Samsung Galaxy A70 vs A71

9T iyi ancak eskidi bence güncel telefonlara yönelmek daha iyi olur.
Dediğim gibi pek fazla bilgim yok, pek oyun oynayan birisi değilim fakat arada sardığında oynarım ama ilk amacım asla o değil. Android'i neredeyse her şeye tercih ederim. Telefonumu akıcı ve hızlı kullanabilmeyi istiyorum. Bataryanın uzun süre gitmesinin ne demek olduğunu unuttuğumdan beni 1-2 gün idare edebilse boş boş şarjı azalmadan bana yeter. Ayrıca 3-4 sene de telefonu kullanabilmek istiyorum. Kameranın da hafiften iyi olması tercihimdir. Önerebileceğiniz bir şey var mı yoksa sizin tavsiye ettikleriniz bu şartları sağlayabiliyor mu?

Dediğim gibi pek fazla bilgim yok, pek oyun oynayan birisi değilim fakat arada sardığında oynarım ama ilk amacım asla o değil. Android'i neredeyse her şeye tercih ederim. Telefonumu akıcı ve hızlı kullanabilmeyi istiyorum. Bataryanın uzun süre gitmesinin ne demek olduğunu unuttuğumdan beni 1-2 gün idare edebilse boş boş şarjı azalmadan bana yeter. Ayrıca 3-4 sene de telefonu kullanabilmek istiyorum. Kameranın da hafiften iyi olması tercihimdir. Önerebileceğiniz bir şey var mı yoksa sizin tavsiye ettikleriniz bu şartları sağlayabiliyor mu?

Ekran kalitesi sizin için önemli mi film video izler misiniz?

Bataryasının iyi olması gayet güzel fakat A70 ile arasındaki farklar nedir? Çok fazla bilgim yok telefonlar hakkında şu an eski bir iPhone 6 kullanıyorum 30dk müzik dinlesem bile şarjı %30 gidiyor ve aşırı rahatsız edici. Ayrıca çok yavaş çalışıyor. Pratik, hızlı ve uzun ömürlü (uzun yıllar kullanabileceğim) bir telefon arıyorum.

Hocam Xiaomi olmaz uzun ömürlü istemişsiniz.

A serisi genellikle uzun süre güncelleme alması ve m serisine göre UI Core değil de UI kullanması tercih edilme sebeplerindendir.

M51 batarya önemli ise alabileceğiniz çok iyi bir cihaz. Onun yerine 65W hızlı şarjı stereo hoparlörü ile ön plana çıkan Realme 7 Pro var kamerası düşük. Kamerası biraz daha iyi olan reno 4 var.
Ama bence sizin için M51 daha iyi bir tercih olur.
Xiaomi kesinlikle olmaz.

A71 Android 13.
M51 Android 12 alacak buna göre tercihinizi yapın.

Sakın A51 almayın M51 varken alınmaz.

Hocam keşke sizden önce ben görseydim :D
Arkadaş ciddi ciddi Exynos 7 series 9611'i mi övmüş?
Hani M.21 de kullanılanı.
Yoksa benim göremediğim mesajda şaka şaka falan mı yazıyor.

O zaman Samsung sizin için daha iyi bir seçim olacaktır Samsung'un ekran kalitesi diğerlerine göre en iyisi diyebilirim Samsung A71 öneririm ancak bütçeniz yoksa A51 de oldukça yeterli.

Hocam A71 Süper AMOLED.
M51 de Süper AMOLED.
Neden durduk yere 7000 MAH bataryadan vazgeçilsin ki?
Arkadaşın istekleri A71 ile alakalı değil. Film, dizi izleyen biri için batarya mı önemli yoksa güncelleme desteği mi? Arkadaş cihazın hafif olmasını istediği bir mesajı da açıkçası göremedim ben.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2021-03-23_14-56-24.png
    Ekran görüntüsü_2021-03-23_14-56-24.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 45
A71, M51, Realme 7 Pro arasında kalmıştım bende. Realme 7 Pro alın gerçekten çok iyi bir cihaz bunların ikisine de taş çıkartan cihaz tam olarak F/P ürün cihazı eski Samsung kullanıcısıyım Samsung önermiyorum S ve Note serileri dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı