Salcano NG 650 İçin Arka Göbek Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hidroliğin tadı başka hissedersin orası kesin. :D Kablo mesafe uzaklığını ayarlama olayı çok büyük bir artı. En sevdiğim kısmı bu oldu hidroliklerde.

Sol kolda ufak bir bozukluk var galiba. 250 liraya bozuk kol aldık ya işe bak :(
Kapağı ufak bir kaldırayım dedim, çubuk gibi bir şey girdi araya. Şuan sıkıntı var yani.

Sağ kol çatır çatır çalışıyor, o ayrı mesela :)

@Bulut Uzer Senin bahsettiğin bu hidrolik olayı kollar için mi geçerli?

20150403_192756.jpg

@BilgisayarKurdu Senin adına üzüldüm. Umarım bir çıkar yolunu bulursun.
@NorthernsKnight Hayırlı olsun. İyi sürüşler. :)

Bende orta göbek için Bilyasız, Rulmanlı sistemden aldım. Başım çok ağrıyordu Bilyalı sistemden. Geçme zamanı çoktan gelmişti ancak kısmet bu güneymiş. :)
20150401_181615.jpg

20150401_182635.jpg

Not: Bu da toptancı'dan 15 TL'ye alınma. :)

Pedalın yumuşamasını cidden farkettirdi ama. Eskiden sürdüğüm neydi dedim. :)

Son düzenleme:
Kendim açıp hallettim :) Karbon koruma kapağının köşesini kaldırmıştım, o anda yay yuvasından çıkmış. Ben kaşındım yani.
Çok ufak bir problem, çatır çatır çalışıyor yine. Hiçbir problem yok.

Çatır çatır diyorum çünkü gerçekten öyle :) Vitesin attığını anlıyorsun yani.
Sağ koldaki tek seferde 5 vites geçişleri falan inanılmaz hoş, her bir vitesi hissettiriyor hani :) Her şey şahane, ah bir birleşsinler, asıl o zaman şahane olacaklar :)

Arkadaşlar bu arada hatırlarsanız arka jantı göbek ile beraber dizdirmiştim. Bugün bisiklet binerken farkettim. Arka jant bir tur attığında tel sesi geliyor. Sesin geldiği yerde bisikleti durdurdum. İki tane tel bariz bir şekilde gevşemiş. Malum zaten bisikletle çok şey yapıyorum, çok normal. Bunu bisikletçiye değil de kendim sıkmak istiyorum. Pense ile biraz sıktım yumuşaklığı kesilene kadar. Ancak daha tamamen sağlam sayılmaz. Sesi kesecek şekilde geçici olarak yaptım. Akor yapmak için aletim de yok. Bunu göz kararı pense gibi bir şey ile yapmak mümkün mü?

Bu arada havalarda ısınmaya başladı. Bisikletle dışarıda saatlerce gezmeyi özlemişim. :) Bu günler bizim günümüz. :)

İngiliz anahtarı ile yapabilirsin. Küçük varsa araya girmede problem çıkmaz. Göbek de hayırlı olsun :)

Octaling tipi orta göbek almışsın, pedalı çevirişindeki o yumuşaklığı sana güzelce bir hissettirir. Hayırlı olsun, fiyatı da çok uygun hem.
Benim kullandığım da HallowTech olarak geçer, şu ortasından aynakol borusu geçenler.

Göbeği gördükten sonra, zaman içerisinde tekrar bir bozukluk yaşaman doğal. Yeni bisikletlerde de olur bu, 1 ay biner tekrar ayarlamasını yaptırırsın.
Akord ayarı için akord anahtarı lazım ancak pense gibi ilkel aletlerle de yapılabiliyor. Yalnızca fiziksel hasara yol açabilir. Akord anahtarı sonradan tam tutmayabilir.

Ben Atilla Bisiklet'e uğraşıp zamanımı harcayıp götürüyorsam tek sebebi ayarlamaların profesyonelce yapılacağını bildiğimdendir :)
Elde alet edevat olmadan göbek dizmek çok zor bir iş.

Şunların güzelliğine bakar mısın :)

20150404_085244.jpg
20150403_210835.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı