Samsung A54 vs iPhone 11 & 12 2. el

Bütçe
18000
Hocam S23 FE çok da uçan kaçan bir telefon değil evet ama onun yerine 21 FE/12 önermek de saçmalığın daniskası. Ayrıca S23'te 8 gen 3 yok. Bir de üstüne üstlük S23 FE'nin en iyi olduğu yer gece çekimi falandır muhtemelen. S23'e çıkarsa arkadaş 23 FE'nin hiçbir şansı yok orası ayrı konu. 23 FE'yi benim gibi gerçekten 23 alamayan alsın.
Elim kaymış. 8G3 kısmında. Uyardığınız için teşekkürler. 21 FE ve 12 önermemin sebebinin, arkadaşın bütçesinin 18K olmasından anlasaydınız daha iyi olurdu. Birde 12 23FE den daha iyi bir cihaz.

Elim kaymış. 8G3 kısmında. Uyardığınız için teşekkürler. 21 FE ve 12 önermemin sebebinin, arkadaşın bütçesinin 18K olmasından anlasaydınız daha iyi olurdu. Birde 12 23FE den daha iyi bir cihaz.
Evet o şekilde düşünmedim kusura bakmayın. 12 hangi konuda daha iyi? Kamera? Güncelleme? Ekran? Belki işlemci. O da belki.

Evet o şekilde düşünmedim kusura bakmayın. 12 hangi konuda daha iyi? Kamera? Güncelleme? Ekran? Belki işlemci.
Zariflik, işlemci verimliliği, yazılım kalitesi, ekran kalitesi (Hz dışında), daha iyi ekran gövde oranı, daha iyi gece fotoğrafları (lens boyutu diyecekseniz, her şey lens boyutu değildir. çok daha büyük lensi olmasına rağmen arkadaşımla yaptığımız testlerde benim iPhone 11 düşük ışıkta A54ü tokatlıyordu) birde bana göre ekosistem avantajları.

S23 FE avantajları;
120 HZ
Telefoto
Büyük ekran

Zariflik, işlemci verimliliği, yazılım kalitesi, ekran kalitesi (Hz dışında), daha iyi ekran gövde oranı, daha iyi gece fotoğrafları (lens boyutu diyecekseniz, her şey lens boyutu değildir. çok daha büyük lensi olmasına rağmen arkadaşımla yaptığımız testlerde benim iPhone 11 düşük ışıkta A54ü tokatlıyordu) birde bana göre ekosistem avantajları.

S23 FE avantajları;
120 HZ
Telefoto
Büyük ekran
Birisi oled birisi amoled, S23 FE'nin nit değeri daha yüksek. Üstüne bir de 120 hz. Ekran nasıl oluyor da 12'de daha kaliteli oluyor? Ekran gövde oranı evet. Yazılım kalitesi de çok komik. Neye göre? Bana göre de One UI daha kaliteli. İosu yazarken kullanılan klavyeler mi daha kaliteliymiş nasıl oluyor bu :D Evet her şey sensör değildir ama sensör çok şeydir ki A54'le 23 FE'nin kameralarının alakaları yok. S23 FE'de S22/23'ün sensörü var ki iPhone 12'nin o 1/2.55 sensörünü ham yapar. Ayrıca işlemci diyorsunuz ama birincisi 12 pil konusunda çok da iyi bir model değil S23 FE'de değil. Çok kötü de değiller. Cpu/gpu konusunda da ikisi de birbiri üzerine çok bir fark koyamaz açıkcası. Özellikle gece çekimi konusu tam fanboy yorumu kusura bakmayın.

Bir de şunu ekleyeyim 12 kreşe başladı, 1-2 seneye okula gitmesi gerekiyor yasal olarak. İos diye alınan telefonda iki sene sonra yazılım güncellemesinin bittiğini okurken iyi keyifler diliyorum. S23 FE'nin ömürü çok daha uzun.

Birisi OLED birisi AMOLED, S23 FE'nin nit değeri daha yüksek. Üstüne bir de 120 Hz. Ekran nasıl oluyor da 12'de daha kaliteli oluyor? Ekran gövde oranı evet. Yazılım kalitesi de çok komik. Neye göre? Bana göre de One UI daha kaliteli. IOS'u yazarken kullanılan klavyeler mi daha kaliteliymiş nasıl oluyor bu :D evet her şey sensör değildir ama sensör çok şeydir ki A54'le 23 FE'nin kameralarının alakaları yok. S23 FE'de S22/23'ün sensörü var ki iPhone 12'nin o 1/2.55 sensörünü ham yapar. Ayrıca işlemci diyorsunuz ama birincisi 12 pil konusunda çok da iyi bir model değil S23 FE'de değil. Çok kötü de değiller. Cpu/gpu konusunda da ikisi de birbiri üzerine çok bir fark koyamaz açıkçası. Özellikle gece çekimi konusu tam fanboy yorumu kusura bakmayın.

Bir de şunu ekleyeyim 12 kreşe başladı, 1-2 seneye okula gitmesi gerekiyor yasal olarak. iOS diye alınan telefonda iki sene sonra yazılım güncellemesinin bittiğini okurken iyi keyifler diliyorum. S23 FE'nin ömürü çok daha uzun.

Note 20 Ultra gibi bir canavara Android 13 layık görüp, A14 çöpüne Android 14 veren firmanın kusura bakmayın ben güncellemelerine güvenmem. Zaten gelen bir güncelleme bilmem kaç ay sonra cihaza düşüyor. Ayrıca XS-XR iOS 18 alacak, neden güncelleme konusunda bu kadar emin konuşuyorsunuz 1. ikincisi ben sensör boyutunu örnek verdim her şey sensör boyutu değil sensörün kalitesidir diye. Fanboy olan ve bilgisiz olan sizsiniz bu arada. One UI dediğin yazılım değil Android teması arkadaşım :D. Reeder çöplerinden S24 serisi gibi canavarların tamamını destek altına almaya çalışan açık kaynak kodlu bir işletim sistemi sence ne kadar düzgün ve derli toplu olabilir? 23 FE de 22-23'ün sensörleri var demişsiniz, ortaya karışık atmışlar sanırım. Kamera paketi S22'ye aşırı yakın 23 FEnin. Yine birisi OLED birisi AMOLED demişsin. Sence farklı teknolojiler mi? 12'ye daha kaliteli dememin sebebi; renk doğruluğu, gri dengesi ve retina olması idi. Birde çözünürlükte baya fark var. Hz açısından 120 Hz'yi S23 FE ye zaten vermişim hala ona argüman üretip cevap yazmışsınız. Neyse umutcum iyi sosyaller diliyorum.

Note 20 Ultra gibi bir canavara Android 13 layık görüp, A14 çöpüne Android 14 veren firmanın kusura bakmayın ben güncellemelerine güvenmem. Zaten gelen bir güncelleme bilmem kaç ay sonra cihaza düşüyor. Ayrıca XS-XR iOS 18 alacak, neden güncelleme konusunda bu kadar emin konuşuyorsunuz 1. ikincisi ben sensör boyutunu örnek verdim her şey sensör boyutu değil sensörün kalitesidir diye. Fanboy olan ve bilgisiz olan sizsiniz bu arada. One UI dediğin yazılım değil Android teması arkadaşım :D. Reeder çöplerinden S24 serisi gibi canavarların tamamını destek altına almaya çalışan açık kaynak kodlu bir işletim sistemi sence ne kadar düzgün ve derli toplu olabilir? 23 FE de 22-23'ün sensörleri var demişsiniz, ortaya karışık atmışlar sanırım. Kamera paketi S22'ye aşırı yakın 23 FEnin. Yine birisi OLED birisi AMOLED demişsin. Sence farklı teknolojiler mi? 12'ye daha kaliteli dememin sebebi; renk doğruluğu, gri dengesi ve retina olması idi. Birde çözünürlükte baya fark var. Hz açısından 120 Hz'yi S23 FE ye zaten vermişim hala ona argüman üretip cevap yazmışsınız. Neyse umutcum iyi sosyaller diliyorum.
S22 ve 23'ün kamera sensörleri aynı çünkü bu çıkarımı yapamaman üzücü :D Tema da değil arayüz diyoruz ona çok bilgili arkadaşım ben de biliyorum ama hani samsung bir cihaz aldığın zaman One UI dediğimiz o arayüzü görüyorsun, onu kullanıyorsun, onun özellikleri dahil oluyor ya onu demek istedim. Sensörün kalitesi diye zırvalayıp duruyorsun ya, işte S23 FE'nin sensörü daha kaliteli. Zaten o fanı olduğun iPhoneların çoğu sony sensörler kullanıyor kendisi üretmiyor. Samsung duruma göre imx duruma göre kendi sensörünü kullanıyor. Samsung'un güncelleme konusundaki tutumu farklı, Apple'ı hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz çünkü alt sınıf telefon üretmiyor. 12'yi de tahmini olarak söyledim ki maksimum 1 sene daha sapar. Android reederı bilmem ama S24'te hayal edemediğin kadar derli toplu olur. Hiçbir fikrin yok bomboş konuşuyorsun. Koskoca milyar dolarlık firma 2010'dan beri uğraştığı şeyi toplayamamış olabilir mi sence :D Fanboyluğa devam hocam. İstediğini diyebilirsin bana ama pek bir şeyden anlamadan abi bu iPhone bir kere diye gezmeye devam. Yazılımı çok kaliteli abi değil mi?

Oled ve amoledin çok farklı olmadığını biliyorum da oled amoledten daha mı kaliteli? İkisi de benzer kalitede ekranlar retina saçmalığı benim 2016 SE'de de vardı. Samsung'ta ekran üretemiyorsa-kötüyse ben bu fanboyluğa artık ne diyeyim ki.

Ve son olarak, bak bakalım o ekranları (genel iphonelar için) kim üretmiş. Renk doğruluğuymuş :D

Son düzenleme:
120hz olsa dahi batarya faktörü buna ne kadar izin verecek? 60hz geri çekmek zorunda kalacaksın 12 daha iyi bir cihaz fe göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı