sahibindenparamguvendehizmeti.com sahtekarlığı

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Letgo ya da başka bir yerden ürün almak istediniz, satıcı size şu teklifte bulundu:

"Sahibinden üzerinden güvenle satış yapalım ister misin? Hem için rahat olur."

Siz de tamam olur diyorsunuz, satıcı size şu linki atıyorsa:

Bilin ki sahtekardır, bu site sahibinden'e ait bir site değildir. Tıpatıp oluşturulmuş sahte bir sitedir. Siteye girdiğinizde sizi direkt orijinal sahibinden sitesine atacaktır, ".com" alan adı ve ismi düzgün, ama bunlar sizi yanıltmasın.

Örnek bir sahte ürün linki:

Son düzenleme:
Uyarı için teşekkürler. Siteye bir gireyim dedim, sahibinden.com'a yönlendirdi zannettim. Cidden oltayı iyi ayarlamışlar.

Buna ne denir ki 🤣

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-22-18-09-47-857_android.jpg
    Screenshot_2021-12-22-18-09-47-857_android.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 220
Siteyi birebir yapmaya çalışmışlar ancak birçok yerde yazıları eklemek yerine görsel olarak yapıştırmışlar. AdGuard potansiyel oltalama uyarısı verdi sayfayı blokladı, ESET şüpheli sayfa dedi. SmartScreen ayakta uyuyor, henüz sistemlerine raporlanmamış herhalde.

AV kullanan birisi zaten ödeme ekranına geldiğinde kullandığı yazılımlar bas bas bağıracaktır kredi kartı bilgilerinizi girmeyin diye.

Çok iyi yapmışlar gerçekten. Uyardığınız iyi oldu. Ayrıca paylaştığınız linke girip sol üstten "sahibinden.com" kısmına sağ tıklayınca "Bağlantıyı yeni sekmede aç" yerine "Resmi yeni sekmede aç" var. Bunun dışında "İlan ile İlgili Şikayetim Var" kısmına basınca sebep belirtin diyor ama orjinal Sahibinden.com'un aksine seçenekler yok.

Sahibinden param güvende ile ürün alınmaz üçkağıtçı, soyguncu çok ürünü sattığınız zaman sahibinden alıcıyı savunuyor satıcı hep ezilen oluyor ben açılmamış kutulu ekran kartını satım demek adamda sattığım kart mevcut fanını sökmüş iade etmiş parayı alıcıya tekrar göndermiş sahibinden 500 600 TL bin hesabını kimse yapmasın gidip sıfır almak daha mantıklı.

Herkese selamlar.

Letgo ya da başka bir yerden ürün almak istediniz, satıcı size şu teklifte bulundu:

Bilin ki sahtekardır, bu site sahibinden'e ait bir site değildir. Tıpatıp oluşturulmuş sahte bir sitedir. Siteye girdiğinizde sizi direkt orijinal sahibinden sitesine atacaktır, ".com" alan adı ve ismi düzgün, ama bunlar sizi yanıltmasın.

Logonun bulanıklığından ve site linkinden belli zaten. Şirketler bu kadar uzun link kullanmaz. Daha akılda kalıcı kısa linkler kullanırlar genelde.

Herkese selamlar.

Artı olarak üyelik sistemleri de var. Ticaret gerçekleşmese bile birçok kişinin bilgilerini üyelik sistemiyle topluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı