Samsung Evo 860 SSD Hız Testi Sonuçları

Samsung Magician da AHCI Aktif edildi diyor. Yani AHCI olarak ayarlanmış. Bende samsung 850 evo var yaklaşık 550-540MB okuma 540-530MB yazma, sizinki düşük kalmış. AMD chipset sürücüsünden kaynaklı olabilir. AMD x570 chipset sürücülerini kurmadıysanız bağlantıdan indirip kurun. Sistem kurulduktan sonra eski bir versiyon kurulum yapıldıysa onu önce kaldırılmalı.

Evet orada aktif gözüküyor. Bunun dışında akla bir tek dediğiniz gibi güncel sürücüler geliyor.

SSD de sorun yoktur. Belli ki sürücü ile alakalı. Siz önce bir sürücüyü güncelleyin bakalım.

Yani SSD'de sıkıntı var desem 2 ayrı yerden aldım 2 side aynı hızı veriyor çok düşük bir ihtimal gibi geliyor bana :(

Yok SSD'lerde sıkıntı olmadığı kesin. Siz yine de bir BIOS'a girip bakın içimde kaldı IDE mi AHCI mı :) Onun dışında driver güncellemesi yapın çözüm için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok SSD'lerde sıkıntı olmadığı kesin. Siz yine de bir BIOS'a girip bakın içimde kaldı IDE mi AHCI mı :)Onun dışında driver güncellemesi yapın çözüm için.
Mevcut Driver'ı nasıl kaldırıyorum? Direkt program ekle veya kaldır gibi mi?

WhatsApp Image 2019-07-19 at 7.13.26 PM (1).jpeg

Onları kurdum bu arada demin ama hala bir değişiklik göremedim. Hala Harici Aygıt diye algıladığı için sistem acaba ondan olabilir mi?

Sadece benim verdiğim bağlantıdaki chipset sücürüsünü kurmanız yeterli diğerleri raid ve storemi yani boşuna sisteme kurmayın gereksiz.
Şu an kullandığınız versiyondan sonra bios çıkmış. Bios da güncellenmeli.

Yeni Bios 7C37v12

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sadece benim verdiğim bağlantıdaki chipset sücürüsünü kurmanız yeterli diğerleri raid ve storemi yani boşuna sisteme kurmayın gereksiz.
Şu an kullandığınız versiyondan sonra bios çıkmış. Bios da güncellenmeli.

Yeni Bios 7C37v12

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
V12'yi mi kuracağım linkteki acaba?

Yeni BIOS 7C37v12 olan, evet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı