Samsung Neden Satmıyor?

Sadece zenginler değil borca girip, kredi çekip sırf hava atmak için o cihazları alan bir kesim de var 😅

Bir tek iPhone için yapan yok, bu insan Samsung S20 için de aynısını yapıyor Huawei Mate serisi için de Xiaomi amiral gemisi telefonu için de yapan var. Sonuç olarak bütçe olarak üst seviye cihazlar malum ülkemizde pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece zenginler değil borca girip, kredi çekip sırf hava atmak için o cihazları alan bir kesim de var 😅

Ben kredi çekip aldım son telefonu çünkü fi tarihinden beri iOS kullanıyorum. El alıştı Android kullanamıyorsun aynı Windows'u bırakıp Linux'a geçmek gibi. Hava atma olayına pek katılmıyorum.

Renault Clio Symbol denen ucubenin fiyatları 135.000 TL'den başlıyor, 10.000 TL'lik telefonla neyin havasını atacaksın bu devirde arabanın tekerleğinden ucuz. 15 TL kahveye veriyorsun ona bile hava atıyor diyorlar. Çöp arabaya servet ödeyene bir şey yok.

(Not: Kullandığım telefon 10K değil örnek verdim)

Bloatware yuzunden. Samsung telefon sirf bu sebeple almam, root atmakla ugrasamam bu saatten sonra. Bu mesaji yazdigim alet de 120hz, sarji 2 gun gidiyor. Zaten yogun kullanacaksam 60 a cekiyorum.
Ayrica telefon piyasasi cok sature oldu, 3 sene once cikan telefonla bugunku arasinda pratikte cok fark yok. Telefonun arkasina 85 tane kamera koyunca inovatif olmuyor o cihaz.

Bloatware yuzunden. Samsung telefon sirf bu sebeple almam, root atmakla ugrasamam bu saatten sonra. Bu mesaji yazdigim alet de 120Hz, sarji 2 gun gidiyor. Zaten yogun kullanacaksam 60'a cekiyorum.
Ayrica telefon piyasasi cok sature oldu, 3 sene once cikan telefonla bugunku arasinda pratikte cok fark yok. Telefonun arkasina 85 tane kamera koyunca inovatif olmuyor o cihaz.

Bence Samsung S serisi, fark yaratıyor gibime geliyor. Ben eskiden S3'ten S4'e geçince farkı gördüm bayağı. S5'e geçince de öyleydi.

Ama s9, s10, s20 telefona, fakir olduğum için sırayla geçiş yapamadım.

Ben kredi çekip aldım son telefonu çünkü fi tarihinden beri iOS kullanıyorum. El alıştı Android kullanamıyorsun aynı Windows'u bırakıp Linux'a geçmek gibi. Hava atma olayına pek katılmıyorum.
Ben de eskiden IOS kullanırdım. Kredi çekmek istemediğim için Android tarafına geçtim. Bence geçmek çok zor değil ama sizin gibi telefonum bozulursa bir şekilde yine iPhone alırım diyen yakınlarım var, o yüzden ona da bir şey diyemem 😀

Bir itirafta da bulunayım iPhone almadığıma (iPhone X için 5000TL verecektim. ) pişmanım. iPhone alsam hem üst düzey bir cihaza sahip olurdum hem de şu an aldığım fiyatın üstüne satardım 😅

Elimdeki Android cihaz şu an ikinci elde en fazla 1400TL ediyor 🙄

Ben de eskiden IOS kullanırdım. Kredi çekmek istemediğim için Android tarafına geçtim. Bence geçmek çok zor değil ama sizin gibi telefonum bozulursa bir şekilde iPhone alırım diyen yakınlarım var, o yüzden ona da bir şey diyemem 😀

(Bir itirafta da bulunayım iPhone almadığıma pişmanım. iPhone alsam hem üst düzey bir cihaza sahip olurdum hem de şu an aldığım fiyatın üstüne satardım 😅 )

Ben de iPhone SE aldım hem çentik sevmiyorum hem klasik model çok hoşuma gidiyor. Xiaomi Note 9-10 falan mı alsam dedim de olmuyor bir kere ara yüze alışınca eksik geliyor Android'de. Bir de bende mi sorun var bilmiyorum akıcı hissedemiyorum bir türlü o telefonlarda.

Eski bir Samsung kullanıcısıyım Samsung dışında hiçbir cihaz kullanmamıştım iPhone geçiş yaptım herhangibir sıkıntı yaşamadım sanırım uzun yıllar iPhone ile devam ederim. Akılla saat olarak da tercihim yine Apple'dan yana olur hatta macOS merak ettiğim için bilgisayarımada kuracağım.
Samsung'u tamamen bırakmadım SSD powerbank monitör gibi şeylerde bir numaralı tercihimdir.

Not: Samsung Apple’a ekran sağlamakta ayrıca MacBook'lardaki SSD Samsung.

Geri
Yukarı