Rehber Custom ROM Samsung cihazlara Custom ROM kurma

Hocam güzel konu olmuş elinize sağlık.
Bir sorum olacak.
SD kartı nasıl ana hafıza gibi gösterebiliriz?
YouTube'deki bir takipçim Viper OS teki bir özellik ile yaptığını söylemişti ama ben bulamadım o özelliği.
Şu an ise başka romdayım araştırıyorum ama bulamadım hiç.

Dahili hafıza olarak biçimlendirmek için root essential programına bir bakın derim. Direk dahili hafıza yapmak için hafıza kartını GPT yapıp userdata bölümü oluşturuyoruz, ext4 olarak biçimlendirip fstab üzerinden /data dizinine bağlıyoruz.

Teşekkürler rehber için. Emektara şu ROM'u kurdum. Şimdilik iyi.

Şunu kursan daha iyi olur, dediğiniz bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler rehber için. Emektara şu ROM'u kurdum. Şimdilik iyi.

Şunu kursan daha iyi olur, dediğiniz bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim.
Sizi idare ediyorsa fazla uğraşmaya gerek yok açıkçası.

@Umut Nas hocam ben bir halt yedim ve sanırım telefonu brick ettim ne derece olmuştur ve nasıl kurtarabiliriz yardımcı olur musun?

Telefonu sadece güç tuşuna basılı tuttuğunda açılıyor ve Samsung logosu gozuktukten hemen sonra kapaniyor.

Düzenleme şu an hiçbir şekilde açılmıyor ekonomik durumumuz yeni telefona el vermiyor @Umut Nas hocam bir yol gösterin vallahi akşam akşam strese girdim.

Son düzenleme:
@Adesky
Download moda alamıyor musunuz? Nasıl gelişti tam olarak?

Download Odin TWRP hiçbirine giremiyorum Samsung logosu gözüküyor sonra kapaniyor.

Telefon şarj alıyor gözüküyor sonra aniden şarjı bitip kapanıyor gözüküyordu bir yerde ROM'dan kaynaklanabileceği yazıyordu denemek istedim ama wipe data factory reset atmayı unuttum üzerine direkt LineageOS'u kurdum (daha önce kullandığım) succesfully dedikten sonra reboot dedim ve ondan sonra bir daha bir yere giremedim.

@Umut Nas sanırım sorun batarya soketinde hocam telefon 24 saattir şarjda eve geldiğim gibi download mode a girebildim ama 1sn sonra telefon kapandı ve bir daha açılmadı enerji yok gibi duruyor bir telefoncuya göstereceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı