Samsung Galaxy A70 vs A71

Hocam keşke sizden önce ben görseydim :D
arkadaş ciddi ciddi Exynos 7 series 9611'i mi övmüş?
Hani M.21 de kullanılanı.
Yoksa benim göremediğim mesajda şaka şaka falan mı yazıyor.

Hocam A71 süper AMOLED.
M51 de süper AMOLED.
Neden durduk yere 7000 mAh bataryadan vazgeçilsin ki?
Arkadaşın istekleri A71 ile alakalı değil. Film, dizi izleyen biri için batarya mı önemli yoksa güncelleme desteği mi? Arkadaş cihazın hafif olmasını istediği bir mesajı da açıkçası göremedim ben.

9611'i övmedim A71 ile M51 aynı fiyat ve A71'in kamera tarafında avantajları var M51 ise batarya da.

9611'i övmedim A71 ile M51 aynı fiyat ve A71'in kamera tarafında avantajları var M51 ise batarya da.

Hocam işlemci konusunda zayıf demişsiniz?
A71 sırf kamera için alınacak bir cihaz değil üstelik. Onu alan insanların alma amacı kamera değil.
Ki A71 ile M51 arasında çok büyük bir fark bile yok.
A71, M51, Realme 7 Pro arasında kalmıştım bende. Realme 7 Pro alın gerçekten çok iyi bir cihaz bunların ikisine de taş çıkartan cihaz tam olarak F/P ürün cihazı eski Samsung kullanıcısıyım Samsung önermiyorum S ve Note serileri dışında.

Hocam Realme 7 Pro ile M51'i mi karşılaştırıyorsunuz yoksa Realme 7 Pro ile eski bir Samsung cihazımı (eski Samsung kullanıcısıyım demişsinizde). Arkadaş için Realme 7 Pro'dan çok M51'in daha uygun olacağını düşünüyorum.

Evet bende fazla fark yok diyorum siz gülmüşsünüz komik olan ne burada?

Hocam arkadaş için uygun olan sizce ne?

Kamera arasında pek fark yok.
İşlemci arasında pek fark yok.
Neredeyse iki cihaz da eşit(A71 ile M51'den bahsediyorum) A51 zaten performans anlamında çok kötü bir cihaz 3200 TL etmez o cihaz. 2800'e M31s satılıyor onu bile önerirken performansı düşük ama bataryası kurtarıyor diyoruz.

M51 ile A71 arasında çok yakın benzerlikler bulunuyor M51'i̇n bataryası.
A71'i̇n UI'ı kullanması ve güncelleme desteği daha iyi.
Arkadaş film video izlerim demiş film video izlerken batarya mı daha önemli yoksa A71'in saydığım özelliklerimi daha iyi.

Hocam arkadaş için uygun olan sizce ne?

Kamera arasında pek fark yok.
İşlemci arasında pek fark yok.
Neredeyse iki cihaz da eşit(A71 ile M51'den bahsediyorum) A51 zaten performans anlamında çok kötü bir cihaz 3200 TL etmez o cihaz. 2800'e M31s satılıyor onu bile önerirken performansı düşük ama bataryası kurtarıyor diyoruz.

M51 ile A71 arasında çok yakın benzerlikler bulunuyor M51'i̇n bataryası.
A71'i̇n UI'ı kullanması ve güncelleme desteği daha iyi.
Arkadaş film video izlerim demiş film video izlerken batarya mı daha önemli yoksa A71'in saydığım özelliklerimi daha iyi.

Arkadaş sadece video izlerim dememiş video izlerim demiş.

Arkadaş sadece video izlerim dememiş video izlerim demiş.

Hocam onu bende fark ettim, biliyorum.
A71'in M51'den üstün olduğu yanları sayar mısınız?(ama öyle bir şey söyleyinki aradaki batarya farkına değsin)
Ya da neden A51 alın dediğinizi 2300 TL olan M.21 ile aynı chipseti kullanıyor kamerası birazcık daha iyi M.21'den ama 2800 TL olan M31s in kamerası da A51'den daha iyi.

M31S'i SAR değeri yüzünden önermiyorum. A71'in üstün olduğu noktalar ağır çekim, daha iyi ekran gövde oranı, düşük SAR değeri ve 40gr daha hafif olması.

Hocam normal bir kullanıcı için sar değeri çok fazla bir anlam ifade etmez. Eğer ki gerçekten çok fazla kullanmıyorsa.
Ve A51'in vucüt sar değeri daha yüksek?
Ve ben size öyle bir şey söyleyin ki aradaki batarya farkına değsin dedim. Epey sitesinden bakıp bana buradan yazmayın daha iyi ekran gövde oranı yazmışsınız o fark %1 bile değil.

Merhabalar yakında bir telefon almayı düşünüyorum ve aklıma ilk gelen bir arkadaşın tavsiyesiyle Galaxy A serisi olmuştu. A70 almayı düşünürken incelemek için internete baktığımda hep A71 çıkıyor karşıma, bunlar aynı telefonun yeni nesil versiyonu gibi bir şey mi yoksa farklı bir telefon mu?

Ayrıca A50 ile A70 arasında da kalmıyorum değil, siz bu telefonlardan birini önerir misiniz? 3-4 sene idare edebilir mi? Eğer önermiyorsanız bu bütçelerde önerebileceğiniz başka telefon var mıdır?
Oppo Reno 4 al.

Hocam normal bir kullanıcı için sar değeri çok fazla bir anlam ifade etmez. Eğer ki gerçekten çok fazla kullanmıyorsa.
Ve A51'in vucüt sar değeri daha yüksek?
Ve ben size öyle bir şey söyleyin ki aradaki batarya farkına değsin dedim. Epey sitesinden bakıp bana buradan yazmayın daha iyi ekran gövde oranı yazmışsınız o fark %1 bile değil.

Hocam epey sitesinden bakmayın demişsiniz de size Allah mı gönderdi bilgileri siz nereden biliyosunuz acaba?

Geri
Yukarı