Salcano NG650 alınır mı?

Mekanik fren pişmanlık değil bence, ben hem hidrolik kullanıyorum hem mekanik frenli kullanıyorum gayet kaliteli ve güzel tutuşu var. Kullandığım bisiklet modeli Kron XC100, Kron XC150.

Hidrolik de tamam çok iyi fakat hiçbir fren anında durdurmaz.
Anında durdurmamalı zaten de o ayrı bir konu. Hidrolik freni deneyimleme fırsatım olmadı henüz, onun hakkında yorum yapmıyorum ancak V-Fren ve mekaniği uzunca kullandım. Açık ara mekanik önde.

Anında durdurmamalı zaten de o ayrı bir konu. Hidrolik freni deneyimleme fırsatım olmadı henüz, onun hakkında yorum yapmıyorum ancak V-Fren ve mekaniği uzunca kullandım. Açık ara mekanik önde.

Haklısın, fakat @KojiroHyuga04'nın dediği bir yandan doğru kaliteli V-Frene kalitesiz MD'den daha iyidir.

Edit: Az önce yanlış yazmışım. :)

Haklısın, fakat @KojiroHyuga04'nın dediği bir yandan doğru kalitesiz MD kaliteli V-Frene göre daha iyidir.
Bunun kalite farkını daha üst seviyelerde anlaşılacağını düşünüyorum, ha ama diyorsunuz ki kıytırık unnamed mekanik diske göre fark vardır, o konuda hak veririm ancak şu anda bile çoğu bisiklette Shimano fren diski ve kaliperi kullanılıyor.

Hidrolik bambaşka bir teknoloji o efsane zaten XC150 model bisikletimde var frenler efsane bakım fiyatı da efsane ama :D.mekanik frenlerde masraflıdır ama hidrolik en masraflısı. V-Fren eskiden kullanmış biri olarak asıl V-Fren pişmanlık belki de kalitesizdi o yüzden bana pişmanlık verdi.

Bunun kalite farkını daha üst seviyelerde anlaşılacağını düşünüyorum, ha ama diyorsunuz ki kıytırık unnamed mekanik diske göre fark vardır, o konuda hak veririm ancak şu anda bile çoğu bisiklette Shimano fren diski ve kaliperi kullanılıyor.
Hocam benim kullandığım NG650'de Tektro kaliperler ve diskler vardı.

Gerçekten rezaletti frenler.
Shimano olsa bu kadar eleştirmem.

Ya ben frenden anlamıyorum ya da sen hidroliğe geçtiğin için bu kadar kötülüyorsun, karar veremedim. :D

Hidrolik bambaşka bir teknoloji o efsane zaten XC150 model bisikletimde var frenler efsane bakım fiyatı da efsane ama :D.mekanik frenlerde masraflıdır ama hidrolik en masraflısı. V-Fren eskiden kullanmış biri olarak asıl V-Fren pişmanlık belki de kalitesizdi o yüzden bana pişmanlık verdi.
Ha bir de masraf ve bakım konusu var.

Benim Salcano Insomnia'nın balatalar bitmişti. Arka artı ön balatayı 115 liraya aldım internetten. Kendim taktım.

Sağ fren kolunda hafif bir yağlanma olmuş. O-ring ile de alakalı olabilir belki, bilemiyorum.

Eğer kol arızalıysa fren kolu tek başına 200 lira masraf. Yağ kitleri olmuş 200 lira.

Shimano en kalitesizi bile kalite o yüzden işler biraz da kaliteye bakar. Mesela bu şey gibi bir karşılaştırma oldu USB 2.0 64 GB ile USB 3.1 32 GB USB kıyaslaması gibi oldu kaliteyi aynı kalite bandına koyarsak tabii ki normal olarak MD geçer.

Geri
Yukarı