sahibindenparamguvendehizmeti.com sahtekarlığı

Siteyi birebir yapmaya çalışmışlar ancak birçok yerde yazıları eklemek yerine görsel olarak yapıştırmışlar. AdGuard potansiyel oltalama uyarısı verdi sayfayı blokladı, ESET şüpheli sayfa dedi. SmartScreen ayakta uyuyor, henüz sistemlerine raporlanmamış herhalde.

AV kullanan birisi zaten ödeme ekranına geldiğinde kullandığı yazılımlar bas bas bağıracaktır kredi kartı bilgilerinizi girmeyin diye.
Bu site güvenli: sahibindenparamguvendehizmeti! — AdGuard Reklam Engelleyici :p

Artı olarak üyelik sistemleri de var. Ticaret gerçekleşmese bile birçok kişinin bilgilerini üyelik sistemiyle topluyorlar.
Asıl amacı kredi kartı bilgilerini çalmak sanırım. Üyeliğe yönlendiren herhangi sayfa göremedim, detaylıca bakmadım ancak.

Gerçekten site çok benziyor fakat tıpatıp aynı değil.

Aradaki farkları burada sayalım isterseniz beraber gözden kaçırdıklarım olabilir;

- Logo
- İsmini bilmediğim sayfa uzantı kısmı (İkinci El ve Sıfır Alışveriş > Bilgisayar > Masaüstü > Donanım > Ekran Kartı)
- İletişim kısmı
- Sayfanın genel olarak büyüklüğü
- Büyük fotoğraf, video, param güvende ile al, ilan şikayeti gibi kısımlarda ikon eksikliği
- Güven damgası(yememiş herhalde damga koymaya :))

😂

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-22 182650.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-22 182650.png
    101,5 KB · Görüntüleme: 61
Arkadaşlar siparişi verdim. Umarım yarına gelir, çok para gönderdim ya inşallah gelir.
20211222_195916.jpg

Screenshot_20211222-195939_Chrome.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı