Samsung Galaxy S3 Batarya Şişmesi

ErdemE

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 seneyi aşkın süredir S3 kullanıcısıyım şu an da ondan yazıyorum. Telefonumun son haftalarda bataryasında şişme olduğunu farkettim ve sarj değerleri doğruyu göstermiyor. Misal sarj %5 iken telefon kapanmaya çalışıyor, takılıyor, şebeke kesilip ekranda dalgalanmalar oluşuyor, normalde 0'a inince kapanırdı. Şarjı doldurduğumda haddinden hızlı iniyor. Eskiden telefon ekranı kilitliyken ve W-LAN gibi şarj götürecek şeyler kapalıyken şarj hiç inmezdi şimdi durup dururken azalıyor.

Orjinal şarj aletleri dışında şarj etmedim fakat farklı markalarla sarj ettim, güç tasarrufunda kullandım sürekli. Problem bariz batarya da gibi gözüküyor şiş çok fazla değil, bataryayı değiştirmem sorunu çözer mi?

Orjinal batarya teknosa, hepsiburada gibi yerlerde 80 TL civarı fakat Gittigidiyor da yine orjinal yazan bataryalar 30-40 TL civarı. Son günlerde ülkemizde bir kaç S3 patlama vakası yaşandı tırsmıyor değilim, orjinal olmayan batarya takmak da istemiyorum ama gittigidiyordaki orjinal yazmasina rağmen çoğu yerden ucuz sebebi garanti midir ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle batarya değiştirin. S3 telefonlarda batarya patlama haberini bir kaç okudum. Eğer patlarsa ciddi yaralar, yanıklar, belki cebinizde patlarsa kısır bile olabilirsiniz. Orijinal batarya alırsanız her zaman için daha iyi olur. Eğer ucuzun kalitelisini alırsanız kaybedeceğiniz tek şey şarj yüzdesi olur.

Yeni batarya alın kesinlikle o kadar uzun süredir kullanmışsınız, 80 TL çok değil. Ayrıca telefonun orjinal şarj aleti dışındakileri kullanmamaya özen gösterin.

Burada uzunca araştırdım Samsung'un bu bölgeye orjinal olarak verdiği bir elektronik servisi varmış. Piyasadakilerin hepsinin sahte olduğunu öğrendim gidip sorduğumda 20TLye de var 60TLye de var diyorlardı ben de o servisten Adana'dan sipariş ettim dün elime ulaştı ancak yazabildim kusura bakmayın fakat telefonu aldığımdan beri kullandığım bataryayla ufak yazı farklılıkları var. Sebebi ne acaba?
uploadfromtaptalk1432362962611.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı