Samsung 850 EVO Performans sorunu

mslmdmrds

Hectopat
Daha fazla  
Daha oncede bu konu hakkında bır paylasımım olmusdu. Fakat o paylasımda sorun oldugunu dusunmusdum 250 MB yazma okuma cıvarında gostermısdı RAPİD MODE acmamısım o zaman. Su anda açtım onu ve degerler su andada bu sekılde cıkıyor alta resımlerı atıcam bır bakıp neden kaynaklandıgını soyler mısınız?
technopat.jpg
1111.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA ve AHCI sürücülerini güncelle ayrıca İntel Rapid Storage sürücüsünü kur. Ben Rapid Storage kurmadan önce 400 - 450 MB okuma ve yazma alıyordum şimdi düzeldi. Rapid mod açıkken bile düşük şu an.

OS optimization seçeneğinden maximum performance yaptın mı?
Şu anda en ust sevıyede optımızatıon. Normaldede öyleydı

SATA ve AHCI sürücülerini güncelle ayrıca İntel Rapid Storage sürücüsünü kur. Ben Rapid Storage kurmadan önce 400 - 450 MB okuma ve yazma alıyordum şimdi düzeldi. Rapid mod açıkken bile düşük şu an.
Şu anda bunun düşük oldugunu nerden anladın usta. 3000 küsürlerde gösterıyor okumaları falan. Yuksek olması demek düşüklügünümü gösterıyor anlamadım da. Açıklarmısın az.

Dostum aynı modelin 120 GB olanı var elimde Rapid Mode açıkken daha fazla gösteriyor, senin değerlerine göre. Rapid Mode kapalı durumdayken ki yazma ve okuma oranları, Rapid Mode açıkken ki yazma ve okuma oranlarıyla doğru orantılıdır.

Gerçi ben alalı 6-7 ay olmuştur 2.5 TB veri yazmış şu anki hızları düşmüş durumda. Önemli olan Rapid Mode açıkken gösterilen değerler değildir.

Ben direk en kötü yorumu yapıcam. Bende 120 GB'lık Samsung 840 Evo var ilk aldığımda performansı düşüktü. Bende servise gönderdim 15-16 gün sonra sıfırını gönderdiler. Servise gönderirken açıklamalarda HDD gibi çalışıyor çok yavaş filan demiştim.

Yazma düşük IOPS değerleri de düşük. BİOS sürümünüz güncel mi? Ayrıca İntel Rapid Storage sürücüsünü kurun eğer sisteminiz destekliyorsa.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı