Samsung Galaxy Note 2 Batarya Şişmesi Sorunu

Ulaşamadığım telefon mu samsung? Geçen bir konuda Note koleksiyonunu paylaşmıştım halbuki. Görmedin sanırım. :) Sony de büyük şirketti. Şimdiki halini görüyoruz. Nokia'ya ne oldu peki? Nokia bir zamanlar liderdi. Gerçi sen bilmezsin o zamanları. :)

Ulaşamadığım telefon mu samsung? Geçen bir konuda Note koleksiyonunu paylaşmıştım halbuki. Görmedin sanırım. :) Sony de büyük şirketti. Şimdiki halini görüyoruz. Nokia'ya ne oldu peki? Nokia bir zamanlar liderdi. Gerçi sen bilmezsin o zamanları. :)
Fanboy olduğun marka varsa söyle, bizde onu bir süre sonra kötülemeye başlayalım. Hoşuna gitmez değil mi? Diyelim adamlar Note 4'ün gövdesini plastik değilde metal yaptılar. Türkiye'de ne kadar fiyatla girerdi sen biliyor musun? Vergileri daha söylemiyorum bile..

Samsung sadece telefon üretmiyor. Ayrıca dediğim gibi kendi parçasının çoğunu kendi üretiyor. Şu dakika Qualcomm firması kapansın görelim hadi noluyor ? Sony, Htc, Lg dediğin firmaların ismi bile unutulur. Apple ve Samsung ayakta kalır. Arkadaş G2 kullandığı için en iyi telefon o onun için:ROFL:

Sonra da fanboy Furkan olur değil mi :) Adam emeğiyle çalışıp sabredip biriktirdiği para ile telefon almış, arkasında durması gayet normal. Arkadaş adam bir Note 3 aldı, arkasında durdu orada burada söylendi adama demediğiniz laf kalmadı bir kaç başlık altında.

Gerçekleri söyleyince fanboy oluyorum kardeşim. Staj paramla aldım bu arada. İlk başta keşke G3 alsaymışım dedim G3 ü görünce Note 3 aldığım güne şükrettim. Ama adam gelmiş sorunlu G3 e sorunsuz diyor. O adam fanboy olmuyor. G3 deli gibi ısınıyor ve şarjı çabuk bitiyor. 2k erkan mahvediyor telefonu. Samsung telefonu iyi yapıyor. Yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.

Gerçekleri söyleyince fanboy oluyorum kardeşim. Staj paramla aldım bu arada. İlk başta keşke G3 alsaymışım dedim G3 ü görünce Note 3 aldığım güne şükrettim. Ama adam gelmiş sorunlu G3 e sorunsuz diyor. O adam fanboy olmuyor. G3 deli gibi ısınıyor ve şarjı çabuk bitiyor. 2k erkan mahvediyor telefonu. Samsung telefonu iyi yapıyor. Yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.
G3 donanımsal olarak çok iyi bir cihaz tamam, kimse LG'yi kötülemiyor ki.. Sadece G3 modelinde 2560x1440 ekran bulunduğu için donanıma çok fazla yük bindiriyor ve cihaz hayliyle bayağı ısınıyor, tabii normal kullanımda yarı parlaklıkta pek ısınmaz sanırsam ama, parlaklığı sonuna kadar açıp oyuna girdiğinizde sıcaklık o kadar artıyorki elinde bile tutamıyorsun bir süre sonra. Technopat'ın incelemesinde mevcut. Tekrar söylüyorum G3 aşırı güzel cihaz, yalnız o ekran 2k yerine 1080p olsaydı müthiş bir telefon olurdu. Ama LG farklılık yapmak istedi ve 2k ekranı koydu, her ne kadar 2k ekran ile 1080p ekranı insan gözü pek ayırt edemese de 2k ekran olayı güzel birşey. Bence LG istese o cihaza 4000mAh batarya koyabilirdi, telefon kalınlaşmazdı bile. O büyüklükte bir telefona 4000mAh gayet güzel de sığardı. Bence arka kapağı çıkarılabilir olduğu için bataryayı fazla yükseltemediler, ama yinede cihaz gördüğünüz gibi tutuldu..

Benim için en iyi telefon yok. Herkesin bütçesine, isteğine göre telefon öneririm. Ve tecrübelerime göre de kullanıcıyı bilinçlendiririm. Çok şükür her telefona ulaşma imkanına sahibim. İnşaat Mühendisiyim, aynı zamanda abilerimle beraber müteahhitlik yapıyoruz. Ben bir markanın fanboyu olmam. Neyse iyisi güzeli gider alırım, Allah'a çok şükür bütçemde sınır yoktur. Ve teknolojide sizin gibi yeni değilim. Yıllardır teknolojiyle iç içeyim. Daha gençsiniz, heyecanlısınız, laflarınızı gençliğinize veriyorum. Daha öğrenip tecrübe edineceğiniz çok şey var..

Emin ol şuan 2k ekran çok gereksiz. Eğer 2k ekran koycaksan sağlam sistemide koyacaksın. Sp801 o ekranı kaldırmıyor apaçık belli. 1080p olsaydı eğer performans patlaması olurdu orası ayrı. 1080p nin 2 katı 2k demek. Buda 1080p nin yarısı kadar performans vermek demek. Doğru sistemi sağlam ama malesef ekran işi batırıyor.

Benim için en iyi telefon yok. Herkesin bütçesine, isteğine göre telefon öneririm. Ve tecrübelerime göre de kullanıcıyı bilinçlendiririm. Çok şükür her telefona ulaşma imkanına sahibim. İnşaat Mühendisiyim, aynı zamanda abilerimle beraber müteahhitlik yapıyoruz. Ben bir markanın fanboyu olmam. Neyse iyisi güzeli gider alırım, Allah'a çok şükür bütçemde sınır yoktur. Ve teknolojide sizin gibi yeni değilim. Yıllardır teknolojiyle iç içeyim. Daha gençsiniz, heyecanlısınız, laflarınızı gençliğinize veriyorum. Daha öğrenip tecrübe edineceğiniz çok şey var..
Allah daha çok versin, herkes kendi ihtiyacını karşılayacak uygun olan telefonu alır. Daha genciz heyecanlıyız, çok şükür bizlerinde durumu normal. Ne yani bir firmayı kötülemek olgunluk göstergesi mi? Ben başka bir anlam çıkartamıyorum. Dediğim gibi, Allah daha çok versin.. Ufak şeyler yüzünden KOSKOCA firmayı kötülemeyin.

G3 donanımsal olarak çok iyi bir cihaz tamam, kimse LG'yi kötülemiyor ki.. Sadece G3 modelinde 2560x1440 ekran bulunduğu için donanıma çok fazla yük bindiriyor ve cihaz hayliyle bayağı ısınıyor, tabii normal kullanımda yarı parlaklıkta pek ısınmaz sanırsam ama, parlaklığı sonuna kadar açıp oyuna girdiğinizde sıcaklık o kadar artıyorki elinde bile tutamıyorsun bir süre sonra. Technopat'ın incelemesinde mevcut. Tekrar söylüyorum G3 aşırı güzel cihaz, yalnız o ekran 2k yerine 1080p olsaydı müthiş bir telefon olurdu. Ama LG farklılık yapmak istedi ve 2k ekranı koydu, her ne kadar 2k ekran ile 1080p ekranı insan gözü pek ayırt edemese de 2k ekran olayı güzel birşey. Bence LG istese o cihaza 4000mAh batarya koyabilirdi, telefon kalınlaşmazdı bile. O büyüklükte bir telefona 4000mAh gayet güzel de sığardı. Bence arka kapağı çıkarılabilir olduğu için bataryayı fazla yükseltemediler, ama yinede cihaz gördüğünüz gibi tutuldu..
G3'ü o yüzden almadım. Çünkü G2'nin üzerine elle tutulur bir şey katamadılar. G2'den sonra alınma ihtiyacı hissettirecek bir farkı yok. Öncesinde G2 kullanmayanlar için G3 daha iyi bir tercih olur. Saydığınız kronik sorunların da çoğu ortadan kalktı zaten G3'te. S4'ü günde 3 kez şarj ettiğini söyleyen eniştem şuan G3'ü 1,5- 2 gün kullandığını söylüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı