"Samsung C24FG73" Ölü piksel iade olur mu?

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
6 ay öncesinden aldığım Bostancı VATAN COMPUTER'dan alınan 2024TL'ye "Samsung C24FG73" modelli monitör 11/04/2019 saat 20:30 sıraları 2 tane gözüme poss ekranında farklı bir şekilde piksel yandığını gördüm. İlk başta toz sandım iyici sildim ancak toz değil idiler, ölü piksel testinde sadece siyahta belli oluyordu kırmızı, yeşil, mavi, beyaz gibi renklerde gözükmüyordu. Bunun için Vatan'a götürsem 2 tane ölü piksel çıktı diye monitörü iade edip ordan sonra üstüne biraz ekleyip "ASUS VG258QR" modelli monitörle değişebilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_0705.JPG
    IMG_0705.JPG
    698,1 KB · Görüntüleme: 116
6 ayda değil 1 haftada geçse ürün garantiye yollanır. Yetkili firmanın vereceği rapor doğrultusunda değişim olur. Ölü pikselin durumuna bir çok firma farklı yaklaşmakta. Bazı firmaların ölü piksel adedine göre değişim yaptıklarını duydum. En sağlıksı mönitörü ile beraber samsung teknik servise gitmen olacaktır. Yada öncesinde telefonla bilgi alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı