Sahte Uçak Videoları

@ArnıldCivardagezen Google çeviri ile mi çevirdiniz bunu? Baya bi’ hatalı çünkü kelimeler:) Birincisi flop diye bir şey yok uçakta. Sanırım flap olması lazım. İkincisi kasılma diye bir şey yok açılma veya kapanmadır sanırım o. Büyük ihtimal flap açılmasından bahsediyor.
Yanlış bilmiyorsam çalınan uçak özel jet veya ATR modeli bir uçaktı. 747’yi çalmak pek o kadar kolay değil çünkü:)
Google'la çevirmedim hocam yok, günden güne Türkçe'den çok İngilizce konuşur olduk. Dediğim gibi, havacı değilim - biraz merakım var ama çok ta araştırmaya vakit bulamıyorum- terminoloji yanlış olabilir o yüzden, kusuruma bakmayın. (747 değil, Q400. Kafam karışmış, 747'yle yapılan bir simulasyona bakmıştım mümkün olduğunu kanıtlayan.)

Aileron hareket bile etmiyor.
Ayrıca bunlar Extreme Landings kategorisine girmiyor.
Videonun üzerine yaz gitsin ne olacak işte:) Herkes her şeyi yazar oldu artık YouTube üzerinden:)
erminoloji yanlış olabilir o yüzden, kusuruma bakmayın.
Estağfirullah. Siz ne işle meşgulsünüz? Flap açmaya aslında gerek yok yatış yapmak için. Aileron ile yapılabilir. Fakat iniş esnasında flaplar iniş pozisyonunda olacağından hız düşer kaldırma artar. Eğer yatış hareketini, düşük irtifada ve düşük hızda flaplar açık pozisyonda yaparsanız ters döndüğünüzde flaplar bu kez sizi hızla yere iter. Bunu dengeleyemezseniz ışıklar kapanır sizin için direk.
İlk videoyu gerçek sanan insanlar bu kadar masum olmamalı
Sanırım kızlara bakarken tansiyonu düşen arkadaşlar düşünemeden gerçek demek zorunda kaldılar:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı