Samsung Evo 860 SSD Hız Testi Sonuçları

Sadece benim verdiğim bağlantıdaki chipset sücürüsünü kurmanız yeterli diğerleri raid ve storemi yani boşuna sisteme kurmayın gereksiz.
Şu an kullandığınız versiyondan sonra BIOS çıkmış. BIOS'da güncellenmeli.

Yeni BIOS 7C37v12

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
[

BIOS şu an güncel ve tüm sürücüler de kurulu ama sonuç şu şekilde:

gbasdadsa.png

Hala harici aygıt olarak görüyor Windows SSD'leri acaba ondan olabilir mi diyorum?
Yeni Bios 7C37v12 olan evet.
2 Ayrı SATA SSD takılı olduğundan olabilir mi? Ya da Harici Aygıt olarak gördüğü için? Hani ısınıyorlar desem odamda klima açık MB511 kasa takılı
SSD de sorun yoktur. Belli ki sürücü ile alakalı. Siz önce bir sürücüyü güncelleyin bakalım.
Ya da yeni güncelleme mi bekleyeyim? Yanı garantilik bir durum göremiyorum ama?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi kurdugunuz disk miydi? Eğer öyleyse birde sistem kurulu olmayan diske hiz testi yapalım. Ayrıca arka planda bir şey yapmayın çalışan bir şeyler olmasın.

Bu sistemi kurdugunuz disk miydi? Eğer öyleyse birde sistem kurulu olmayan diske hiz testi yapalım. Ayrıca arka planda bir şey yapmayın çalışan bir şeyler olmasın.

Transfer modu Sata 600 yazıyor o normal değil mi? Bu Yerel Disk D: olarak kullandığım SSD.
Yani 1'inde olsa tamam o sorunlu diyeceğim ama 2'sinde de aynı sonuçlar çıkıyor ve ikisini de farklı yerden aldım biri Amazon diğeri Hepsiburada

gagaga.png

Artık miğdem bulandı aramaktan :D Hayır benim gibi bir sorun yaşayan yok ki internette hiç bir kaynak yok. :D Win 10 kurulurken mi bir hata yapıldı diyeceğim ama onu da sanmıyorum ki.

Dosya Ekleri

• dsagasa.png
    dsagasa.png
    317,1 KB · Görüntüleme: 51
Transfer modu Sata 600 yazıyor o normal değil mi? Bu Yerel Disk D: olarak kullandığım SSD.
Yani 1'inde olsa tamam o sorunlu diyeceğim ama 2'sinde de aynı sonuçlar çıkıyor ve ikisini de farklı yerden aldım biri Amazon diğeri Hepsiburada

Eki Görüntüle 417958

Artık miğdem bulandı aramaktan :D Hayır benim gibi bir sorun yaşayan yok ki internette hiç bir kaynak yok. :D Win 10 kurulurken mi bir hata yapıldı diyeceğim ama onu da sanmıyorum ki.
Yok mu bilen biri? Benim de kafam takıldı. @Recep Baltaş

Kablo da sorun olsa disklere ulaşamazsın. Sata 600 yazması normal o şekilde oluyor zaten. Bios güncellemesini de yapmış mıydın?

Benim 860 Evo M.2 SSD, 860 Evo SATAIII SSD'den daha düşük hız gösteriyor. Sürücülerle alakalı bir durum. Bazı sistemlerde tam verimle çalışamama durumu olabiliyor. Eğer sadece oyun oynuyorsan ve çok fazla veri transferi yapmıyorsan, üzerine düşmene gerek yok.

Yanımda otomatik eski versiyon kurmuş olabilir, sabit diskinden kopyala yapıştır kurdu çünkü, bir de SSD'ler tak çıkar aygıt olarak gözüküyor, ek olarak nasıl kaldırabilirim acaba? (Hani böyle sistem kurdun ne kadar bilgisizsin diyeceksiniz ama :D) (Benim bilgim sadece teorikte :D)
Anakartta biosta disklerin olduğu kısımda her diskin karşısında hot plug yazan bir yazı var onları kapatın bu özellik diskleri hızlıca çıkarmanız için telefondan yazdığım için tam bilgi veremiyorum
Anakartta biosta disklerin olduğu kısımda her diskin karşısında hot plug yazan bir yazı var onları kapatın bu özellik diskleri hızlıca çıkarmanız için telefondan yazdığım için tam bilgi veremiyorum

Dosya Ekleri

• hot plug.JPG
    hot plug.JPG
    100,5 KB · Görüntüleme: 58
  • ahci mod.JPG
    ahci mod.JPG
    100,8 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Aynen çıkarılabilir disk olarak görünmelerinin denedi 👍 Belki hız testi de fark eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı