Samsung 860 Evo Düşük Yazma Hızı

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Samsung 860 Evo modelinin 250 GB depolaması olanını kullanıyorum, okuma hızı normal ama yazma hızı düşük. Test sonuçları aşağıda. Anakartım çok giriş seviye, acaba ondan kaynaklı mı? Ya da BIOS'ta mı bir ayar eksik nedir yani çözemedim.

Sistem Özellikleri :
- MSI A320M Pro VD/S
- 16 GB DDR4 RAM (2x8)
- Ryzen 3 1200
- GTX 1050Ti

SSD sata kablosu ile bağlı :
Alfais 5002 Sata 3.0 Kablo

Samsung Magician Sürümü:
Software: 6.2.1 (En güncel diyor.)
Firmware: RVT04B6Q (En güncel diyor.)
AHCI Mode: Activated

SAMSUNG.png
Performance Benchmark_20210122.png

• Firmware güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
• SSD'de biraz yer açmaya çalışın, Intelligent TurboWrite çalışmadığından Native hızlarında çalışıyor gibi gözüküyor. Önbelleğin dolmuş olmasından dolayı da kaynaklanabilir, eğer böyleyse bir süre sonra düzelmesi gerekir.

Konuda olan son mesaja bakabilirsiniz. Değerler normal. Mesajı okuyunca anlayacaksınız.

Sonradan konuyu okuyacak arkadaşlar için yazıyorum. Bugün test yaptığımda kendiliğinden normale döndü. Samsung'un 860 EVO 250 ve 500 GB modelleri için Turbo Write adında bir teknoloji kullanıyor. Bazen çok işlem yapınca teknoloji kendini kapatabiliyor. Bu modellerin bu teknoloji olmadan yazma hızları 300 MB/s olarak yazılmış. İOPS değeri de sistem özelliklerinize göre değişiklik gösteriyor. Bazı işlemciler daha uyumlu çalışıyor. Özellikle yeni nesil işlemciler tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Eki Görüntüle 853718
Eki Görüntüle 853726

Yeni konular

Geri
Yukarı