Samsung, Casper, Asus ve GM'dan neden uzak dur diyorlar ?

murat blg

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikler merhaba arkadaşlar.
Telefon önerisi yazar mısınız dediğimde genelde Samsungla Casperden uzak dur, şundan bundan uzak dur diyorlar. Kötü yanlarını söyler misiniz?

Samsung'da bir süre sonra arayüzde şişmeler vs. başlıyor. Ayrıca malzeme kalitesi de üst modellerde bile kötü. Bir süre sonra soyulmalar başlıyor.

Casper bu konuda yeni ve kendini kanıtlamamış bir firma. Size sunacağı yazılım desteğinin ne kadar olduğunu bilemezsiniz.

Asusdan uzak durun diyen neye binaen bunu söylediğini sormak gerek.

GM ise insanların gözünde oldukça kötü bir giriş yaptı. Satış sonrası desteği çok zayıf.

GM ve Ca$per'dan uzun durulmalı, tamam. Bu iki firma da genel olarak sorunlu. Casper'dan neden uzak durulması gerektiğini Recep Baltaş, Recep'e Sor'un bir bölümünde anlatıyordu. GM de birkaç yıl önce antetli Çin malı telefon üretiyordu zaten

Ancak Asus ve Samsung için bu görüşe katılmıyorum. İkisi de dünya çapında kendini kanıtlamış, çok büyük isimler. TouchWiz sorunu yeni modellerde çözülmeye başladı. Asus'ta ise, Zenfone 2 modelinin yazılımında problem varmış sanırım.

Samsung'da bir süre sonra arayüzde şişmeler vs. başlıyor. Ayrıca malzeme kalitesi de üst modellerde bile kötü. Bir süre sonra soyulmalar başlıyor.

Casper bu konuda yeni ve kendini kanıtlamamış bir firma. Size sunacağı yazılım desteğinin ne kadar olduğunu bilemezsiniz.

Asusdan uzak durun diyen neye binaen bunu söylediğini sormak gerek.

GM ise insanların gözünde oldukça kötü bir giriş yaptı. Satış sonrası desteği çok zayıf.
Katılmıyorum size çünkü en üst seviye cihazlarda en iyi işcilik ve malzeme kalitesi S6 ailesi ve Note 5'de bulunuyor. Şişme konusu tamamen kullanıcının telefonu nasıl kullandığı ile alakalıdır.

Zaten sonunda onun farkına varıp bunları düzelttiler. Ama dediğiniz gibi S6 ailesi. Eğer bir telefona 2500 TL verip iki sene sonra kaplamalarının soyulduğunu görsem ahmak yerine konulduğumu hissederdim.

Samsung'tan uzak durun denmesinin başka bir nedeni de orta ve alt segmentte genel olarak diğer markaların cihazlarına göre biraz geride kalması ve bu segmentlerdeki modellerde TW sorununun son derece belirgin olması. Ayrıca bu modelleri de üst sınıftakiler kadar dolduruyorlar, bu da yavaşlamasına öncülük ediyor. Fakat Samsung son zamanlarda ciddi bir düzelme kaydetti. (Bu düzelme daha çok üst sınıfa yönelik, alt ve orta segmenti halen çok başarılı bulmuyorum.) Samsung'dan uzak durun sözüne katılmadığımı belirtmeden geçmiyim.

Asus için neden böyle dediklerini ben de tam anlamış değilim. Muhtemelen ilk başta çeşitli uygulamalarda optimizasyon sorunu çıktığından dolayıdır. Bir de Zenfone 5 şarj konusunda biraz kötüydü. Şarja çok önem verenler böyle söylüyor olabilir.

GM ve Casper konusunda son derece haklılar. Cihazların alınması için düzgün bir neden olmadığından böyle söylüyorlar. (Ben de söylüyorum.) Yazılım konusunda ikisi de berbat. Kalitesizlik de ortada zaten.

Bana göre GM, Casper ve Samsung bu telefonlardan uzak durulması gerek çünkü arkadaşlar GM ile Casper'ın nedenini anlatmış Samsunga gelirsek bence Samsung müşterilerinin ahmak yerine koyuyor elinde asla güncel bir telefon tutamıyorsun. Tavsiyem Asus ve Lg'den şaşma.

Samsung zamanında nispeten ufak bir firmayken şimdi dünya devi olduğu için bazı çevreler tarafından kabullenilmiyor. TW arayüzünü eleştirenler vardı. S6 ve sonrasında TW gayet iyi. Telefonların tasarımı ve kalitesi üst seviyede. Samsung'un sunduğu hiçbir özelliği sunamayan basit arayüzler daha akıcı demek ne kadar doğru olur bilemiyorum. Çok iyi olsalardı malum marka (hani amiral gemileri akan, kasmayan, şişmeyen) şu an batma tehlikesi geçirmezdi. Bir diğeri rakip olabilmek için fiyatı düşük tutmazdı. Android ekosisteminde en iyi cep telefonlarını Samsung üretiyor. Galaxy ailesinde saç baş yolduran çok kötü telefonlar da var. Galaxy W, Galaxy Gio gibi...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı