Salcano NG650 alınır mı?

Emin Faruk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon 7670M İntel HD Graphics 4000 8GB RAM İntel Core İ5-3230m 240 GB SSD
Kendisi alınır ama bu devirde dağ bisikleti alacaksanız en düşük mekanik disk olmasını isterdim ben, sırf V fren olduğu için başka modellere bakardım.

Merhaba. Bisiklet almak istiyorum. Salcano NG650 27.5 jant olanını almaya karar verdim. Linki bırakıyorum:
Sizce alınır mı? Aranızda kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Bence alınır ama bu 2021 model olanı değil. Arkadaşımda 2021 bende 2019 veya 2020 var tam hatırlayamadım ben 2021'e ısınamadım arkadaşım bile seninki daha iyi falan diyor. Alacaksanız ve bulabilirseniz benimkilerden alın derim.
Bence alınır ama bu 2021 model olanı değil. Arkadaşımda 2021 bende 2019 veya 2020 var tam hatırlayamadım ben 2021'e ısınamadım arkadaşım bile seninki daha iyi falan diyor. Alacaksanız ve bulabilirseniz benimkilerden alın derim.

Bu arada ikisi de hidrolik disk frenli.

Kendisi alınır ama bu devirde dağ bisikleti alacaksanız en düşük mekanik disk olmasını isterdim ben, sırf V fren olduğu için başka modellere bakardım.
Hocam mekanik fren pişmanlıktır. 3 sene 29 Jant NG650 MD modelini kullandım, fren performansı çok kötüydü. O bisiklete en son MT-200 hidrolik fren seti almıştım.

Bunu geçersek NG650 hala daha güzel bir bisiklet.

Konu sahibinedir bu sözüm.

Sıfır olarak bu senenin modelini alma.
Alacaksan temiz bir tane 2018 model ve hidrolik frenli almaya çalış.

Hocam mekanik fren pişmanlıktır.
Niye pişmanlık? NG 650'nin eski kasa mekanik frenlisini kullanıyorum, diskin zımparalanması gerektiği halde hala sapasağlam tutuyor, yağmurda da denedim performansından ödün vermiyor.

Niye pişmanlık? NG 650'nin eski kasa mekanik frenlisini kullanıyorum, diskin zımparalanması gerektiği halde hala sapasağlam tutuyor, yağmurda da denedim performansından ödün vermiyor.
Hocam ben açıkçası uzun sürüşte kullandım.
Kullandığım yollarda hiçbir zaman istediğim performansı alamadım.

Mekanik frenle pabuç fren aslında aynı prensip.
Ama mekaniğin tek avantajı yağmurda iyi olması. ( Bu arada yağmurda fren performansı konusunda hemfikirim sizinle.)

Yani normal kullanış için mekanik disk fren almak gereksiz.
Performans pek tatmin edici olmuyor.

Mekanik fren pişmanlıktır ( çok kaliteli olmadığı sürece NG 650'de de öyle çok iyi bir mekanik yok v fren hem sorun çıkarmaz hem bakımı kolaydır ucuzdur.
Bisiklet önerim NG 650 yerine Bisan MTX 7300 alın.

Hocam ben açıkçası uzun sürüşte kullandım.
Kullandığım yollarda hiçbir zaman istediğim performansı alamadım.

Mekanik frenle pabuç fren aslında aynı prensip.
Ama mekaniğin tek avantajı yağmurda iyi olması. ( Bu arada yağmurda fren performansı konusunda hemfikirim sizinle.)

Yani normal kullanış için mekanik disk fren almak gereksiz.
Performans pek tatmin edici olmuyor.
Tamam da neden mekanik diske karşı olduğunu hala belirtmedin, beklediğin performans zaten freni sıkınca anında durmasıysa ona bir şey diyemem, hidrolik değil sonuçta. Bu dediklerini hidrolik için deseydin ona bir şey diyemezdim.

Mekanik fren pişmanlık değil bence, ben hem hidrolik kullanıyorum hem mekanik frenli kullanıyorum gayet kaliteli ve güzel tutuşu var. Kullandığım bisiklet modeli Kron XC100, Kron XC150.
Tamam da neden mekanik diske karşı olduğunu hala belirtmedin, beklediğin performans zaten freni sıkınca anında durmasıysa ona bir şey diyemem, hidrolik değil sonuçta. Bu dediklerini hidrolik için deseydin ona bir şey diyemezdim.

Hidrolik de tamam çok iyi fakat hiçbir fren anında durdurmaz.

Karşı olma nedenim performansının tatminsizliği hocam.
Hocam hiçbir fren zaten anında durdurmaz. Elimde Deore setli bisiklet var o da anında durmuyor mesela. Uzun vadede performans önemli benim açımdan.

Hidroliğe geçince anlarsınız demek istediğimi.
Hidrolik kullanıyorsanız zaten bilirsiniz, orası ayrı konu.

Kendi bisikletimde Acera BR-M395, babamın olan ama benim daha çok kullandığım bisikletinde ise Deore BR-M615 fren seti var.

Yeni konular

Geri
Yukarı