Rehber Custom ROM Samsung cihazlara Custom ROM kurma

teşekkür ederim
Önemli değil, siz hangi ROM'u istiyorsunuz?
Ben direkt olarak link vereyim.
Öneri için açmış olduğum konuya bakabilirsiniz.

Önemli değil, siz hangi ROM'u istiyorsunuz?
Ben direkt olarak link vereyim.
Öneri için açmış olduğum konuya bakabilirsiniz.

İnceleyeyim bir linki.
Sınava çalıştıgım için foruma her dakika giremiyorum PC temizliğini bile sınav sonrasına erteledim.
Telefona Custom ROM atmayı da öğreneyim iyice.
Bir soru daha Android 9 A5 2017'de verimli çalışıyor mu bende 8 yüklü şu an.

İnceleyeyim bir linki.
Sınava çalıştıgım için foruma her dakika giremiyorum PC temizliğini bile sınav sonrasına erteledim.
Telefona Custom ROM atmayı da öğreneyim iyice.
Bir soru daha Android 9 A5 2017'de verimli çalışıyor mu bende 8 yüklü şu an.

Ben Android 10 kullanmıştım. Aşırı stabildi. Stock ROM'daki kasmalardan eser yoktu.

'Eureka ROMs Support Channel' Telegram grubundaki iyi birinin verdiği "vbmeta_disabled.tar" dosyasını Odin kullanarak AP slotuna flashladığımda çalışmıştı ve Knox sayacı bununla birlikte 0x1'e çıktı. Yani vbmetaya dokunmadığınız sürece garantiye birşey olmuyor, ama istediğiniz hiçbir şeyi de yapamıyorsunuz. Dosya ektedir, isteyen kullanabilir. Flashlamak için windowsu bilgisayarınız yerine geçici olarak bir usbnin içine kurabilirsiniz. windows 8.1 öneririm, çünkü telemetry neredeyse yok. Ama her hangi bir cihazınızı her hangi bir windows aygıtına bağladığınızda telefonunuzun artık gizli olamayabileceğini unutmayın. O yüzden her zaman Linux gibi Özgür ve açık kaynak yazılımları tercih edin.

Dosya linki: vbmeta_disabled

@Umut Nas hocam selamünaleyküm tatilden döndüm bilgisayar başına oturdum emrinizdeyim. Ne istediğimi belirtmek gerekirse şu an telefonda crdroid + gapps yüklü ancak telefonun IMEI ve SIM kartına erişemiyorum (görmüyor). Tamamen oyunlara yönelik arkada işletim sisteminin minimum seviyede çalışıp telefonun tüm gücünü oyunlara vermesini istiyorum (mümkünse Android 10 olsun) buna uygun ROM öneriniz var mıdır?

@Umut Nas hocam selamünaleyküm tatilden döndüm bilgisayar başına oturdum emrinizdeyim. Ne istediğimi belirtmek gerekirse şu an telefonda crdroid + gapps yüklü ancak telefonun IMEI ve SIM kartına erişemiyorum (görmüyor). Tamamen oyunlara yönelik arkada işletim sisteminin minimum seviyede çalışıp telefonun tüm gücünü oyunlara vermesini istiyorum (mümkünse Android 10 olsun) buna uygun ROM öneriniz var mıdır?

Kurduğumuz ROM linkini hatırlıyorsanız atar mısınız?

@Adesky
Hocam bunu indirin:
Ap kısmına koyun ve flashlayın.
Pass! Dedikten sonra ses açma ve güç tuşuna basarak TWRP'ye girelim.
Format data yapın sonra reboot recovery yapın. TWRP açıldığı zaman bu dosyayı flashlayın. Hafıza kartınız yoksa dert etmeyin.
Custom ROM:

Burada verilen linkler ile halletmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı