Samsung A54 vs iPhone 11 & 12 2. el

Bütçe
18000
Ekranı üretenin samsung olması skorlara göre zamanında 14 Pro Maxin S23 Ultradan daha iyi bir ekrana sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Madem samsung üretiyor neden Appleın ekranı daha iyi çıkmıştı?

Samsungun temasındaki uygulamalarda samsungun uygulamaları ve APK tabanlı. Yani uygulama+tema OneUI ı bu kadar övme çabalarınızı anlayamadım. Diyeceksiniz şimdi bende tam ondan bahsediyorum e kardeşim o mükemmel uygulamayı kendi işletim sistemine yazıp şişmiş linux tabanlı çöp bir işletim sistemine koymasaydı ya. Knox falan zaten hikaye. Mcafee tabanlı bir güvenlik sisteminden ne bekliyorsunuz? S22 zamanında 53 saniyede kırılmıştı. Samsung ne derse desin android asla güvenli olmaz. Birde dediğim gibi bu işletim sistemi bütün donanımlarla uyumlu olmak için var, cihaza özel değil. Sizce ne kadar optimize çalışabilir?

Bu arada hatırladığım kadarıyla milyar dolarlık firmanın yaptığı hataları ve kopyalamalarını yazayım.

Bütün reklamlarında paslanmaz çelik ve cam olarak çıkılcağı söylenen ve çıktıktan sonraki reklamınd "yanlışlıkla" note 10 un yine paslanmaz çelik ve camın mükemmel uyumu diye satılıp aslında aliminyum olması ve özür dilemeleri.

Patlayan Note 7 ler.

Kutudan şarj aletini çıkarttı diye Apple ile 3-4 tweet ile dalga geçip (en azından şarj aletini size kitlemiyoruz gibi gönderilerdi) S20 serisi çıkınca aynı bahaneyle şarj aletini çıkartıp tweetleri silmesi

MicroSD yok diye applela dalga geçip micro SD yi kaldırmaları.

S9+ reklamında iPhone 6 ile cihazı karşılaştırmaları.

İlk 4 seride tırnakla rahatça çizilebilen 50 farklı kronik sorunlu Fold cihazı piyasaya sürmesi.

Note 20 Ultra gibi bir canavarı Android 13e layık görüp A14e Android 14-15 gelmesi.

Düz kenar diye yine Note 20 Ultra gibi %92-93 lük orana sahip ekrandan vazgeçip S24U gibi kalın çerçeveli çirkin (öznel) bir cihaz yapmaları.

OneUI 5 ile kilit ekranı özelleştirme ekranını, kalın saat fontunu hemen Appedan çalması.

Titanyum kasayı Appledan çalması.

A04-03 kamera dizaynını Appledan çalması.

Kutu açılış bandını appledan çalması.

OneUI 6 ile bildirim merkezinin smartwiev wifi gibi butonlarını Appledan çalması.

S24 serisindeki düz kenarı Appledan çalması

Alttaki tek çizgi uygulama değiştiriciyi appledan çalması (bunu sadece samsung çalmadı)

Galaxy booklarda apple dinamik adayı çalması.
Şimdi asıl konuya gelelim.
S22 ve S23 kamera sensörleri aynı değil. Yakın. Ama aynı değil.

Oled falan demişsiniz gene elinize yüzünüze bulaştırmışsınız. Yahu samsung bu olede bi Amoled dedi bi Süper amoled dedi bi Dynamic Amoled dedi bi türlü karar veremedi. Aynı çarpaz elmas diziminde pixeller mi? Evet. Aynı teknoloji mi? Evet. Bunların tek farkı yine renk doğruluğu falandır. Yoksa yine hepsi oled. Appleda kendi oledine Super retina XDR oled diyor. Reederin telefon isimlendirmedi gibi zamanında dalga geçmiştim. Retina tam olarak iPhone 7 ve 11 sonrası iyi kullanılmaya başlandı bu arada. Bilginiz olsun.

İsmi uzun olan ekranı daha iyi sanan bir Android fanboyusunuz, devam edin böyle. Siz S2 deki Süper amoledin iPhone 12 deki Oled den daha iyi olduğunu düşünmeye devam edin. İyi sosyaller.

Ekranı üretenin samsung olması skorlara göre zamanında 14 Pro Maxin S23 Ultradan daha iyi bir ekrana sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Madem samsung üretiyor neden Appleın ekranı daha iyi çıkmıştı?

Samsungun temasındaki uygulamalarda samsungun uygulamaları ve APK tabanlı. Yani uygulama+tema OneUI ı bu kadar övme çabalarınızı anlayamadım. Diyeceksiniz şimdi bende tam ondan bahsediyorum e kardeşim o mükemmel uygulamayı kendi işletim sistemine yazıp şişmiş linux tabanlı çöp bir işletim sistemine koymasaydı ya. Knox falan zaten hikaye. Mcafee tabanlı bir güvenlik sisteminden ne bekliyorsunuz? S22 zamanında 53 saniyede kırılmıştı. Samsung ne derse desin android asla güvenli olmaz. Birde dediğim gibi bu işletim sistemi bütün donanımlarla uyumlu olmak için var, cihaza özel değil. Sizce ne kadar optimize çalışabilir?

Bu arada hatırladığım kadarıyla milyar dolarlık firmanın yaptığı hataları ve kopyalamalarını yazayım.

Bütün reklamlarında paslanmaz çelik ve cam olarak çıkılcağı söylenen ve çıktıktan sonraki reklamınd "yanlışlıkla" note 10 un yine paslanmaz çelik ve camın mükemmel uyumu diye satılıp aslında aliminyum olması ve özür dilemeleri.

Patlayan Note 7 ler.

Kutudan şarj aletini çıkarttı diye Apple ile 3-4 tweet ile dalga geçip (en azından şarj aletini size kitlemiyoruz gibi gönderilerdi) S20 serisi çıkınca aynı bahaneyle şarj aletini çıkartıp tweetleri silmesi

MicroSD yok diye applela dalga geçip micro SD yi kaldırmaları.

İlk 4 seride tırnakla rahatça çizilebilen 50 farklı kronik sorunlu Fold cihazı piyasaya sürmesi.

Note 20 Ultra gibi bir canavarı Android 13e layık görüp A14e Android 14-15 gelmesi.

Düz kenar diye yine Note 20 Ultra gibi %92-93 lük orana sahip ekrandan vazgeçip S24U gibi kalın çerçeveli çirkin (öznel) bir cihaz yapmaları.

OneUI 5 ile kilit ekranı özelleştirme ekranını, kalın saat fontunu hemen Appedan çalması.

Titanyum kasayı Appledan çalması.

A04-03 kamera dizaynını Appledan çalması.

Kutu açılış bandını appledan çalması.

OneUI 6 ile bildirim merkezinin smartwiev wifi gibi butonlarını Appledan çalması.

S24 serisindeki düz kenarı Appledan çalması

Alttaki tek çizgi uygulama değiştiriciyi appledan çalması (bunu sadece samsung çalmadı)

Galaxy booklarda apple dinamik adayı çalması.

Oled falan demişsiniz gene elinize yüzünüze bulaştırmışsınız. Yahu samsung bu olede bi Amoled dedi bi Süper amoled dedi bi Dynamic Amoled dedi bi türlü karar veremedi. Aynı çarpaz elmas diziminde pixeller mi? Evet. Aynı teknoloji mi? Evet. Bunların tek farkı yine renk doğruluğu falandır. Yoksa yine hepsi oled. Appleda kendi oledine Super retina XDR oled diyor. Reederin telefon isimlendirmedi gibi zamanında dalga geçmiştim. Retina tam olarak iPhone 7 ve 11 sonrası iyi kullanılmaya başlandı bu arada. Bilginiz olsun.

İsmi uzun olan ekranı daha iyi sanan bir Android fanboyusunuz, devam edin böyle. Siz S2 deki Süper amoledin iPhone 12 deki Oled den daha iyi olduğunu düşünmeye devam edin. İyi sosyaller.
Ne anlatıyorsun hocam :D Yahu iki ekran arasındaki tek gerçek, gözle görülür fark 120 hz olayı o da iPhone'da yok.
Ne note 7'si ne knoxu ne anlatıyorsun?
Uzun ismi daha iyi mi zannediyorum ne alaka ne dedim de bu kanıya vardın? Evet ben S2'yi daha iyi zannediyorum fanboyum ben doğrudur. iPhone 11'in de ekran kalitesinin muazzamlığı dillere destan zaten bilirsiniz :D Retina ekrandan demek ki bilgi için sağ olun. İyi akşamlar uzatmaya hiç gerek yok steve jobs pp'li adam (kaldırmışsın)

One UI'da bir kere övmedim ya ona yanarım. S24 stabil demek ne zamandan beri övmek oldu anlamıyorum anlayamıyorum.
Neyi elime yüzüme bulaştırdım onu da anlamadım nerede çelişki buldunuz?

Bastım gözardı et tuşuna, kendinize iyi bakın üzmeyelim birbirimizi daha fazla. Ben iPhone kalitesini görebilmeye layık olabilecek biri değilim maalesef :(

Son düzenleme:
Yeni gördüm. Valla dostum bunu söylemesi benim gibi bir Apple fanboy için çok zor ama bütçe yoksa iPhone almak mantıksız geliyor. 11 dediğin cihaz muhtemelen son güncellemesini alacak önümüzdeki Eylül ayında. 12 de parasını hak etmiyor bana kalırsa. iPhone şu an alınacaksa en aşağı 13 Pro'dan başlayarak alınmalı diye düşünmekteyim. Senin bütçene göre A54 daha uygun olacaktır eski bir cihaz almaktansa 4-5 yıl daha güncelleme sözü olan cihazı alabilirsin diye düşünüyorum. Hem o bütçeye 120 Hz ekran ve iyi batarya ömrü gibi seni tatmin eden durumlar olur.

Yeni gördüm. Valla dostum bunu söylemesi benim gibi bir Apple fanboy için çok zor ama bütçe yoksa iPhone almak mantıksız geliyor. 11 dediğin cihaz muhtemelen son güncellemesini alacak önümüzdeki Eylül ayında. 12 de parasını hak etmiyor bana kalırsa. iPhone şu an alınacaksa en aşağı 13 Pro'dan başlayarak alınmalı diye düşünmekteyim. Senin bütçene göre A54 daha uygun olacaktır eski bir cihaz almaktansa 4-5 yıl daha güncelleme sözü olan cihazı alabilirsin diye düşünüyorum. Hem o bütçeye 120 Hz ekran ve iyi batarya ömrü gibi seni tatmin eden durumlar olur.
Hocam android 4 sene güncelleme alsa bile güven vermiyor, apple şuan min 13 almak lazım ama neden 12 parasını haketmiyor söylerseniz sevinirim kendim 11 kullandım hala cayır cayır çalışıyor, belki istisna 12 pro alabilirim yd bu hepsini tokatlar.

Ekranı üretenin Samsung olması skorlara göre zamanında 14 Pro Max'in S23 Ultradan daha iyi bir ekrana sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Madem Samsung üretiyor neden Apple'ın ekranı daha iyi çıkmıştı?

Samsung'un temasındaki uygulamalarda Samsung'un uygulamaları ve APK tabanlı. Yani uygulama+tema One UI'ı bu kadar övme çabalarınızı anlayamadım. Diyeceksiniz şimdi bende tam ondan bahsediyorum e kardeşim o mükemmel uygulamayı kendi işletim sistemine yazıp şişmiş Linux tabanlı çöp bir işletim sistemine koymasaydı ya. Knox falan zaten hikaye. McAfee tabanlı bir güvenlik sisteminden ne bekliyorsunuz? S22 zamanında 53 saniyede kırılmıştı. Samsung ne derse desin Android asla güvenli olmaz. Bir de dediğim gibi bu işletim sistemi bütün donanımlarla uyumlu olmak için var, cihaza özel değil. Sizce ne kadar optimize çalışabilir?

Bütün reklamlarında paslanmaz çelik ve cam olarak çıkılcağı söylenen ve çıktıktan sonraki reklamınd "yanlışlıkla" Note 10'un yine paslanmaz çelik ve camın mükemmel uyumu diye satılıp aslında alüminyum olması ve özür dilemeleri.

Patlayan Note 7'ler.

MicroSD yok diye Apple'la dalga geçip Micro SD'yi kaldırmaları.

Düz kenar diye yine Note 20 Ultra gibi %92-93'lük orana sahip ekrandan vazgeçip S24U gibi kalın çerçeveli çirkin (öznel) bir cihaz yapmaları.

One UI 5 ile kilit ekranı özelleştirme ekranını, kalın saat fontunu hemen Appedan çalması.

Titanyum kasayı Apple'dan çalması.

A04-03 kamera dizaynını Apple'dan çalması.

Kutu açılış bandını Apple'dan çalması.

One UI 6 ile bildirim merkezinin smartwiev Wi-Fi gibi butonlarını Apple'dan çalması.

S24 serisindeki düz kenarı Apple'dan çalması

Alttaki tek çizgi uygulama değiştiriciyi Apple'dan çalması (bunu sadece Samsung çalmadı)

Galaxy booklarda Apple dinamik adayı çalması.

OLED falan demişsiniz gene elinize yüzünüze bulaştırmışsınız. Yahu Samsung bu OLED'e bir AMOLED dedi bir Süper AMOLED dedi bir Dynamic AMOLED dedi bir türlü karar veremedi. Aynı çarpaz elmas diziminde pixeller mi? Evet. Aynı teknoloji mi? Evet. Bunların tek farkı yine renk doğruluğu falandır. Yoksa yine hepsi OLED. Apple'da kendi oledine Super retina XDR OLED diyor. Reeder'in telefon isimlendirmedi gibi zamanında dalga geçmiştim. Retina tam olarak iPhone 7 ve 11 sonrası iyi kullanılmaya başlandı bu arada. Bilginiz olsun.

İsmi uzun olan ekranı daha iyi sanan bir Android fanboyusunuz, devam edin böyle. Siz S2'deki Süper AMOLED'in iPhone 12'deki OLED'den daha iyi olduğunu düşünmeye devam edin. İyi Sosyaller.

Samsung'u bu yanlı görmeniz güzel bende uzun yıllar kullandım ama saçma sapan yazılımsal sorunlarından sıkıldım 6S bile şu an hala optimal çalışmakta hangi 9 senelik Samsung cihaz 6S ile başa çıkabilir? Ekranı Samsung üretiyormuş önce kendi markasını düzgün üretsin kronik mürekkep akma sorunu yüzünden yan sanayi ekran kullanmak zorunda kaldım. S24 tittanyumu çalınca yazdım benled alga geçti adamlar madem Apple pahalı önce neden pahalı olduğunu sorgulamak lazım Amerika'da S24 799 dolar iPhone 15'te 799 dolar? Samsung Apple'ın kaçta kaçını veriyor ki bu fiyattan satılıyor?

Hocam android 4 sene güncelleme alsa bile güven vermiyor, apple şuan min 13 almak lazım ama neden 12 parasını haketmiyor söylerseniz sevinirim kendim 11 kullandım hala cayır cayır çalışıyor, belki istisna 12 pro alabilirim yd bu hepsini tokatlar.

Samsung'u bu yanlı görmeniz güzel bende uzun yıllar kullandım ama saçma sapan yazılımsal sorunlarından sıkıldım 6S bile şu an hala optimal çalışmakta hangi 9 senelik Samsung cihaz 6S ile başa çıkabilir? Ekranı Samsung üretiyormuş önce kendi markasını düzgün üretsin kronik mürekkep akma sorunu yüzünden yan sanayi ekran kullanmak zorunda kaldım. S24 tittanyumu çalınca yazdım benled alga geçti adamlar madem Apple pahalı önce neden pahalı olduğunu sorgulamak lazım Amerika'da S24 799 dolar iPhone 15'te 799 dolar? Samsung Apple'ın kaçta kaçını veriyor ki bu fiyattan satılıyor?
Ayrıca dün karar verdim bütçeyi yaza kadar arttırıp 15 yada 15 pro alacağım en azından kafam rahat olsun. @iOS92.6Beta

Son düzenleme:
Appleın pro serileri samsung ile aynı. Fakat iPhone 15 S24e göre daha kötü. Telefoto yok, ekran 60 HZ işlrmci bi önceki senenin. Buna rağmen aynı fiyatttalar. Düz seride Samsung belki tercih edilir ama benim gibi Apple ekosisteminin içinde olan biri direk 15 alır. Yazılımın güzelliği bana göre 60 Hz yi kapatıyor. Birde 2X optik kullanılabiliyor 15 lerdede telefotonun yerini tabii tutmaz.

Geri
Yukarı