Samsung A72 vs Xiaomi Mi 10T

Hocam o sorunun çözüldüğünü biliyorum ama onun gibi birçok sorun MIUI 12 de var. 11 yene idare eder ama 12 olmaz.

Bir de A52 ve A72'nin 3 yıl Android güncellemesi verileceğinin sözünü biliyor muydunuz?

Ya arkadaş anlatmak istediğim tek şey A52, A71, M51 var iken A72'nin 5000 TL para etmeyeceğini anlatmaya çalışıyorum. Xiaomi çok iyi Samsung kötü gibi bir düşüncem yok fanboy falan değilim fanboyluk yapsam Apple gibi bir markaya yaparım zaten.

Xiaomi neden bu kadar gömülüyor anlamadım. Kullananların çoğu memnun tavsiye ederken, kullanmayan tavsiye etmiyor. İllaki dayandıkları bir konu vardır ancak sonuçta 2 side telefon. En azından kendim için ne alırsam alayim 3 seneden fazla kullanmıyorum zaten. Çoğu telefoncu arkadaşımda Xiaomi tavsiye ettiği için aldım. İade hakkımda olduğu için bir 10 gün kullanıp deneyeceğim.

Xiaomi neden bu kadar gömülüyor anlamadım. Kullananların çoğu memnun tavsiye ederken, kullanmayan tavsiye etmiyor. İllaki dayandıkları bir konu vardır ancak sonuçta 2 side telefon. En azından kendim için ne alırsam alayim 3 seneden fazla kullanmıyorum zaten. Çoğu telefoncu arkadaşımda Xiaomi tavsiye ettiği için aldım. İade hakkımda olduğu için bir 10 gün kullanıp deneyeceğim.

Kendim de kullanıyorum hocam. Donanımına bir kişinin bile laf ettiğini görmedim, edemez zaten ama yazılımı iyi demek için kimse bir sebep sunamıyor. Yazılımı rezalet ve bir telefondaki en önemli şeylerden birisi bu.
12.06 her ne kadar hataları düzeltmeyeceğiz desede yaşadığım birkaç sorun çözülmüştü. Bugün ise daha az önce bir hata ile daha karşılaştım. Sistem uygulamalarını güncelleyemiyorum. Bilgi alınamıyor diyor. MIUI ağır, hiç stabil değil, çok sorunlu.

Ya arkadaş anlatmak istediğim tek şey A52, A71, M51 var iken A72'nin 5000 TL para etmeyeceğini anlatmaya çalışıyorum. Xiaomi çok iyi Samsung kötü gibi bir düşüncem yok fanboy falan değilim fanboyluk yapsam Apple gibi bir markaya yaparım zaten.

Hocam daha geçen aynısın söyledim (içlerinde M51 yoktu) A52 varken A72 alınmaz dedim bende ama bazı kullanıcılar A52'nin aksine kutudan orijinal 25W hızlı şarj'ın çıkmasını, arada çok az fark olsa da bataryasının iyi olmasını istiyorlar.

Belli olmaz belki de sorun 5 ay sonra olur ama size kalmış.

Hocam havada karada Mi10T. Sanki kameralar arasında dağlar kadar fark olacak A72 ile. Biri Snapdragon 720G li telefon biri Snapdragon 865 li telefon sonra telefon yavaşlamaya başlayınca neden almadık dersiniz. Şu an Xiaomi Redmi Note 7 kullanıyorum arayüzü falan hiçbir şeyi de berbat değil.

Edit: Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum redmi serisi olmasına rağmen bir sorunu yok.

Hocam havada karada MI10t. Sanki kameralar arasında dağlar kadar fark olacak A72 ile. Biri Snapdragon 720gli telefon biri Snapdragon 865'li telefon sonra telefon yavaşlamaya başlayınca neden almadık dersiniz. Şu an Xiaomi Redmi Note 7 kullanıyorum arayüzü falan hiçbir şeyi de berbat değil.

Edit: Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum Redmi serisi olmasına rağmen bir sorunu yok.

Hocam o cihaz MIUI 10 ile geliyor farkında mısınız?

Kameralar hakkında ise yani evet dağlar kadar fark var. 720G yonga seti ise oyun oynamayacak bir kullanıcı için kesinlikle yeterli, kasmaz. Daha iyi performans isteyen zaten A72 almaz.

Hocam o cihaz MIUI 10 ile geliyor farkında mısınız?

Kameralar hakkında ise yani evet dağlar kadar fark var. 720G yonga seti ise oyun oynamayacak bir kullanıcı için kesinlikle yeterli, kasmaz. Daha iyi performans isteyen zaten A72 almaz.
Evet ama şu an tahminimce MIUI 12 kuruludur 10 ile gelmesi bir şey değiştirir mi? Kameralar arasında dağlar kadar fark varsa işlemciler arasında okyanuslar kadar vardır herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonlar performansdan ibarettir hocam gerisi bir şey ifade etmiyor.
Cebimizde taşıyıp iletişim aracı olarak kullandığımız, fotoğraf çekip video izlediğimiz bir aletten söz ediyoruz :) Performansta gereken tek şey can sıkıcı bir kullanıma sebebiyet vermemesi olur o kadar. Siz neyden bahsediyorsunuz, ETH falan mı kazacaksınız telefonla bilmiyorum, anlamadım ama mesajınız baya eğlenceliydi. Okurken epey eğlendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı