Sahte lisansla 20 yıl uçak uçuran adam

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 2B
Türkiye olsa şaşırmazdım.
Saçma konuşmanın anlamı yok. Türkiye havacılık konusunda gayet ciddi denetimleri olan bir ülke. Kendinizi küçük düşürmeye çalışmaktan ne zevk alıyorsunuz acaba merak ediyorum.
Tek pilot derken? Yardımcı pilot nerede?

Normalde 2 pilot var kabinde fakat birisinin lisansı sahte olduğundan uçaklar aslında tek pilotla uçmuş oluyor.
Havacılır konusunda gelişmiş olmamız bu olayların olacağı anlamına gelmez diye düşünüyorum. Şimdi denetim var, kontrol var falan diyorsunuz ama hatasız kul olmaz.
Elektronik ortamda herşey kayıtlı bizde. Bilginiz olmayan her şeye fikir yürütmeyin. Pilotların sağlık raporlarında yapılan tahliller, bulunan bulgular bile tek tek SHGM'nin sistemlerine kayıt altına alınıyor. Pilotları geçtim, pilot adayları bile kayıt altında o yüzden bizim ülkemizde olma ihtimali 1 milyonda 1 denebilecek kadar az hatta 1 milyonda çeyrek desek daha doğru olur.

Saçma konuşmanın anlamı yok. Türkiye havacılık konusunda gayet ciddi denetimleri olan bir ülke. Kendinizi küçük düşürmeye çalışmaktan ne zevk alıyorsunuz acaba merak ediyorum.
Bilgi sahibi olmayınca, bu alanı da farklı alanlarla karıştırdılar :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı