Samsung A51 vs A32 vs Redmi Note 10s

adwin

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Öncelikle benzer konuların olduğunun farkındayım ama uzun süre kullanma ihtimalim olduğundan emin olmak istedim. (Şu anki telefonumu da 6 yıldır kullanmaktayım.) Türk Telekom faturama yansıtarak taksit ile almayı planlıyorum. Bu yüzden çok fazla seçeneğim yok. 12 aydan düşük taksit maalesef karşılayamıyorum. (Maksimum Vatan Bilgisayar'da 10 taksit olarak satılan cihazlara bakabilirim bunun yanında.)

Sosyal medyayı yoğun olarak kullanıyorum TikTok, Instagram başta olmak üzere. Anlayacağınız kamera performansı benim için önemli bir etken. Bunun yanında şu an kullandığım Sony XA Ultra'da pil performansı çok kötü olduğundan dolayı her gün ayrı delirtiyor ve gün geçtikçe daha da kötüleşiyor. (%90 şarj ile kapanmalar vb.) Bu yüzden pilinin de önemi büyük. Çok fazla oyun oynamıyorum, genelde ufak tefek şeyler indirip bir süre sonra siliyorum ancak bunun şu anki telefonumun 16 GB olmasının da etkisi olduğunu biliyorum. Bu bütçelerde çok iyi bir şey olamayacağını biliyorum ama şu anki telefonum dayanılmaz hale geldi, iç ekranı da kırık ve şarj ile birleşince iyice sinir ediyor. Şimdiden herkese teşekkürler.

Aşağıya Türk Telekom'un kendi sitesindeki linki bırakıyorum, 12 ay taksitli olanlardan önereceğiniz başka bir telefon varsa söyleyebilirsiniz.
Akıllı Telefon > Cihazlar > Türk Telekom

A32 varken A51 almanın bir mantığı yok. Note 10S donanım olarak diğer modellerden çok daha güçlü bir model.

A32 kamera ve arayüz olarak iyi bir model. A32 alabilirsin. Ben kendim de Note 10S kullanıcısıyım, telefonumdan memnunum genel olarak.
Cevabınız için teşekkürler öncelikle. A51'i ön kamerası da 4k çekiyor olarak gözüktüğünden dolayı eklemiştim listeme açıkçası. Ne kadar performanslıdır emin olamadım tabi, izlediğim videolarda seçim yapması çok zor yüklenen kalitelerden vs. dolayı. Note 10s'e çok sıcak bakıyordum, para yatmış olsaydı bugün gidip soracaktım hatta. Sonrasında zaten buraya sormak geldi aklıma.

Peki bir şey sormak istiyorum. Instagram veya TikTok gibi uygulamalara yükleme yaparken kalite aşırı düşüyor mu acaba Note 10s'te?
Ve bir de uygulamalar her girildiğinde hafızada tutulmak yerine yeniden yükleniyor gibi şeyler görmüştüm, doğruluk payı nedir acaba? Her uygulamaya tıkladığımda tekrardan kaldığım yerden devam etmek yerine refresh atması bir tık garip olabilir çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
A51 ile A32 donanım olarak benzer güçte, A32 GPU olarak biraz daha iyi sadece.

Ve bir de uygulamalar her girildiğinde hafızada tutulmak yerine yeniden yükleniyor gibi şeyler görmüştüm, doğruluk payı nedir acaba? Her uygulamaya tıkladığımda tekrardan kaldığım yerden devam etmek yerine refresh atması bir tık garip olabilir çünkü.
Maalesef MIUI arayüzü bu konuda çok kötü, refresh yapabiliyor, her zaman yeniden başlatmasa da yapıyor bunu. Benim de şahsen nefret ettiğim bir durum.

Peki bir şey sormak istiyorum. Instagram veya TikTok gibi uygulamalara yükleme yaparken kalite aşırı düşüyor mu acaba Note 10s'te?
Tiktok kullanmadığım için bir şey diyemem. Instagram tarafında Android modeller kaliteyi düşürüyor maalesef.

A51 ile A32 donanım olarak benzer güçte, A32 GPU olarak biraz daha iyi sadece.

Maalesef MIUI arayüzü bu konuda çok kötü, refresh yapabiliyor, her zaman yeniden başlatmasa da yapıyor bunu. Benim de şahsen nefret ettiğim bir durum.

Tiktok kullanmadığım için bir şey diyemem. Instagram tarafında Android modeller kaliteyi düşürüyor maalesef.
Anladım. Cevap verdiğin için teşekkürler. Hala A32 ve Note 10s arasında git geller yaşasam da en azından 1 model elenmiş oldu.

Arka kamera olarak A32, Note 10S modelinden biraz daha iyi. Ön kamera noktasında da tam olarak emin olmasam da MP avantajı var, büyük ihtimal daha iyidir. Megapiksel değerine göre kamera perfprmansı ölçülmez, burada yanılgıya düşme. Samsung kamera noktasında Xiaomi rakiplerine göre genelde daha iyi oluyor o yüzden bu çıkarımı yapıyorum yoksa MP değerine bakarak değerlendirmiyorum.

Ekran konusunda iki modelde AMOLED panel var, A32'nin 90 Hz avantajı var. Her iki telefon 5000 MAH batarya ile geliyor. her iki cihaz ekran ve batarya olarak çok iyi.

CPU, GPU, RAM olarak Note 10S daha iyi. Oyun performansında açıkça Note 10S daha güçlü.

Arayüz ve güncelleme desteği olarak yine A32 avantajlı.

A32 Gorilla Glass 5, Note 10S modelinde ise GG3 var.

Her iki cihaz da hafif ve ince sayılabilecek cinsten. Note 10S daha hafif, daha ince. İki model de oldukça şık bana göre.

Sıçramalara karşı ve toza dayanıklılık sertifikaları var Note 10S'in, A32 böyle bir özellik bulundurmuyor. Note 10S modelinde ayrıca stereo yani çift hoparlör mevcut.
Parmak izi okuyucusu olarak da Note 10S daha hızlı yan tarafta böyle bir okuyucu olduğu için ekran için parmak izine göre çok daha hızlı. A32 modeli ekran içinde parmak izi desteği sağlıyor, bu da Note 10S kadar hızlı değil.

Arka kamera olarak A32, Note 10S modelinden biraz daha iyi. Ön kamera noktasında da tam olarak emin olmasam da MP avantajı var, büyük ihtimal daha iyidir. Megapiksel değerine göre kamera perfprmansı ölçülmez, burada yanılgıya düşme. Samsung kamera noktasında Xiaomi rakiplerine göre genelde daha iyi oluyor o yüzden bu çıkarımı yapıyorum yoksa MP değerine bakarak değerlendirmiyorum.

Ekran konusunda iki modelde AMOLED panel var, A32'nin 90 Hz avantajı var. Her iki telefon 5000 MAH batarya ile geliyor. her iki cihaz ekran ve batarya olarak çok iyi.

CPU, GPU, RAM olarak Note 10S daha iyi. Oyun performansında açıkça Note 10S daha güçlü.

Arayüz ve güncelleme desteği olarak yine A32 avantajlı.

A32 Gorilla Glass 5, Note 10S modelinde ise GG3 var.

Her iki cihaz da hafif ve ince sayılabilecek cinsten. Note 10S daha hafif, daha ince. İki model de oldukça şık bana göre.

Sıçramalara karşı ve toza dayanıklılık sertifikaları var Note 10S'in, A32 böyle bir özellik bulundurmuyor. Note 10S modelinde ayrıca stereo yani çift hoparlör mevcut.
Parmak izi okuyucusu olarak da Note 10S daha hızlı yan tarafta böyle bir okuyucu olduğu için ekran için parmak izine göre çok daha hızlı. A32 modeli ekran içinde parmak izi desteği sağlıyor, bu da Note 10S kadar hızlı değil.
Detaylı karşılaştırma için çok teşekkür ediyorum, karar verme konusunda çok işime yarayacak.

Geri
Yukarı