Sahur sohbeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yemek yerken bile gözümün önünden geçiyor. Ölen de, beni reddeden de.

Yapacak bir şey yok :(
İnan bana ben Ölen dışında konuşuyorum.

Beni reddetmiş insanları pıt diye bir kenara atıyorum çünkü değersizler.

Ben mesela hep sevdiğim insanlara açılamadım çünkü çok kısa gördüm bir daha görmek için bir istasyondan 1 - 2 saat kaç gün bekledim ama gelmedi o trene tekrardan binmedi yürüdüğü yollarda bekledim yine gelmedi. 1 yıl oldu arada yine gidiyorum ama tükendim.

Yapılacak en iyi şey sanırım depresif şarkılar dinlememek. Bir de beyni yoracak şeyler. Ama her türlü gece aklınıza gelecek. En mantıklısı en aza indirgemek.

Kendime kötülüğü Selahattin Özdemir dinleyerek yapıyorum. Adamı yıllardır dinlediğim için de bırakamıyorum. 15 seneyi geçti.

Yine bayat espriler yapılmaya başlanmış...
Bu lafa bir insan niye kızar bilmiyorum.
Sıradan 3-12 yaş aralığındaki kitleler için yapılan çizgi dizilerle bağdaştırılmaya ve eş değer tutulmaya çalışıldığı için.

Çizgi film tanımıyla eş değer tutulamaz anime serileri. Çizgi filmler basittir, belirli kitlelere hitaben yapılır; animeler geniş ve derin meseleleri ele alır, olay akışı geniş ve çoklu perspektiflerden ilerler. Çoğu yaratıcının da bu bağlamda kendine has ekolü vardır.

Birkaç kült seriye başlarsanız anlarsınız. :)

Bu espriler çok can sıkmaya başladı.

Birkaç gün önceki tartışma konusu için ayrı olarak teşekkür ederim.

İnan bana ben Ölen dışında konuşuyorum.

Beni reddetmiş insanları pıt diye bir kenara atıyorum çünkü değersizler.

Ben mesela hep sevdiğim insanlara açılamadım çünkü çok kısa gördüm bir daha görmek için bir istasyondan 1 - 2 saat kaç gün bekledim ama gelmedi o trene tekrardan binmedi yürüdüğü yollarda bekledim yine gelmedi. 1 yıl oldu arada yine gidiyorum ama tükendim.

Tükendik hocam. Bitirdiler bizi.

Yine bayat espriler yapılmaya başlanmış...

Sıradan 3-12 yaş aralığındaki kitleler için yapılan çizgi dizilerle bağdaştırılmaya ve eş değer tutulmaya çalışıldığı için.

Çizgi film tanımıyla eş değer tutulamaz anime serileri. Çizgi filmler basittir, belirli kitlelere hitaben yapılır; animeler geniş ve derin meseleleri ele alır, olay akışı geniş ve çoklu perspektiflerden ilerler. Çoğu yaratıcının da bu bağlamda kendine has ekolü vardır.

Birkaç kült seriye başlarsanız anlarsınız. :)

Bu espriler çok can sıkmaya başladı.

Birkaç gün önceki tartışma konusu için ayrı olarak teşekkür ederim.
"Bildiğimiz çizgi film ama daha iyi hali gibi bir şey işte :D" derken kastım aslında söylediğiniz şeydi. Ben şahsen çizgi filmin daha ilerlemiş hali olarak görüyorum animeyi. Çizim olarak vs. çizgi filmleri tamamıyla çok andırdığı için bu tür "Anime çizgi filmdir" söylemlerini aşırı yanlış bulmuyorum. Hikayesi, derinliği tabii ap ayrı şeyler.

Ek olarak o konu için asıl ben teşekkür ederim. Güzel bir sohbet döndü :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı