sahibindenparamguvendehizmeti.com sahtekarlığı

İlan numarasını Google'da aratın. Çıkmıyorsa bilinki fake sitedir.
Her koşulda işe yaramaz yalnız. Bazı dolandırıcılar, açılan yeni ilanlardaki görselleri aynı bu şekilde kopyalayıp aynı ilan numarasıyla sahte sitelerde yayınlayabiliyor. Site indexlenirse ve Google'da çıkarsa sıkıntı.
Neyse ki Google, artık indexlediği siteleri iyice süzüyor.

Çok da profesyonel değil aslında, bazı işler çok amatör geliyor tabii ama özellikle bakmazsa normal bir kullanıcı fark edebilir mi bilmiyorum. Hala açık olması biraz şaşırtıcı, usom yerdi genelde direk.

Siteyi birebir yapmaya çalışmışlar ancak birçok yerde yazıları eklemek yerine görsel olarak yapıştırmışlar. AdGuard potansiyel oltalama uyarısı verdi sayfayı blokladı, ESET şüpheli sayfa dedi. SmartScreen ayakta uyuyor, henüz sistemlerine raporlanmamış herhalde.

AV kullanan birisi zaten ödeme ekranına geldiğinde kullandığı yazılımlar bas bas bağıracaktır kredi kartı bilgilerinizi girmeyin diye.
Bitdefender ve uBlock ayakta uyuyor.😄

Linke tekrar tıkladım ve sanırım gerçek Sahibinden.com'a atıyor. Hiçbir fark göremedim. Gerçekten orjinal sitesine mi atıyor yoksa siteyi orjinali ile bire bir mi yaptılar? Dünkü haline göre çok değişmiş site.

Allah'ım, resimlerin bulanıklığına bak gülme krizine girdim resmen. Web tasarım bölümü okuyan bir lise öğrencisine yaptırsalar, daha profesyonel tasarlarmış. :D

dsasdasdasd.png

Yeni konular

Geri
Yukarı