Sahte GTX 960'ı BIOS ile Orijinal Haline Çevirmek

KazeSshini

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Dün Sahte BİOS sürümü kullanılan ekran kartım GTX 960'ı orijinal haline çevirmek için BİOS programlayıcısı ile GTS 450 version2'nin BİOS'unu programlayıcı ile yapmaya çalıştım lakin sorun olan şu ki, programlayıcıdan GTX 960'nın yedeğini aldığımda ''.bin'' uzantılı dosya çıkardı, ben de ''techpowerup'' sitesinden GTS 450 v2'nin BİOS'unu aldığımda ''.rom'' uzantılı çıkıyor ve bunu BIOS'a yazdırmam da sorun yok yazıyorum ama biraz araştırdığımda benim aldığım yedek gibi ''.bin'' uzantılı kayıt bulmam gerekiyor. Bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey anlamadım. Aldığınız ürünün linkini atar mısınız?

Ekran kartı nasıl sahte BIOS'a sahip oluyor ya?

Şimdi hocam ben bu ürüne para vermedim ama link burada FAKE GTX 960, göz atınca sahte olduğunu anlarsınız zaten .
specs-2.jpg
Burada sistemde gözüken kısmı .
Araştırmam ile GTS 450 ile uyum sağlıyor bir tek özellikler o yüzden dün BİOS ayarlarını sıfırladım GTS 450 ye ait olan bios ayarlarını yazmaya çalıştım ama kartı bilgisayara takıp çalıştırınca 3 kez bip sesi veriyor görüntü gelmiyordu, yedeği tekrar BİOS'a yazdırdığımda ise sorunsuz gtx960 diye açılıyor o yüzden bulduklarım ''.rom'' uzantılı olduğu için sanırım BİOS ile ayarlar örtüşmüyordu neyse ki bugün ''.bin'' uzantılı 2 kayıt buldum eve geçince deneyeceğim .

Ben vermedim ama veren olmuş :)

Şuan evde değilim ama saat 7 gibi konuya tekrar bakarsanız yazmış olurum .
Adsız.png

yaklaşık 6 adet BİOS denedim ama maalesef sonuç alamadım .
Bu ürüne para verdiyseniz zaten çılgın olmanız gerekli. Şaka mı bu?

Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Şu yöntemle bana donanım kimliğini yazabilir misiniz?
Ekledim istediğiniz bilgileri.
Neyse sorunu kendi kendime üstesinden geldim yinede yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederi.

Son düzenleyen: Moderatör:
DOS moduna geçin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı 1 GB ise: TechPowerUp

Burada 14. dakikadan itibaren VBIOS'u güncelliyorlar, hatta .ROM dosyasıyla:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle Merhabalar !!

Ben çok büyük bir hata yapıp gidip gtx 960 4gb 128 bit aldım. modeli xhvga gtx 960 4gb 128 bit mavi ve siyah soğutuculu...
kart driver hataları ve oyun hataları verdi.özellikle grafikli oyunları açmıyordu.
Sonra bir araştırdım bu kart Sahte çıktı..
Asıl Gpu 'su gts 450 'miş..

ben bunu orjinal haline çevirip nasıl hatasız kullanabilirim..
ekran kartı gts 450 Biosdan yazılım felan atarak gtx 960 yapmışlar ama sahte ve hatalı yazılım...

Lütfen yardım edin !!
ayrıntılı şekilde anlatırmısınız..

Şimdi en baştan belirteyim ki ekran kartını aktif olarak BİOS değişim yapamıyorsunuz sadece dışarıdan müdahale edebiliyorsunuz bunun için de Soic8 ve Eprom cihazına ihtiyacımız olacak. Bu cihazları aldığınızda iletişime geçerseniz yada konu açarsanız yardımcı olurum. Bu işi yurt dışından yapan bir arkadaş var güzel bir video ile özetlemiş.

Geri
Yukarı