Çözüldü Samsung CRG50 ekran yırtılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yaklaşık 1 senedir Samsung CRG50 4ms 144Hz monitör kullanıyorum. Son 1 aydır monitörümde masaüstünde video izlerken bile ekran yırtılması olmaya başladı. Çok fazla olmuyor ama fark edebiliyorum mesela videolarda kamerayı çevirince gibi durumlarda. Ekranın küçük bölümlerinde oluyor oyunlardaki gibi ekranı boydan boya bölecek kadar değil. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Herkese merhaba, yaklaşık 1 senedir Samsung CRG50 4ms 144Hz monitör kullanıyorum. Son 1 aydır monitörümde masaüstünde video izlerken bile ekran yırtılması olmaya başladı. Çok fazla olmuyor ama fark edebiliyorum mesela videolarda kamerayı çevirince gibi durumlarda. Ekranın küçük bölümlerinde oluyor oyunlardaki gibi ekranı boydan boya bölecek kadar değil. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Görüntü ayarlarında kaç hz olarak ayarlı?

Monitörünüz Freesync destekliyor mu?

Kapatıp öyle deneyebilirsin.
Freesync açtığımda hz seçme yeri kapanıyor ve otomatik olarak 60 90 hz ye düşüyor monitör.
Monitörü 142-143 hz yapıp bir daha kapat-aç pc'yi.
Nvidia denetim masasında özel çözünürlük ayarlayıp mı yapayım? çünkü monitörümde ayarlarda 144 120 100 60 hz özellikleri var.
Kapatıp öyle deneyebilirsin.

Monitörü 142-143 Hz yapıp bir daha kapat-aç PC'yi.

Monitörün ayarlarını sıfırladım, FPS moduna aldım ve kutuda CD'si vardı yazılımını kurunca sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı