Sahte ihtar yedim

Hocam yediğim kısım Kral Şakir çizgi filmine ait. Ama ihtarı atan kişinin kullanıcı adı "ÖzelHaber" videonun ismi ise "Kral Şakir karakteri Fil Necatiye Çirkin Saldırı!!!" telifi atan kişiler Kral Şakir resmi kanalı bile değil. Anlatmak istediğim bu. Asıl sahip Grafi2000 değil mi? Onlar hak sahibi iken bu kanal bana nasıl ihtar atıyor onu soruyorum.
Tamam hocam yani kendi kanalından almadıysanız sorun yok ama YouTube'de böyle bir içerik varsa atabilirler.

Enteresan bir olay başından sonuna kadar okudum, ABD'de telifli bir yapımın kullanılması süreye bağlanmış fakat bizde öyle bir süre yok diye biliyorum. Ve dediğiniz gibi bu olayı alışkanlık haline getirenler var nasıl yapıyorlar bilmiyorum gelir paylaşımı talebinde falan bulunduklarını duydum.

Herkes başkasının içeriği demiş, fakat bu tarz editler çok yaygın kısa süreli şeyler kullanılıyor bir kesit kullanmak başkasının içeriğini çalmak demek değil eğlence için yapılan bir olayı pekiştirmek için olayı abartan başka bir görsel koyarak (tüpü çakmakla kontrol edene patlama anı koymak gibi) paylaşım yapmak içerik hırsızlığına girmez zaten girse sosyal medyanın yarısı gider... Ben hiç kullanmadım ama kullanıldığını görüyorum her gün. İçeriğin sadece 1-7 saniyesinden telif yemişsin geri kalanı sana ait ise tamamen o süre ile ilgili bir şey yapılabilir. Fakat çok sinir bozucu anlayabiliyorum geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz.

Enteresan bir olay başından sonuna kadar okudum, ABD'de telifli bir yapımın kullanılması süreye bağlanmış fakat bizde öyle bir süre yok diye biliyorum. Ve dediğiniz gibi bu olayı alışkanlık haline getirenler var nasıl yapıyorlar bilmiyorum gelir paylaşımı talebinde falan bulunduklarını duydum.

Herkes başkasının içeriği demiş, fakat bu tarz editler çok yaygın kısa süreli şeyler kullanılıyor bir kesit kullanmak başkasının içeriğini çalmak demek değil eğlence için yapılan bir olayı pekiştirmek için olayı abartan başka bir görsel koyarak (tüpü çakmakla kontrol edene patlama anı koymak gibi) paylaşım yapmak içerik hırsızlığına girmez zaten girse sosyal medyanın yarısı gider... Ben hiç kullanmadım ama kullanıldığını görüyorum her gün. İçeriğin sadece 1-7 saniyesinden telif yemişsin geri kalanı sana ait ise tamamen o süre ile ilgili bir şey yapılabilir. Fakat çok sinir bozucu anlayabiliyorum geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz.

Umarım hocam. Sonunda anlayıp analiz edip yorum yapan biri. Diğer arkadaşlar sizden daha bilgili olsa gerek. Şu an yediğim ihtar ile oturuyorum öyle.

Umarım hocam. Sonunda anlayıp analiz edip yorum yapan biri. Diğer arkadaşlar sizden daha bilgili olsa gerek. Şu an yediğim ihtar ile oturuyorum öyle.

Estağfurullah mesele bilgi değil fakat her olay bir birinden farklı bence kimse anlam veremedi anlamlandırmaya çalışıyor. Normal şartlarda telif talebinde bulunamamaları gerekiyor bence siz YouTube destek ekibi ile pazartesi yazışın ve bunun haksızlık olduğunu ısrarla söyleyin mail olarak değil direk içerik üretici destek ekibi ile irtibata girin mesaj yoluyla. En önemlisi içeriğin ne kadar özgün olduğunu kanıtlamanız örnekler gönderin telif talebinde bulunan kanalı paylaşın kanalda fil necati karakteri ile ilgili bir unsur var mı? Ona bakın. Size telif gelecek olsa cartoon networkten falan gelirdi bildiğim kadarıyla orada var kral şakir kullanım hakkı kimde bilmiyorum.

Bir de bir dahaki sefere ilk 30 saniye telif unsuru olma ihtimali dahi olan şeyleri paylaşmamaya özen gösterin :) hatta böyle şeylerde ses var ise ses tonunu bir tık oynatın işe yarayacaktır :)

Geri
Yukarı