Rehber Custom ROM Samsung cihazlara Custom ROM kurma

Hayır. Kabloyu çıkarıp tekrar denemeye korkuyorum.
Stock ROM dosyasını indirip flashlamanız gerek. Veya @364809 hocamın dediği gibi vbmeta.img dosyası gerekiyordur.

Burada vbmeta ile birlikte yayınlamışlar sanırım. Deneyebilirsiniz.

Basit bir doğrulama kapatılmış bir vbmeta dosyası atılması gerekiyor sanırım.

TWRP'yi aldığınız sitede yazmıyor mu?
Buraları okumuştum ve extra birşey görememiştim.

Stock ROM dosyasını indirip flashlamanız gerek. Veya @364809 hocamın dediği gibi vbmeta.img dosyası gerekiyordur.

Burada vbmeta ile birlikte yayınlamışlar sanırım. Deneyebilirsiniz.
VBMETA bilgileri burada, tek hata "Recovery: Error Validating Footer (". Önceki gönderilerime atmıştım

Ayrıca root gerekli diyor, benim cihazım rootlu değil.

JOdin ile pit dosyasını alınca ve download moda geçince Eski download yazıları geldi, ama current binary custom olarak değiştirildi.
Ayrıca JOdin çıktısı çok ilginç:
(UI did not respond to state change, retrying.)
2022-07-19_15-53.png

Daha sonra aynı şeyi tekrar yapınca pit grab'dan sonra heimdall device detected demedi. Eskiden de demiyordu, yeni oldu.

Son düzenleme:
Buraları okumuştum ve extra birşey görememiştim.

VBMETA bilgileri burada, tek hata "Recovery: Error Validating Footer (". Önceki gönderilerime atmıştım

JOdin ile pit dosyasını alınca ve download moda geçince Eski download yazıları geldi, ama current binary custom olarak değiştirildi.
Ayrıca JOdin çıktısı çok ilginç:
Eki Görüntüle 1456194
Daha sonra aynı şeyi tekrar yapınca pit grab'dan sonra heimdall device detected demedi. Eskiden de demiyordu, yeni oldu.
Siz en iyisi tekrar Stock ROM flashlayın. Daha sonra tekrar denersiniz TWRP kurmayı. Şu an için yardımcı olamıyorum.

Stock rom linki verebilir misiniz hocam? twrpyi flashlamayı denediğim gibi mi yapacağım?

Buradan uygun sürümü indirin.
Daha sonra pit.txt dosyasındaki bölümlerin orada yazan dosyalardan ROM'un içinde olanları seçip partition ismi ve dosya ismi olarak sıralayın.

Eger pit.txt dosyası içinde olmayan dosya varsa atlayabilirsiniz. Hepsini arşivden çıkarmanız gerek. Ve JOdin deneyebilirsiniz. İşe yarar mı emin değilim.

Örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikkatli takip edin.

Buraları okumuştum ve extra bir şey görememiştim.

Vbmeta bilgileri burada, tek hata "recovery: Error validating footer (". Önceki gönderilerime atmıştım.

Jodin ile pit dosyasını alınca ve download moda geçince eski download yazıları geldi, ama current binary Custom olarak değiştirildi.
Ayrıca jodin çıktısı çok ilginç:
Eki Görüntüle 1456194
Daha sonra aynı şeyi tekrar yapınca pit Grab'dan sonra heimdall device detected demedi. Eskiden de demiyordu, yeni oldu.

ADB ile gereksiz sistem uygulamalarını silip uygulamaların internet bağlantısını kes istersen.

Bu seferki rehberimde telefona Custom ROM kurmak üzerine olacak. Gerekli malzemeler:
  • Telefon
  • Bilgisayar
  • Hafıza kartı ( en az 2 GB tavsiye ederim)
  • Data kablosu.
Ben bu rehberi Samsung Grand Prime ile yapacağım.
Gerekli uygulamalar:
TeamWin - TWRP Kendi cihazınıza uygun olanı indirin.
Telefon ayarlarına girip geliştirici seçeneklerinden OEM kilidi ve USB hata ayıklamayı açmayı unutmayın :)
Öncelikle telefona TWRP'yi kuralım.
Telefonu açarken ses kısma+ var ise Home tuşu+ güç tuşuna basın ve yükleme ekranına ulaşın.
Bu ekranda volume up( ses açma) tuşuna basın.

Eki Görüntüle 1330915

Sonrasında bu ekran gelecektir. Bu ekran geldiğinde bilgisayara geçebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1330917

Odin yazılımını çalıştıralım ve işaretlediğim yerden TWRP dosyasını bulalım.

Eki Görüntüle 1330920

TWRP dosyasını seçiyoruz.

Eki Görüntüle 1330935

Start vererek TWRP'nin kurulumuna başlıyoruz.

Eki Görüntüle 1330938

"Pass" yazısı geldiyse kurulum başarılı olmuştur. Sıradaki adıma geçiyoruz.

Eki Görüntüle 1330941

Şimdi TWRP'ye giriyoruz. Girmek için telefonu kapatın. Açarken ses açma+ var ise Home tuşu+Power ile TWRP'ye giriş yapıyoruz.
TWRP menüsü bu şekilde. Wipe bölümüne geliyoruz.

Eki Görüntüle 1331959

Gelen kısımdan Advanced wipe diyerek işaretlediğim tikleri işaretleyip kaydırıyoruz. (bu işlemden sonra stock ROM'a veda edebilirsiniz.)

Eki Görüntüle 1331963

İşlem bittikten sonra ana menüye dönerek "ınstall'a" tıklayın.
Gelen ekrandan "select Storage" deyin ve gelen pencereden hafıza kartınızı seçin.

Eki Görüntüle 1331970

Ardından ROM dosyasını seçin ve kuruluma başlayın.
Pixel Experience ROM'larında gapps dosyasına gerek yoktur.

Eki Görüntüle 1331973

Kurulumun nasıl ilerlediğini çubuktan anlayabilirsiniz :)

Eki Görüntüle 1331999

Kurulum bittiğinde reboot diyerek cihazı yeniden başlatın.

Eki Görüntüle 1331984

Do not ınstall diyerek kurulumu bitirin. Yeniden başladığında TWRP ekranı gelirse reboot menüsünden yeniden başlatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1331987

Artık eski marka/model ismi değil ROM'a ait ekran ile açılacak telefon.

Eki Görüntüle 1331989

Yeni işletim sisteminiz hayırlı olsun.

Eki Görüntüle 1331990

Cihaz brick olursa sorumluluk almıyorum.
Sorunlar için yeni konu açabilirsiniz.
Yardımların için teşekkürler @364809 <3
Gapps dosyasını temin edeceğiniz yer:
Odin harici TWRP işlerinizi diğer tüm cihazlarda yapabilirsiniz.
Günlerdir uğraşıyorum ama bir türlü twrp bootloader ekranına erişim sağlayamıyorum hemen o aşamada sürekli telefon restart atıyor

Ses kısma ve güç tuşuna sonra ses açma tuşuna basacaksınız hocam.
dediğim gibi şuan sadece ekranda samsung logosu ve üstünde sarı renk ile set warranty bit kernel yazıyor ve sürekli restart atıyor dedğinizi yaptım ve hala aynı

Dediğim gibi şu an sadece ekranda Samsung logosu ve üstünde sarı renk ile set warranty bit kernel yazıyor ve sürekli restart atıyor dedğinizi yaptım ve hala aynı.

Yarın tatile gideceğiz ve telefonu normal şekilde bile başlatamıyorum acil yardımcı olursanız sevinirm.

Geri
Yukarı