Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Nasıldır ?

Mert Nalkıran

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sıralamama en yakın bilgisayar mühendisliği SAÜ. Genel anlamda şehir, üniversite, ulaşım imkanları, verilen eğitim ve mezun olunduğunda iş imkanları açısından ne derece etkili bir üniversitedir bunları merak ediyorum. Henüz tercih yapma konusunda kararsızım seneye tekrar sınava girmeyi de kafamın bir kenarında bulunduruyorum. Her sene belirli düzeyde gerilemeler var sıralamalarda.
Sakarya'da okuyan veya en azından orada yaşayan kişiler bildikleri kadarıyla fazla subjektif yorum yapmadan birkaç cümle yazarlarsa sevinirim.

Sıralamam: 84.382
SAÜ sıralaması: 77.342

Sakarya Üni. Bilgisayar Mühendisliği okuyanlara sormuştum bende nasıl diye. Hoca sayısı diğer okullara göre fazla. Hatta kendi sıralama çevresindeki Bilgisayar Mühendisliklerine fark atar. Eğitimi Türkçe. Sakarya sanayi bölgesinde olduğu için de staj-iş olanakları diğer üniversitelere göre daha iyi. Hatta üniversitede bildiğim kadarıyla 2 araç firmasının Ar-Ge merkezi var. Merkez dediğim koca koca binalar değil de oraya bir alan kurmuşlar başarılı öğrencilere orada staj-iş imkanı sunuyorlar. Bence eğitiminde Türkçe olması dışında hiç bir sıkıntı yok.

Şehir hakkında araştırmam ise o kadar olumlu değil. Kampüsü falan güzel yerde. Ama içinde neredeyse hiç bir etkinlik yok diyorlar. Çevremdekilerin anlattıklarına göre ise pek hoş görülü bir şehir değil mesela saçı uzun bir insansan veya küpe falan takıyorsan garanti orada sıkıntı çekersin.

Okul hocalarına ve o okulda okuyanlara mail atarak bilgi edinebilirsin.

Sakarya Üni. Bilgisayar Mühendisliği okuyanlara sormuştum bende nasıl diye. Hoca sayısı diğer okullara göre fazla. Hatta kendi sıralama çevresindeki Bilgisayar Mühendisliklerine fark atar. Eğitimi Türkçe. Sakarya sanayi bölgesinde olduğu için de staj-iş olanakları diğer üniversitelere göre daha iyi. Hatta üniversitede bildiğim kadarıyla 2 araç firmasının Ar-Ge merkezi var. Merkez dediğim koca koca binalar değil de oraya bir alan kurmuşlar başarılı öğrencilere orada staj-iş imkanı sunuyorlar. Bence eğitiminde Türkçe olması dışında hiç bir sıkıntı yok.

Şehir hakkında araştırmam ise o kadar olumlu değil. Kampüsü falan güzel yerde. Ama içinde neredeyse hiç bir etkinlik yok diyorlar. Çevremdekilerin anlattıklarına göre ise pek hoş görülü bir şehir değil mesela saçı uzun bir insansan veya küpe falan takıyorsan garanti orada sıkıntı çekersin.

Okul hocalarına ve o okulda okuyanlara mail atarak bilgi edinebilirsin.
Sanırım Ford ve Toyota'ymış o araç firmaları da ben de tam bilmiyorum. Bölüm %30 İngilizce tamamen Türkçe değil eğer bunu kastettiyseniz. Mühendis olacağım için vaktimin çoğu kampüste geçecektir sanıyorum o yüzden şehirin kafası beni pek ilgilendirmiyor fazla sorunlu bi tip sayılmam :)
Etkinlik kısmını ilk kez sizden duyuyorum. Teşekkürler yorumlarınız için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı