Sahte ihtar yedim

İşte hani telif atan kişinin ismini ve mail adresi gözüküyor ya hocam hah işte atan kişinin ismi "özelhaber" mail ise [email protected]. Sence mantıklı mı bu? Kral şakir resmi YouTube hesabından mail gelse sesim zaten çıkamaz. Ama bu bahsettiğim sitede adamlara danışıp istediğiniz videoyu kaldırabiliyorsunuz. Umarım şimdi hak verirsin.

Yok hala hak vermedim ve sanırım siz anlamak istemiyorsunuz galiba daha fazla uzatmayacağım.

Başkasının içeriği dediğin "fil necati videosu" hocam. YouTube'da aratırsan belli bir sahibi olmadığını paylaşıma açık olduğunu anlarsın. Video Reddit'te yayıldı.

Bahsetmiş olduğun Fil Necati karakteri, Kral Şakir adlı çizgi filme ait bir karakter ve telif hakları senin değil. Genelde böyle şeyler sorun çıkarmaz fakat YouTube otomatik olarak ihtar atmış sana. Karşı ihtar yollaman mantıksız. En fazla o kısmı YouTube video düzenliyicisi üzerinden kesmeyi deneyebilirsin. Ya da blur atmayı.
Son mesajda bahsettim hocam. Cidden hiç mantıklı değil. Diyorum ya Kral Şakir resmi YouTube hesabından gelse haklılar. Ama böyle saçma bir kanal bile çıkmıyor arama kısmında.
Kolay gelsin ilginç bir durum

Bahsetmiş olduğun Fil Necati karakteri, Kral Şakir adlı çizgi filme ait bir karakter ve telif hakları senin değil. Genelde böyle şeyler sorun çıkarmaz fakat YouTube otomatik olarak ihtar atmış sana. Karşı ihtar yollaman mantıksız. En fazla o kısmı YouTube video düzenliyicisi üzerinden kesmeyi deneyebilirsin. Ya da blur atmayı.
İhtar'ın ne olduğunu bilseydiniz orayı blurlamanın işe yaramayacağını ve videoyu silmenin dahi işe yaramayacağını bilirdiniz. Ya cidden anlayan bilen kişiler yorum yapsın burada dedelerin bile bildiği bilgileri yazmayın bana.
Yok hala hak vermedim ve sanırım siz anlamak istemiyorsunuz galiba daha fazla uzatmayacağım.
Anlamak istemediğim nedir? Saçma bir kullanıcı adından gelen mail ve ihtarı koskoca şirketlerinmiş gibi kabul etmemi isteyip susmamı istemeniz mi?

Son düzenleme:
İhtar'ın ne olduğunu bilseydiniz orayı blurlamanın işe yaramayacağını ve videoyu silmenin dahi işe yaramayacağını bilirdiniz. Ya cidden anlayan bilen kişiler yorum yapsın burada dedelerin bile bildiği bilgileri yazmayın bana.

Anlamak istemediğim nedir? Saçma bir kullanıcı adından gelen mail ve ihtarı koskoca şirketlerinmiş gibi kabul etmemi isteyip susmamı istemeniz mi?

Kaç abonen var ya da attığın video kimi ne kadar ilgilendiriyor ki biri çıkıp sildirmek için uğraşsın? Kendin diyorsun Reddit'ten aldım diye orada Youtube gibi bir telif hakkı politikası uygulanmıyor.

Kaç abonen var ya da attığın video kimi ne kadar ilgilendiriyor ki biri çıkıp sildirmek için uğraşsın? Kendin diyorsun Reddit'ten aldım diye orada Youtube gibi bir telif hakkı politikası uygulanmıyor.
Sildirmek için uğraşmasını gerektirecek bir niyet mi var? Video 65K üstü izlendi hatırı sayılır da bir para kazandı. İhtar ile içerik geliri kendine geçecek bunu 10 yaşında çocuklar bile biliyor artık ama sana madde madde açıklamamı da ister misin? Yardım için foruma konu açtım ama gelmiş burada kendi egonu tatmin için kanalı küçümsercesine mesajlar atıyorsun. Yardım etmeyeceksen eğer daha fazla bu şekil saçma yorumda da bulunma.

@BatuHan999 YouTube karşı bildiriminde bulunabilmek için içeriğin sana ait olması gerekiyor. İçerik sana ait olmadığı için de doğal olarak reddedilmiş. Üstteki arkadaşın dediği gibi de otomatik telif de olabilir. Ek olarak başkasına ait içeriği paylaşan gördüm de başkasına ait içeriği sahiplenen de ilk kez seni gördüm.

Video sana mı ait? Sana ait değilse ve izin almadan kullandıysan tabii ki de ihtar yersin.
Hocam yediğim kısım Kral Şakir çizgi filmine ait. Ama ihtarı atan kişinin kullanıcı adı "ÖzelHaber" videonun ismi ise "Kral Şakir karakteri Fil Necatiye Çirkin Saldırı!!!" telifi atan kişiler Kral Şakir resmi kanalı bile değil. Anlatmak istediğim bu. Asıl sahip Grafi2000 değil mi? Onlar hak sahibi iken bu kanal bana nasıl ihtar atıyor onu soruyorum.
@BatuHan999 YouTube karşı bildiriminde bulunabilmek için içeriğin sana ait olması gerekiyor. İçerik sana ait olmadığı için de doğal olarak reddedilmiş. Üstteki arkadaşın dediği gibi de otomatik telif de olabilir. Ek olarak başkasına ait içeriği paylaşan gördüm de başkasına ait içeriği sahiplenen de ilk kez seni gördüm.
Hocam karşı bildirim maddelerinde kullanıldığı süre önemli dediği için bildirim attım. Cidden para gram umurumda değil kanala zararı olduğu için peşindeyim.

Geri
Yukarı