Sahte samimiyet içeren reklamlar

Criesley

Hectopat
Katılım
29 Ocak 2019
Mesajlar
2.268
Makaleler
5
Çözümler
10
Yer
Samsun
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
İlahiyat
Son günlerde 2 haftadır. Ve eskiden daha az olarak görsem de şu an çok fazla olan özellikle bazı şirketlerin ünlü insanları ve YouTube, TikTok fenomenlerini kullanarak yapılan çoğunlukla YouTube'da zorla izlettirilen reklamlar hakkında.

Samimi insanlar YouTube gibi yerlerde ünlü olabiliyorlar eğer samimi olmasa yapmacık tavırlı olsa izlemek istemeyeceğiniz bazı insanlar olabilir. Ama bu insanlar içten samimiyet ile onları takip edenlerle dost ve etkileşim içinde, içerik üretirken dikkat edenler, izleyici ön planda tutanlar insanlar. Bu kişilerin videolarda ki samimiyetini gören marka veya artık reklam kuruluşları.

Bu reklam kuruluşları kim bilmiyorum, ama reklam verenlerden ipucu, cola ama coke yazan değil, getiren ama getir değil. Açıkça söylemek istemedim zaten çoğu kişi fark etti.

Gelelim asıl konuya nedir bu saçmalık?

Özellikle bilmemneSepeti ne yapıyor? Açıkça önceden cevapları verilmiş soruları sosyal medya fenomenlerine sorup sanki doğru cevap almış gibi sunup reklam yapmak ne? Çocuk kitlesi mi çekmeye çalışıyor? Gördükçe geçmedikçe nefret ediyorum özellikle artık bilgisayar da uBlock kullanıyorum mecburum yani.

Cola markasına gelince yalan samimiyet olduğu açıkça ortada.

YouTube şu an aşırı abartı ama reklamda bundan az kalır yanı yok sırf telefon için sanırsam Premium alacağım.
 

Yeni konular

Yukarı