Samsung 24" crg50 FHD 144Hz 4MS alınır mı?

0skar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Samsung 24" crg50 modelli monitörler birkaç platformda şu an 1100 TL ile satılmakta. Kasım indirimlerinde kasayı dizdim. Bütçe dahilinde ancak yeni monitör arayışına girdim. Beklediğim birkaç model indirime girmedi. Karne indiriminde olur belki bir şeyler dedim oda nafile biraz.
Bu monitör nasıldır sizce? GTG hızı 4ms. İndirime girse idi AOC G2U modelini bu girmese AOC C24g1 modelini girerse alırım diye tahmin ediyordum fakat girmediler. G2U modeli IPS 144Hz 1 ms idi. İtopyada Kasım ayında 1.000 TL'den satılmıştı. C24g1'de bu rakamlara. Şu an 720P eski tip monitörü idareten kullanıyorum forumlar için. Samsung modelini bir arkadaşım önerdi ve artık almayı düşünüyorum. 1 ms ile 4 ms ne kadar fark yaratır tam bilemiyorum fakat profesyonel bir oyuncu değilim. Önerileriniz nelerdir? Samsung monitörü kullanan var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

Dostum bahsettiğin monitör VA sanırım. IPS ve VA panellerde her ne kadar 1MS dese de değil. GTG hızı 1ms değil yani. Bu da profesyonel oyuncuların tercih etmeme sebebi. Eğer profesyonel değilsen bu seni pek ilgilendirmiyor. Fakat renk kalitesi olarak sıralama aşağıda belirttiğim gibi. 24G2U 1300TL gibi fiyatlara bulunabiliyor. Gerçekten bu fiyata çıkamıyorsan dediğin monitörü alabilirsin.

Renk : IPS > VA > TN
Gecikme : TN > IPS = VA

1MS 75HZ 24 inç monitör kullanıyorum ips panel almaya çalış ve 1-4 ms fark etmiyor bence.

IPS 144hz 1 ms bende düşünüyorum fakat fiyatlar aşırı yüksek. Şuan g2u modeli bile 1400 civarlarında. 1000 TL'yi görmüş ürün fakat Ghosting olayı biraz kurcalıyor kafamı. Samsung panellerine biraz fazla güveniyorum sanki fakat yarın mağazada detaylı inceleyeceğim hepsini ama gitmeden bilgi almak istedim. İPS uygun fiyat olsa ilk düşüncem o olacaktı zaten ama uygun bir monitör girmedi indirime ips panel olarak. Bütçe 1200 max.

Dostum bahsettiğin monitör VA sanırım. IPS ve VA panellerde her ne kadar 1MS dese de değil. GTG hızı 1ms değil yani. Bu da profesyonel oyuncuların tercih etmeme sebebi. Eğer profesyonel değilsen bu seni pek ilgilendirmiyor. Fakat renk kalitesi olarak sıralama aşağıda belirttiğim gibi. 24G2U 1300TL gibi fiyatlara bulunabiliyor. Gerçekten bu fiyata çıkamıyorsan dediğin monitörü alabilirsin.

Renk : IPS > VA > TN
Gecikme : TN > IPS = VA

Evet hocam. TN panel düşünmüyorum açıkçası. İPS panelede gücüm yetmiyor şu an için. Samsung'un GTG hızı 4. G2U'nun yanılmıyorsam MPRT 1, GTG 7 idi. Profesyonel değilim PUBG oynarım öyle arada bir. Hafta sonları birkaç saat arkadaşlarla takılmalık açıyorum. Yarın mağazada da deneyeceğim fakat şu ürünleri araştırdım epey G2U'dan alıp iade edende çok. Üstelik 1000 TL gibi bir fiyata almışlar. G2U Panda markasının ekonomik bir modelini kullanıyormuş dolayısı ile birkaç olumsuz yorum gördüm açıkçası. Fakat İPS olmazı 144hz olması sattırıyor işte.
İtopya'dan C24G1 alabilirseniz öneririm. Yanında gelen fare 200 TL civarına satılıyor. 1200 TL'ye almış olursunuz.

Hocam onu da takipteyim. Mouse'm var ve bütçem biraz 1200 üzerinde epey yoruyor beni. Kasa dizerken de bütçenin üzerinde çıktım açıkçası yoksa tartışmasız C24G1 alır geçerdim :)

Evet hocam. TN panel düşünmüyorum açıkçası. IPS panelede gücüm yetmiyor şu an için. Samsung'un GTG hızı 4. G2U'nun yanılmıyorsam mprt 1, GTG 7 idi. Profesyonel değilim PUBG oynarım öyle arada bir. Hafta sonları birkaç saat arkadaşlarla takılmalık açıyorum. Yarın mağazada da deneyeceğim fakat şu ürünleri araştırdım epey G2U'dan alıp iade eden de çok. Üstelik 1000 TL gibi bir fiyata almışlar. G2U panda markasının ekonomik bir modelini kullanıyormuş dolayısı ile birkaç olumsuz yorum gördüm açıkçası. Fakat IPS olmazı 144Hz olması sattırıyor işte.
XG2405 IPS olmasına rağmen. C24G1'den daha kötüydü. Her IPS alınmamalı. En azından 3-4 bin TL çıkarmalısınız iyi olsun istiyorsanız. TN panel almak mantıklı değil. VA en iyisi olur. Dediğim gibi C24g1 kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Sorularınız var ise sorabilirsiniz cevaplamaktan mutluluk duyarım.

XG2405 IPS olmasına rağmen. C24G1'den daha kötüydü. Her IPS alınmamalı. En azından 3-4 bin TL çıkarmalısınız iyi olsun istiyorsanız. TN panel almak mantıklı değil. VA en iyisi olur. Dediğim gibi C24g1 kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Sorularınız var ise sorabilirsiniz cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Öncelikle çok teşekkür ederim hocam. C24G1'de aklım kalmıştı hatta G2U modeliyle bile kıyaslarken herhalde bunu alırım diyordum çünkü %90 memnuniyet var araştırıp yorumlara baktığımda. Ama fiyat biraz yoruyor beni. İndirimde 1100-1200 arası girse direkt alabilirdim. Mouse ihtiyacım olsa bile direkt alırdım şu an itopyadan. Peki GTG hızı ne kadar acaba?

Öncelikle çok teşekkür ederim hocam. C24G1'de aklım kalmıştı hatta G2U modeliyle bile kıyaslarken herhalde bunu alırım diyordum çünkü %90 memnuniyet var araştırıp yorumlara baktığımda. Ama fiyat biraz yoruyor beni. İndirimde 1100-1200 arası girse direkt alabilirdim. Mouse ihtiyacım olsa bile direkt alırdım şu an itopyadan. Peki GTG hızı ne kadar acaba?
GTG 4MS olmalı. MRPT 1MS. Ancak 4MS olması gözünüzü korkutmasın. XG2405 ile karşılaştırırken fark olmadığını anladım. Bence kendinizi biraz zorlayıp C24G1 alın. Gelen fareyi de satarsınız. En azından 150 TL'ye alıcı bulur.

GTG 4MS olmalı. MRPT 1MS. Ancak 4MS olması gözünüzü korkutmasın. XG2405 ile karşılaştırırken fark olmadığını anladım. Bence kendinizi biraz zorlayıp C24G1 alın. Gelen fareyi de satarsınız. En azından 150 TL'ye alıcı bulur.

1250 TL'ye geliyor yarın vatanda inceleyeyim diyeceğim ama itopya indirimi 1 saat sonra bitiriyor sanırım..

Yeni konular

Geri
Yukarı