Samsung Galaxy S10E önerir misiniz?

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum hocam, sormak istediğiniz soru varsa cevaplarım.

Hocam selamlar. Batarya konusunda internette çok söylentiler var. Kimi insanlar kötü derken kimileri de fena olmadığını söylüyor. Genel itibari ile müzik dinleme sosyal medyada takılma gibi bir kullanım profilim var. Bir de maksimum Clash of Clans oynarım o kadar. Sizce bu tarz bir kullanımda sorun yaşar mıyım batarya konusunda? Sizin düşünceleriniz neler. Kamerasından memnun musunuz? Şimdilik aklıma gelenler bunlar eklemek istediğiniz şeyler varsa sizde ekleyin lütfen. Teşekkürler :)
Ben telefon alacak olsam 3K üstüne çıkmazdım. Bütçem yüksek olsa bile.
Elbette kötü telefon değildir ama bence fiyat/performans telefonlara da bakabilirsiniz.

Hocam haklısınız aslında ancak ben bir telefon alınca uzun süre kullanıyorum. Öyle ki şu anda hemen hemen 7 yıllık bir cihaz olan Grand Neo kullanıyorum. Ara bir dönemde Note5 kullandım ancak şu anda ailem kullanıyor. Yani hocam anlayacağınız bir kere alıp uzun süre kullanmak istiyorum. Fikirleriniz için teşekkür ediyorum.

S10 Lite kamera olarak S10e modelinin gerisinde, GPU olarak daha iyi, performans olarak S10 Lite avantajlı. S10e modelinin donanımı güçlü zaten. Note 10 Lite modeli de kamera olarak S10 Lite modelinden daha iyi. Performans olarak bu modellerin gerisinde. S10e modelinin bu modellere göre dezavantajlı olduğu nokta batarya performansı.

Hocam selamlar. Batarya konusunda internette çok söylentiler var. Kimi insanlar kötü derken kimileri de fena olmadığını söylüyor. Genel itibari ile müzik dinleme sosyal medyada takılma gibi bir kullanım profilim var. Bir de maksimum Clash of Clans oynarım o kadar. Sizce bu tarz bir kullanımda sorun yaşar mıyım batarya konusunda? Sizin düşünceleriniz neler. Kamerasından memnun musunuz? Şimdilik aklıma gelenler bunlar eklemek istediğiniz şeyler varsa sizde ekleyin lütfen. Teşekkürler :)

Hocam haklısınız aslında ancak ben bir telefon alınca uzun süre kullanıyorum. Öyle ki şu anda hemen hemen 7 yıllık bir cihaz olan Grand Neo kullanıyorum. Ara bir dönemde Note5 kullandım ancak şu anda ailem kullanıyor. Yani hocam anlayacağınız bir kere alıp uzun süre kullanmak istiyorum. Fikirleriniz için teşekkür ediyorum.
OnePlus 5 modelini kullanıyorum 2017'de aldım. Şükür hala sorunsuz kullanıyorum. 8GB RAM 128GB ROM mevcut, AMOLED ekran, çift kamera var. AMOLED ekranda yanık olmaması çok düşük ihtimal. Bir sonraki telefonum büyük ihtimalle IPS olacak. Görsel olarak hoşnutsuzluk verebiliyor.

Amoled ekranlar IPS ekranlardan daha dayanıklıdır, kolay kolay sorun vermez. Gidip sürekli tam parlaklıkta kullanırsan Amoled yanığı olabilir. Bu durum Amoled ekrana özgü bir durum değil. IPS ekranlarda da hayalet ekran çıkıyor.

Kusura bakmayın hocam geç yazıyorum. Batarya konusunda dedikleri gibi kişiden kişiye değişir, sürekli olarak hücresel veri veya Wi-Fi açık kullanıyorum, internet ve müzik dinlerken sorun olmaz 1 günü çıkartırsınız. Ama oyun oynadığınız zaman 1 günü çıkartmanız imkansız. Yinede fena değil bataryası boyutuna göre. Kamera olarak arka kamera yeterince kaliteli ama ön tarafı beğenmiyorum, çekim olarak zayıf geliyor. Bir de görüntülü konuşurken kameranın yerinden dolayı kendi görüntün pek içime sinmiyor. Depolama olarak hız olarak şu anda gayet stabil ve hızlı, ekran canlılığı çok hoş ama ekran küçük yeni çıkan modellerin yanında bir hayli küçük kalıyor. GPU ve CPU'ya laf söylemeye gerek yok exynos serisinde en yüksek modellerden tabii Snapdragon'dan daha zayıf. Şimdi sorsanız tekrar alır mısın telefonu diye düşünmeden alırım.

Geri
Yukarı