Samsung C24FG73 Ölü Piksel Çıktı

Aklıma bir soru daha takıldı arkadaşlar. Ürünü satın aldıktan sonra ekran temizleme kiti de satın almıştım. Ürün üzerinde belirtildiği üzere ürünü fiber beze püskürttükten sonra ekranı narin bir şekilde bir kaç kez temizledim. Ekranı temizlediğim temizleme kiti ekrana hasar vermiş olabilir mi? Ekrana baskı uygulamadığından eminim ancak içeriği dolayısıyla sorun çıkmış olabilir mi?

Ekran temizleme kiti olarak şu ürünü satın almıştım: Addison 300867 150Ml Sprey + 20Cm Mikro Fiber Bez Yeşil Fiyatı

Ölü piksel sonradan da çıkabilir diye biliyorum. Yani ilk aldığın zamanlarda yokken, daha sonra da oluşmuş olabilir. Diğer konuya gelecek olursak, tek bir piksel hatası bile kusurlu ürünlere girer. Lakin firmalar, kanunda bu şekilde yazmasına rağmen işlerine gelmediği için kabul etmiyorlar. O yüzden Tüketici Hakem Heyetine gitmen gerekebilir. Lakin bunun için önce ürünü servise gönderip, gerekirse panel değişimi yapılmasını isteyebilirsin. Büyük ihtimalle değiştirmeyeceklerdir gene. Sen yine THH'ne konuyu bir sor, sonra buradan da paylaşki benzer sorunu yaşayan kişiye bir çözüm yolu olur.👍

Maalesef ki tüm bunların bilincindeyim. Tüm bunları yaşamamak adına satış sonrası hizmeti iyi olan bir markadan ürünü satın aldım. Bir çok kez tüketici hakem heyetine başvurdum hatta şuanda hali hazırda süren ödemesini hala daha alamadığım bir şikayetim bulunuyor. Tüm bu koşturmaca o kadar uzun sürüyor ki insan yoruluyor, üzerine lanet olsun nereden aldım dahi diyor. Umarım ki bayram ertesi ürünü garantiye gönderdiğimde değişim veya onarımı kabul ederlerde yine bu sıkıcı sürece girmek zorunda kalmam. Yıprandık yahu!

Garanti sözleşmesinde yazıyor olması lazım mesela Viewsonic 4 ölü piksele kadar değişim yapmıyor, bu nedenle ben ürünü Vatan'da test edip almıştım.
Garanti şartlarına bakın eğer garanti şartlarında böyle bir madde varsa, değişim olmayacaktır. Ürünü alırken bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
Bu arada sanki VA panellerde daha çok ölü piksel çıkıyor.

Bakalım bayram sonrasında ürünü gönderdiğimde negatif yanıt gelirse eğer sonu tüketici hakem heyeti olacak. Kaldı ki benim gözümde müşterisine önem veren bir firma Samsung firması. Umarım her şey güzel olur.
Garanti sözleşmesinde yazıyor olması lazım mesela Viewsonic 4 ölü piksele kadar değişim yapmıyor, bu nedenle ben ürünü Vatan'da test edip almıştım.
Garanti şartlarına bakın eğer garanti şartlarında böyle bir madde varsa, değişim olmayacaktır. Ürünü alırken bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
Bu arada sanki VA panellerde daha çok ölü piksel çıkıyor.
Ürün servise gitti ve geldi. Servis bir adet ölü piksel saptadığı için değişimi onaylamadılar. Daha sonrasında Samsung TR ile iletişime geçtiğimde evime bir personel talep ettim. Kendileri geldiler ve sorun olmadığını vurguladılar. Ardından panelin sol kısmında kocaman bir siyahlık yani nasıl söylesem panel başlangıcı oldukça çerçeveden uzak olduğunu görüntülediğim için tekrardan evime servis çağırdım. Servis ürünün resmini istedi, ürünün resmini kendilerine ilettiğimde kendileri "Yarın panel değişime geleceğim." şeklinde bir geri dönüş aldım. Panel değişti ancak sorun yine devam ediyor. Sanırım sorunun sebebi çerçeveden dolayı. Çerçeve tam oturmadığı için büyük bir bölüm siyah görünüyor.

Panelin sağ ve sol kısmındaki siyahlıkları şu şekilde gösterebilirim. Göze batan ve rahatsız eden kısım sol kısım. Yani bir numaralı resim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    127,9 KB · Görüntüleme: 87
  • 2.jpg
    2.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı