Sakalım çıkar mı?

Kaç örnek gördünüz? Çünkü bizzat tanıdığım 100'den fazla kişiye sordum ve 20'den sonra değişiklik olan bir kişi ile konuşmadım ben.

Bizzat babamdan biliyorum. 30 kadar yüzünden doğru düzgün tüy bile olmayan biriymiş. 30'dan sonra çıkmaya başlamış. Şu an çok gür bir sakalı var.

Jiletin sakalları sertleştirdiği doğru mu?
Bence doğru. Altına imzamı da atarım. Ama sakal çıkarır demiyorum. Tüy denilen şekilde olanı sert yapar. Kılı kesince kökten daha kalını geliyor, olması gereken kalınlığa ulaşıyor. Benim görüşüm ve kendimdeki tecrübem bu. Konu sahibi de aynı şeyi söylemiş oldu.

Merhaba, bu yaştan sonra sakalım çıkar mı? (19) Yoksa çıkmaz üzere ve naz mı yapıyor? "Askerde rahat edersin, her gün kesmekten bıktım" vs. gibi söylemlerde bulunmayın. Çünkü bunları çok duyan birisi olarak artık yoruldum.

Eki Görüntüle 953036
Jilet vur çıkar, ben de kuzeniminki çıksın diye yapmıştım.

Bence doğru. Altına imzamı da atarım. Ama sakal çıkarır demiyorum. Tüy denilen şekilde olanı sert yapar. Kılı kesince kökten daha kalını geliyor, olması gereken kalınlığa ulaşıyor. Benim görüşüm ve kendimdeki tecrübem bu. Konu sahibi de aynı şeyi söylemiş oldu.

Benim sakallara hiç jilet vurmadım aşırı yumuşaklar, saç gibi. Ailem jilet vurma sertleşir diyorlar. Ben tıraş makinesi ile sakallarımı alıyorum.

Geri
Yukarı