Neden Samsung?

Yazılımı optimizasyonu için samsung tercih ediliyorum ben android 13 de işi batırdılar ama

Çünkü üç senede işletim sisteminden sıkılıyorum. Bir Android, bir iOS. Android'in tek sahibi de Samsung çünkü.

Neden Android demek daha doğru olur. Android'de iOS da olduğu kadar sınırlamalar yok ve sadece 1 bilgisayarla Android'i modifiye edebiliyorsunuz yani ben iPhone 14 de Linux çalıştıran görmedim en azından. Android bir telefon alırken sadece telefon değil donanımda alıyorsunuz yani o donanımla herşeyi yapabilirsiniz ancak Apple ürünlerinde dokunmayalım diye her şey şifrelenmiş ve o donanım sadece telefon olmak için sınırlandırılmış.

Son düzenleme:
Bu konunun Samsung hali sadece, sizce neden Samsung?

F/P her kesimin maddi durumuna göre cihazlar, Note serisindeki başarısı en azından benim için, sürekli yeni teknolojiler ile gelmesi (Note serisindeki kalem, zfold, Galaxy kzoom) ekran açısındaki başarısı Note 3'teki ekran IP 11'deki ekrandan daha iyi olması kamera konusunda her zaman farkını koyması tabii ki de olumsuz yönleri var Exynos işlemci ve Android'in getirdiği yavaşlık ve senkronizasyon sorunu vb. ama bana hala IP 14 (512 GB) modeline 64-65k vermek yerine 50 bin TL'ye 1TB S23 ult. Almak daha mantıklı geliyor hem kamera açısından hem de içindeki Snapdragon gen2 açısından, her türlü Samsung.

Bu konunun Samsung hali sadece, sizce neden Samsung?
Yıllardan beridir kaliteli bir deneyim sunuyor.
Günümüze göre artık yaşlı sayılabilecek cihazları bile halen daha zamanında kaliteli üretildiği için yüksek performans sergileyebiliyor.

Kullandığım en kötü cihazı A3 2017 idi. Onu saymazsam kullandığım cihazlar hep S serisi olduğu ve kalitesine alıştığım için bırakmakta zorluk çektim.

Yazılımı genel olarak stabil. Eski cihazlarda bile yazılımları iyi çalışabiliyor. Misal S9+.

Benim için bu sebeple Samsung.

1- Türkiye'ye göre fiyatlama yapması.
2- Android olması. iOS kadar optimize, güvenliyken kısıtlı değil.
3- Xiaomi gibi yazılım sorunları olmaması.
4- Huawei gibi Google ambargosu yemiş olmaması.
5- Üst segment için söyledim. Orta segmentte işler karışık.

Geri
Yukarı