Samsung Galaxy Note 4 Root Sonrası Açılmama Sorunu

Erasmus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba . Demin note 4'üme odin 3 il root atmaya çalıştım . CF Rootta benim note un modelinin dosyası olmadığı için internette arattım ve SM-N910CQ ve SM-N910C için bu dosyaları veren bir site buldum. SM-N910CQ ve SM-N910C yazmıştı ama çalışmadı. İndirdim hemen büyük sadece sonu C ile biten model içindi o bağladım bilgisayara odini açtım vb gerekli şeyleri yaptım fakat şuan telefonu açınca note 4 diye yazıyor sonra samsung yazıyor o annimasyonlu şey çıkıyor ve bu hep tekrar ediyor telefon açılmıyor ... ROM felan bilmiyorum telefonu nereye verebilirim tamir için ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak karşılaşmadım bu olayla fakat root atmadan önce araştırıp öğrendiğim kadarı ile bilgilendirmeye çalışayım ;
Öncelikle sammobile sitesine kayıt olup telefonunun orjinal rom dosyasını oradan indirmelisin ardından aynen root yapar gibi telefonunu dowland moda alıp odine o dosyayı gösterip sıfırdan rom atmalısın.

Not: Bunları yaparken sim kart ve sd kartını telefondan çıkart .

Dipnot : Telefonunda bulunan herşey silinecektir .

Merhaba, Benim de başıma gelmişti böyle bir durum.
1-) Cihaz açılırken Boot
ekranında takılı kalıyorsa kullandığı yazılım. cihazla uyumlu değil demektir.
2-) Hala umut var korkma cihaz açılıyor ise Full brick olmamış diyebiliriz.
3-)Cihazın Tam modelini öğren Galaxy Note 4 için konuşuyoruz (örn:N910CQ veya N910F) model numaranı öğrendikten sonra bilgisayardan

Firmwares

sayfasını ziyaret ederek gelen Arama kutucuğuna model numarasını girerek. Cihazına uygun Yazılım dosyasını indir. Cihazın pilini çıkartarak
kapat(mecburen) Cihazın Ses kısma,home(halk ağzında orta tuş diye söylenen)ve güç tuşuna aynı anda bas.Telefon açılınca güç tuşunu bırak. Diğer tuşlara basılı tutmaya devam et. Download menüsü gelince Volume UP ile Download moduna al. Usb Kablo ile cihazı pc ye bağla. Odini aç indirdiğin yazılım dosyasını Odin ile telefona yaz. Finish yazısını görene kadar usb kabloyu sakın çekme. Ciddi hasarlara sebebiyet verebilir.
Yazma işlemi bitene kadar bekle sonra cihaz açılınca Yazılım güncellemesi Vs hepsini kendisi denetler. Muhtemelen 4.4.4 Kitkat sürümü yüklüdür. Bundan sonrasını Cihazı kurduktan sonra ayarlar>Güncellemeleri Denetle girdisi altından denetleyerek yazılımı yükseltebilirsin.

Unutmadan Cihaz yazılım yüklerken Mutlaka şarj seviyesi %50'den düşük olmasın. Açılmayan cihazın sarj seviyesini bilemediğimiz için şarja tak 2-3-4-5 saat kalsın. Sonra yükle yazılımı. Bir de kendin ilerde yazılım yüklemek istersen Ayarlar>Geliştirici Seçenekler >USB hata ayıklama seçeneğini aktif et. Sonra yüklemeye başlat. Biraz uzun anlattım biliyorum ozgurcan112 arkadaşım anlatmış zaten. Ben biraz detaylı anlatayım dedim. Dikkat et cihazı Full Brick yapıp tamamen çökmesine yani hiç tepki vermesine sebep verme. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı