Sahura kalmadan sahur yapmak

Güncelleme gelmesinden bahsetmeniz mantıksız olduğu için alınıyorlar. Kur'an bir kere indirilmiştir, bir daha değişmeyeceği kesin olarak söylenmiştir. Ancak siz birden "güncelleme" sözcüğünü söylüyorsunuz. Bunun ne kadar mantıklı bir laf olup olmadığını kavrayabilirsin.
İnsanların inançlarıyla dalga geçmek komik bir şey değil.
Ben dalga geçmiyorum. Bunca yıldır değişmeyen bir konuysa alınacak bir şey yok. Zaten yazdım ilk mesajımda sorun olmayacağını. Abuk subuk kişilerden dinleyip de olmaz diye düşünen biriyse diye de "güncelleme" gelmediyse diye ironimi yaptım. Bu kadar alınganlık ve üstüne vazife olmayan yargılama "yetkisi" ile sizler insanın hakkına giriyorsunuz asıl.

@osmankrcr72 O boyutu geçmişler artık. :)

Güncelleme gelmesinden bahsetmeniz mantıksız olduğu için alınıyorlar. Kur'an bir kere indirilmiştir, bir daha değişmeyeceği kesin olarak söylenmiştir. Ancak siz birden "güncelleme" sözcüğünü söylüyorsunuz. Bunun ne kadar mantıklı bir laf olup olmadığını kavrayabilirsin.
İnsanların inançlarıyla dalga geçmek komik bir şey değil.
Dostum arkadaş dediklerimizi anlamıyor. Saat geç ondan kaynaklı sanırım. Senin benim verdiğim cevaplar silinir bu arkadaşınki silinmez. Zamanımıza yazık.

Ben dalga geçmiyorum. Bunca yıldır değişmeyen bir konuysa alınacak bir şey yok. Zaten yazdım ilk mesajımda sorun olmayacağını. Abuk subuk kişilerden dinleyip de olmaz diye düşünen biriyse diye de "güncelleme" mi geldi diye ironimi yaptım.
Olay zaten böyle bir konuda ironi yapmanız. İroni yapılacak yerler var, yapılmayacak yerler var. İnsanların dini görüşleri hakkında ironi yapmak hoş bir davranış değil. Ayrıca bunca yıldır değişmeyen bir konu olduğunu bildiğiniz halde neden "güncelleme" kelimesini kullanıyorsunuz?
İroni yapma amacınız yok, besbelli dalga geçmişsiniz.

Dostum arkadaş dediklerimizi anlamıyor. Saat geç ondan kaynaklı sanırım. Senin benim verdiğim cevaplar silinir bu arkadaşınki silinmez. Zamanımıza yazık.
Siz haklısınız. :) Oldu sanırım. Başka türlü anlamazsınız.

@Dark Lord of the Sith Siz yaratan ile benim arama neden giriyorsunuz? Benim niyetimi o biliyor. Ben kendimce konu sahibine yorum yazdım. İroni ise din ve kurallar ile alakalı değil. Amacınız neden inatla bir tarafa çekmek anlamıyorum. Bu yüzden şirk koşuyorsunuz demiştim bazılarına. Sizler konuyu evirip çevirip insanı yargılama moduna geçtiniz. Allah seni bildiği gibi yapsın demeniz bile yeter. Size düşmez zaten ki benim korkum yok, amacım belli. Kul dediğin kul olduğunu bilmeli. Hayır duası edip, sonrasını yaratana bırakacak ki benim için demiyorum onu. Sizler konuyu çok güzel sündürdünüz. Bu sebeple insanlar duvar gibi cephe alıyor. Şimdi anlıyorum.

Göz ardı edilenler listeme hoş geldin @Taptic :)
İncilerim döküldü. :) Mantıksız bir tartışma ve alınganlık sonucu bir çocuk ile iletişimim kesildi. Üzüldüm.

@Andar Han Daha beni bir taraflarından anlayıp taşladı bazı psikolojisi bozuklar. Şimdi sizi yerler. :D

@Dark Lord of the Sith Siz yaratan ile benim arama neden giriyorsunuz? Benim niyetimi o biliyor. Ben kendimce konu sahibine yorum yazdım. İroni ise din ve kurallar ile alakalı değil. Amacınız neden inatla bir tarafa çekmek anlamıyorum. Bu yüzden şirk koşuyorsunuz demiştim bazılarına. Kul dediğin kul olduğunu bilmeli. Hayır duası edip, sonrasını yaratana bırakacak ki benim için demiyorum onu. Sizler konuyu çok güzel sündürdünüz. Bu sebeple insanlar duvar gibi cephe alıyor. Şimdi anlıyorum.
Yaratan ile aranıza ne zaman girmişim ben? İnsanların dini görüşleriyle dalga geçmek hoş bir davranış değil dedim, bu nasıl yaratan ile aranıza girmek oluyor? Konuyu hiçbir tarafa çekme amacım yok, ne düşündüğümü bile söylemedim konuda. Sizin "güncelleme" kelimenize karşı çıktım sadece. Normalde din/siyaset konularına girmekten nefret ederim, kimseyle de tartışmaya girmem.

Duyarını da çok güzel kastın bu arada, böyle devam 👍

Yaratan ile aranıza ne zaman girmişim ben? İnsanların dini görüşleriyle dalga geçmek hoş bir davranış değil dedim, bu nasıl yaratan ile aranıza girmek oluyor? Konuyu hiçbir tarafa çekme amacım yok, ne düşündüğümü bile söylemedim konuda. Sizin "güncelleme" kelimenize karşı çıktım sadece. Normalde din/siyaset konularına girmekten nefret ederim, kimseyle de tartışmaya girmem.

Duyarını da çok güzel kastın bu arada, böyle devam 👍
Kara delik gibisiniz. İyi geceler.

Geri
Yukarı