Samsung A51 alınır mı?

Evet bende A51 almaya karar verdim, telefonu kullanan pek kıymetli dosltara birkaç sorum olacak;

Almadan önce son dem acaba doğru tercih mi diye sizlere danışayım dedim. Benim için telefon batarya ve kamera ile öne çıkıyor.

1-) Günlük 2-3 saat Instagram + YouTube, 30 dakika Spotify, birkaç fotoğraf ve 30dk civarı oyun olacaktır. Buna göre A51 bataryası yeterli olur mu?

2-) Telefonda kronik sorun var mı?

3-) "Sakın alma" dediğiniz bir durumu var mı?

4-) Bataryası problem git 6000MAH M31 al diyen var mı?

Şu an iPhone 5S kullanıyorum, bütçe ve yeşil ekran sorunlarından A71'den vazgeçtim. Mi9T ön kamera sarmadı, Note 8 Pro'da sarmadı.

Evet bende A51 almaya karar verdim, telefonu kullanan pek kıymetli dosltara birkaç sorum olacak;

Almadan önce son dem acaba doğru tercih mi diye sizlere danışayım dedim. Benim için telefon batarya ve kamera ile öne çıkıyor.

1-) günlük 2-3 saat Instagram + YouTube, 30 dakika Spotify, birkaç fotoğraf ve 30dk civarı oyun olacaktır. Buna göre A51 bataryası yeterli olur mu?

2-) telefonda kronik sorun var mı?

3-) "sakın alma" dediğiniz bir durumu var mı?

4-) bataryası problem git 6000MAH M31 al diyen var mı?

Şu an iPhone 5S kullanıyorum, bütçe ve yeşil ekran sorunlarından A71'den vazgeçtim. Mi9t ön kamera sarmadı, Note 8 Pro'da sarmadı.

Kesinlikle alınmaz git Xiaomi al batarya 2 güne kadar çıkarır sana önerim Xiaomi Redmi Note 9S 128GB Aurora Mavi Cep Telefonu (Xiaomi Türkiye Garantili) | Trendyol sana HDR PUBG zevki verir.

İşlemci başlı başına bir başyapıt, Redmi Note 9S tavsiyem olur.

Aynı tercihteyiz dostum :)

Son düzenleyen: Moderatör:

1-) günlük 2-3 saat Instagram + YouTube, 30 dakika Spotify, birkaç fotoğraf ve 30dk civarı oyun olacaktır. Buna göre A51 bataryası yeterli olur mu?

Şu an iPhone 5S kullanıyorum, bütçe ve yeşil ekran sorunlarından A71'den vazgeçtim. Mi9t ön kamera sarmadı, Note 8 Pro'da sarmadı.

Bence gayet alinabilir bir telefon gerek super AMOLED ekrani gerek az guc harcayan bir işlemci kullanmasiyla bataryasi gayet iyi goturuyor. Zaten batarya kapasitesi de buyuk. Şu an A50'den yaziyorum ve memnunum acikcasi A51'de geliştirilmiş versiyonu zaten. Telefondan pek oyun oynamam ama oyun indirdigimde de gayet guzel oynatti yani.

Bence o paraya Redmi Note 9S veya Redmi Note 8 Pro alınabilir. 8 Pro sarmadı dersen A51 yerine Redmi Note 9S almalısın.

kesinlikle alınmaz git xiomi al batarya 2 güne kadar çıkarır sana önerim Xiaomi Redmi Note 9S 128GB Aurora Mavi Cep Telefonu (Xiaomi Türkiye Garantili) | Trendyol SANA HDR PUBG ZEVKİ VERİR

AYNI TERCİHTEYİZ DOSTUM :)
Snapdragon 720G ve Exynos 7 9611 arasındaki farkı size GT 710 ile RTX 2060 arasındaki fark anlatabilir sanırım, bolca fark var.
Bence o paraya Redmi Note 9S veya Redmi Note 8 Pro alınabilir. 8 Pro sarmadı dersen A51 yerine Redmi Note 9S almalısın.

Abi neden Redmi mesela? Hani ben Oyun oynamıyorum telefonla yaptıgın şarjı yiyecek en büyük aktivite instagram, youtube, spotify. Sırf kamera ve pil için 3000 TL'yi gözden çıkarıyorum zaten, hani öneriyide sebebiyle verirseniz bende düşünebilirim.

Xiaomi Mi 9 T ön kamera fotoğrafta çok kötü, arka kamerada A51 ile yakın ama A51 daha iyi.

Red Mi Note Pro 8, Mi 9 T'den kötü ve pil anlamında da kötü.

Note 9S'e baktım Vatan, teknosa vb. yerlde yok. Bataryayı bilmem ama ama arka kamera A51'e göre kahverengi tonlamada çekiyor.

Şimdi telefonu kullanma şeklim belli ha oyun oynamammı illa ki oynarım ama PubG'ye hayatımda girmedim sevmiyorumda.

Ne biliyim asfalt oynarken oyun 1 saniye daha hızlı açılacak diye değer mi ?

A51'in bataryası 4000 mAh iken Redmi Note 9S cihazında 5020 mAh, A51'in kamerasından memnun olmadığını söyleyenler var, işlem gücü daha yüksek ve bu oyunlardan çok sosyal medya kullanımı için önem teşkil eden bir durum sizin kullanımınızda. Anladığım kadarıyla tek amaç sosyal medya kullanımı ve böyle bir kullanımda bu cihazlar Android'in sosyal medya stabilizasyonu yüzünden sorun çıkarmakta ondan dolayı bana kalsa ikinci el iPhone 7 Plus sayılacak bütün cihazlardan daha iyi olur fakat birçok kullanıcı artık o tarz bir cihaz istemiyor ondan dolayı hiç öneriye bile katmadım fakat ilginizi çekerse o kullanımda hem batarya bir günü çıkarır hem sosyal medya sorunsuz çalışır. Son olarak sanırım Çinli üreticiler gözünüzü kesmemiş, Galaxy A51 yerine Galaxy A70'i öneririm (daha güncel olsa bile A51 bence A70 batarya ve ekrandan dolayı daha önde, performans olarak bu ikili günü kurarır ondan çok fark yok), malzeme kalitesi olarak cam ve plastik farkı çok fazla (mesela beni Samsung'un güncel olan A serisinden uzaklaştıran detay bu, 2016 veya 2017 yıllarındaki A serileri olsa çok değişecek bu cihazların kullanım zevki emin olun çok fark ediyor) bu A serisi cihazlar ile Çinli üreticilerin cihazlarının (hatta eski A serileri ile kıyaslarsak aynı yine) arasındaki fark için (fakat zerre umurumda değil diyebilirsiniz siz, bunlar benim kıstaslarım).

Yeni konular

Geri
Yukarı