağım normalde 800 lira fakat benim fana ihtiyacım yok, 700'e anlaştık. Kargo yapmadan önce parayı IBAN'dan atacakmışım öyle kargolayacaklarmış, daha önce böyle bir şey satın alan var mı? Profilinde bir sürü şey satıyor fakat güvenemedim, satın alsam sorun çıkar mı?
Yok öyle şey. Sahibinden param guvende açsın öyle alin. Ibana atarsaniz paranizi isterse vermez iade durumunda.

2. El alım yaparken malı görmeden incelemeden ödeme yapılmamalı. Param güvende vb. sistemler olmadığı sürece kimseye para falan yollamayın.

i7 2600 alacağım normalde 800 lira fakat benim fana ihtiyacım yok, 700'e anlaştık. Kargo yapmadan önce parayı IBAN'dan atacakmışım öyle kargolayacaklarmış, daha önce böyle bir şey satın alan var mı? Profilinde bir sürü şey satıyor fakat güvenemedim, satın alsam sorun çıkar mı?

Ben olsam riske atmazdım.

Mantıken markette bakkalda nasıl ödedikten sonra alıyorsanız, araba alırken nasıl para geçtikten sonra imza atılıyorsa burda da böyle. Güvenmiyorsanız alışveriş yapmayın ya da param güvende ile alışveriş yapın. Ya da elden teslim alın.

2. el alım yaparken malı görmeden incelemeden ödeme yapılmamalı. Param Güvende vb. sistemler olmadığı sürece kimseye para falan yollamayın.

Yok öyle şey. Sahibinden Param Güvende açsın öyle alin. IBAN'a atarsaniz paranizi isterse vermez iade durumunda.

Tamam o zaman bunda Param Güvende var, fakat çok uzakta. Kargo ücretini ben mi ödüyorum? Ne kadar tutar?

Normal şartlarda bahsettiğiniz durumu kesinlikle onaylamıyorum, ancak satıcı zaten bir bilgisayar dükkanıymış. Sorun olmayacaktır. Bu tür yerlerden alışveriş yaparken de dolandırmaktan ziyade size gönderilen 2. el anakart gibi ürünlerin pinleri yamuk çıkabiliyor ve yardımcı olmuyorlar.

Normal şartlarda bahsettiğiniz durumu kesinlikle onaylamıyorum, ancak satıcı zaten bir bilgisayar dükkanıymış. Sorun olmayacaktır. Bu tür yerlerden alışveriş yaparken de dolandırmaktan ziyade size gönderilen 2. el anakart gibi ürünlerin pinleri yamuk çıkabiliyor ve yardımcı olmuyorlar.

Sanki fotoğraflar internetten alınmışa benzemiyor mu hiç ofis-ev ortamında çekilmişe benzemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı