Samsung Galaxy Note 3 için Custom ROM önerisi

Ben var olan v7 olan romların hepsini denedim sayılır. 8.1 lineage vardı sanırım ama bugu fazla diye hiç giresim gelmedi. DotOS denedim, viper kurulumunda sıkıntı vardı, remixos denedim, magmanx gibi bir şey vardı onu da denedim ve şimdi de aicp kullanıyorum.

RemixOS sanki daha güzel gibiydi, DotOS'da hazır gelen birkaç güzel şey vardı. Genel olarak farkettiğim şey durduk yere şarjı bitiriyor olmaları. Bataryaya bakınca cellcular network yazıyor ama onu da kullanmıyorum biraz fazla dert oluyor %100 bırakıyorum %20 alıyorum elime.

Greenify ile tüm programları engelledikten sonra %3 %4 düşer oldu.

Bu yapım sürecinden pek anlamadığımdan dolayı şu sürüm bu sürüm demek için yeterli bilgiye sahip değilim :D ama deneyebilirim yayınladıklarını.
Bu yapım süreci içerisinde en son güvenlik yamalarınında Roma dahil olacağını düşünüyorum maalesef kaynak kodları aşırı büyük bu yüzden derlemek biraz uzun sürüyor daha sonrasında exynos kitchen ile hata düzeltme ve optimizasyon yapılıyor android 9 da biraz kasabileceğinden dolayı android 8.1.0 oreo derleyeceğim şu an kaynak kodlar indiriliyor

Yakın zamanda xda üzerine bir android 8.1.0 oreo Lineage 15.1 Unofficall bir yapı yayınlıyacağım denemek istersen indirip deneyebilirsin hataları ne kadar hızlı tespit edersek o kadar hızlı bir şekilde kararlı bir yapı çıkabilir
tabi android 9 ile 8.1.0 arasında kaldım sizce hangisini oluşturmalıyım
android 9 kararsız ve kasmaya sebep verebilir ama
ha3g için mi? Denemek iyi olurdu da şu an bu telefonu aktif olarak kullanıyorum. Başka bir telefon kullansaydım ve bu Note 3 boşta dursaydı denerdim.

ha3g cihazın Los 16.0 ve Los 15.1 için yapılmış cihaz ağaçlarında AndroidProducts.mk yok bu nedenle yapı biraz gecikecek yeni bir AndroidProducts.mk oluşturulması gerek

ha3g cihazın Los 16.0 ve Los 15.1 için yapılmış cihaz ağaçlarında AndroidProducts.mk yok bu nedenle yapı biraz gecikecek yeni bir AndroidProducts.mk oluşturulması gerek
Bana özel mi bilmiyorum ama wp, telegram ve benzeri her şeyde hoparlör moduna geçince mikrofonumun sesini almıyor. Bunu nasıl çözebilirim biliyor musun ve yayınladığın romda buna da el atar mısın lütfen?

Hayır yok. Kamera gayet iyi çalışıyor.
O mesajımı yazarken rom olaylarına yeni girişiyordum :D Okuduklarımdan gördüğüm izlenim normal kamera ile çektiklerimizin yeşil gözüktüğü ile ilgiliydi. Hepsinde olmasa da bazı fotoğraflarda denildiği gibi oluyor, wp'de foto atarken bug olduğu da söylenmişti hatta kullandığım romlarda özellikle belirtmişlerdi ama o da yoktu :D

Ama galeride yeşillik oluyor thumbnaillerde :D -bazılarında / 155 tane fotoğrafın 30 kadarı öyle görünüyor.-

Bana özel mi bilmiyorum ama wp, Telegram ve benzeri her şeyde hoparlör moduna geçince mikrofonumun sesini almıyor. Bunu nasıl çözebilirim biliyor musun ve yayınladığın ROM'da buna da el atar mısın lütfen?

O mesajımı yazarken ROM olaylarına yeni girişiyordum :D okuduklarımdan gördüğüm izlenim normal kamera ile çektiklerimizin yeşil gözüktüğü ile ilgiliydi. Hepsinde olmasa da bazı fotoğraflarda denildiği gibi oluyor, Wp'de fotoğraf atarken bug olduğu da söylenmişti hatta kullandığım ROM'larda özellikle belirtmişlerdi ama o da yoktu :D

Ama galeride yeşillik oluyor thumbnaillerde :D -bazılarında / 155 tane fotoğrafın 30 kadarı öyle görünüyor.-

Ben lineage kullandım sadece kamerası karanlık gösteriyordu fotoğrafı çektikten sonra resim aydınlanıyordu.

Bana özel mi bilmiyorum ama wp, telegram ve benzeri her şeyde hoparlör moduna geçince mikrofonumun sesini almıyor. Bunu nasıl çözebilirim biliyor musun ve yayınladığın romda buna da el atar mısın lütfen?

O mesajımı yazarken rom olaylarına yeni girişiyordum :D Okuduklarımdan gördüğüm izlenim normal kamera ile çektiklerimizin yeşil gözüktüğü ile ilgiliydi. Hepsinde olmasa da bazı fotoğraflarda denildiği gibi oluyor, wp'de foto atarken bug olduğu da söylenmişti hatta kullandığım romlarda özellikle belirtmişlerdi ama o da yoktu :D

Yaşadığın hatalar temel kaynak kodunda düzeltilmiş görünüşe göre hata düzeltilmeden önce derlenmiş bir yapıyı kullanıyorsun

Yaşadığın hatalar temel kaynak kodunda düzeltilmiş görünüşe göre hata düzeltilmeden önce derlenmiş bir yapıyı kullanıyorsun
şimdi Mokee'ye geçiş yapacağım. Ondan bakayım bir de
mokee'de de aynı. kendi kendine şarj sömürüyor ve hoparlör açıkken mikrofon çalışmıyor. Bunun için ne yapabilirim aklıma hiçbir çözüm yolu gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı