Samsung 850 Evo Rapid Mod Kapatamama Sorunu

BuRaKBoSs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Samsung Magician yazılımını kurdum ve rapid modu aktifleştirdim ve sonra baktım ki disable tuşu aktif değil. Tıklanmıyor ben de programı kaldırdım yeni sürümü çıkmıştı onu indirip kuriyim düzelsin diye ama bu sefer de yazılımı kuramıyorum. Ne eski yazılım ne de güncel olan yazılım kuruluyor. Altdaki hatayı veriyor. Nasıl düzeltebilirim ?

Not:Windows 10 kullanıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Samsung Magician/ Rapıd Mod'un eski sürümü Win 10'da çalışmıyordu. Ancak yeni sürümde o sorun giderilmiş, sorunsuz bi şekilde çalışıyor artık. Denildiği gibi PC'yi yeniden başlatmanız yeterli.

Bilgisayarı yeniden başlatın diyor. Kapatıp açmayın ama, Yeniden Başlat seçeneğini kullanın.
Samsung Magician/ Rapıd Mod'un eski sürümü Win 10'da çalışmıyordu. Ancak yeni sürümde o sorun giderilmiş, sorunsuz bi şekilde çalışıyor artık. Denildiği gibi PC'yi yeniden başlatmanız yeterli.
Bilgisayarı yeniden başlatmama rağmen aynı hatayı hep alıyorum büyük windows güncellemesini bile yaptım yinede aynı hatayı alıyorum (ashampo unistal ile kaldırdım programı kalıntıları silsinmesi için) bunu nasıl düzeltebilirim ?

Sizin sorun şu: Siz daha önce Rapıd Mode denilen zırvayı etkinleştirmişsiniz daha sonra devre dışı bırakmak istemişsiniz ancak bu mümkün olmamış. Anlaşıldı.
Şöyle yapın: ''Unistall Tool/ Tüm izleri Zorla Kaldır'' seçeneği ile S. Magician'ı kaldırın. Daha sonra Yeniden Başlat isteği çıkacaktır, yeniden başlatın. PC açıldıktan sonra biraz bekleyip güncel Sasmsung Magici 'ı kurun. Belki kurulum başlamayıp tekrar yeniden başlat isteği çıkabilir, tekrardan yeniden başlatıp kuruluma devam edin.

Son düzenleme:
Programı silsende sistem açılışında daha önce aktifleştirdiğin Rapid Mod seçeneği sistem açılışında Samsung Rapid Mode Service adıyla arka planda çalışmaya programlanmış. Bu servis deaktif edilmeden programı tüm kalıntılarıyla sildiğiniz için sorun yaşıyorsunuz. Bu servisi iptal etmeniz gerek ayrıca.

@CJack60, aynen öyle. Zaten o yüzden 2. defa yeniden başlatma ihtiyacı duyulabilir diye belirttim.
Yani yukarıda belirttiğim gibi yapılsın sorun kesinlikle çözülüyor.:)

Programı silsende sistem açılışında daha önce aktifleştirdiğin Rapid Mod seçeneği sistem açılışında Samsung Rapid Mode Service adıyla arka planda çalışmaya programlanmış. Bu servis deaktif edilmeden programı tüm kalıntılarıyla sildiğiniz için sorun yaşıyorsunuz. Bu servisi iptal etmeniz gerek ayrıca.
@CJack60, aynen öyle. Zaten o yüzden 2. defa yeniden başlatma ihtiyacı duyulabilir diye belirttim.
Yani yukarıda belirttiğim gibi yapılsın sorun kesinlikle çözülüyor.:)
Şuan bilgisayarımda magician programı kurulu değil kaldırdım şimdi bilgisayarda kalıntı halde olanları nasıl silebilirim ?

CCleaner ile geçmişi ve Kayıt Defterini temizleyin. Daha sonra kuruluma başlayın, kurulum gerçekleşmeden üsteki uyarıyı alırsanız Tamam deyip PC'yi yeniden başlatın ve tekrar kurulum yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı