Samsung 970 EVO Plus okuma ve yazma hızında düşüş

Dinozoflar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, SSD'im son testleri SS'teki gibidir, son testi az önce yaptım sadece Opera'da dizi izliyordum o açıktı (etkisi olabilir diye söyledim). Görüldüğü üzere okuma ve yazma hızlarında gözle görülür bir düşüş var, üstelik PC'nin kapanma hızı 7 saniyeden 14 saniyeye çıktı son zamanlarda. Bunun sıcaklıklara bağlı olabileceğini düşünüyorum keza yine son birkaç haftadır 45'ten aşağı düşmüyor sıcaklıklar, yük altında ise Max 54 gördüm. Sizce neden olabilir ya da çok bir sorun oluşturur mu? **SSD tam 1 aylık ve şimdiden 2 TB veri yazdım. Some gamer problems**

Edit: Kusura bakmayın fotoğraf eklemeyi unutmuşum.. B12 vitamini önemli arkadaşlar alın yoksa benim gibi erken yaştan alzheimer belirtileri gösterebilirsiniz

Dosya Ekleri

• ssd performans.png
    ssd performans.png
    152,9 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Değerler iyi fakat kapanma olayı biraz karışık geldi. Windows’un servislerini bir kontrol edin, ihtiyaç duymadıklarımızı kapatırsınız
Az önce camı açık bırakıp odadan ayrılmıştım baya uzun bir süre, oda soğumuş zaten pc'yi de hiç ellemediğim için sıcaklık 42 düşmüştü ssd nin, bu haldeyken pcyi kapattım ve yine 7 saniye sürdü... Yani m2 ssdlerin gerçekten bu kadar sıcaklığa bağlı çalışması ilginç...

Yeni konular

Geri
Yukarı